Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Trudnoca, genitalni herpes i rh negativna grupa
PostPoslato: Pet Apr 25, 2014 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 17, 2008 7:38 pm
Postovi: 18
Lokacija: beograd
Postovani,

Jos uvek ne planiram trudnocu, ali s obzirom da sam u dugogodisnjoj vezi, za koju godinu cu je svakako zeleti. Zabrinuta sam jer imam genitalni herpes, imala sam i abortus pre nekoliko godina, moja krvna grupa je b negativna. Nakon abortusa sam primila rhogam, ali nisam radila nikakve dodatne testove nakon toga (ne znam ni da li je bilo potrebe za njima - cula sam da treba ponavljati ako se valjda ne primi kako treba), dakle ostalo je na tom jednom primljenom rhogamu.
Partner ima pozitivnu krvnu grupu. Znam da je resenje carski rez u slucaju aktiviranja virusa neposredno pre porodjaja, ali ono sto me zanima je da li to moze da ugrozi bebu (zbog negativne krvne grupe).
Takodje secam se kada mi je dr davala inekciju rhogama, da mi je rekla valjda da nisam dovoljno opustila misic, ali nema veze (nadam se da je inekcija primljena kako treba).
Unapred se izvinjavam zbog mozda glupih pitanja, ali s obzirom da se slabo razumem u tematiku, brigu mi stvaraju i najbanalnije stvari. Ima li resenja za ovaj problem?

Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnoca, genitalni herpes i rh negativna grupa
PostPoslato: Pet Apr 25, 2014 12:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 6:05 pm
Postovi: 726
Nemas nikakvog razloga za brigu.
Rhogam si primila i nema tu sta da se primi ili ne, nisu potrebne nikakve dodatne analize.
U narednoj trudnoci reci ces doktoru da si rh negativna i da si vec imala jednu tudnocu i primila rhogam a on ce ti dati da odradis antitela koja se prate tokom trudnoce. U svakom slucaju zasticena si vec sada i nema problema za narednu trudnocu.
Postoje svakakve babske price vezane za rh neg ali ti slusaj lekara i ne brini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Trudnoca, genitalni herpes i rh negativna grupa
PostPoslato: Sre Avg 24, 2016 4:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 24, 2016 4:44 pm
Postovi: 1
Postovani,
Genitalni herpes mi je izbio prvi put verovatno u momentu zaceca, pila sam prvo antibiotike (jer sam mislila da je upala besike i mokracnih kanala), zatim mi je ginekolog prepisala aciklovir tablete i mast koje sam pila i mazala 7 dana. Nisam znala da sam trudna dok nisam uradila test. Jako sam zabrinuta, da li mi mozete reci ili uputiti na nekog strucnjaka koji bi mi objasnio da li sve ovo je moglo da utice na zdravlje ploda?
Unapred zahvalna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: