Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: herpes
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 23, 2007 3:13 pm
Postovi: 2
Postovani,
danas sam bila kod lekara i on mi je konstatovao herpes, mada dok se ne uradi analiza vaginalnog brisa, ne moze da tvrdi 100%. Znaci, prvo je pukla koza iznad "usnica", pa se zatim pored toga pojavila kao neka bubuljica koja me je jako svrbela,a zatim je presla u ranicu. Leva "usnica" me je takodje svrbela i nekako je bila kao natecena, da bi sad i ona presla u ranicu, mada je jos natecena. Imam bolne ranice i oko cmara.
Citajuci na internetu, vidim da je to najverovatnije stvarno herpes.
Zanima me da li je ova vrsta herpesa prenosiva putem fizickog kontakta, ljubljenja...da li mogu da zarazim i druge clanove porodice? Takodje me zanima, da li ima opasnosti, posto sam pre ove dijagnoze, tj pre nego sto sam i obolela koristila kremicu, za mazanje intimnih delova koju je kasnije koristila i mala bebica?
Unapred zahvalna Zvezdana Ivkovic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 25, 2007 12:31 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 8:46 pm
Postovi: 1001
Herpes moze da se prenese putem pljuvacke ali postoji genitalni i oralni. To je u biti isti virus, ali moze da predje iz oralnog u genitalni i onda zaista nastaju tegobe. U principu, treba odrzavati imunitet, jer on je hronican a razbukti se kad opadne imunitet (to je isti virus koji izaziva groznice na usnama).

Moze da predje iz oralnog u genitalni tokom npr oralnog seksa (ali ne uvek, zavisi od imuniteta i nekih drugih faktora) ali isto tako ako imate taj virus u organizmu kao oralan, moze da postane genitalan u bilo koje vreme (kao sto se herpes simplex pretvara u herpes zoster nekad).

Ako se cesto pojavljuju zarista, onda se koristi supresivna teraprija (u Americi - Valtrex) oralno, jedna tableta dnevno. U principu, najprenosljiviji je kada se pojavi na sluzokozi u vidu ranica i krastica ali moze da se prenese (mnogo manja verovatnoca) i kada nemate "napad".

Ne znam da li ovo pomaze. U svakom slucaju, morate da sanirate ovo trenutno stanje, verovatno oralnom terapijom i da poradite na podizanju imuniteta.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 70 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: