Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Jos jedno pitanje
PostPoslato: Čet Feb 12, 2009 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 10, 2009 11:28 am
Postovi: 2
Kleopatrin,
puno hvala na odgovoru i podrsci.

Da li imate nekog dobrog infektologa da mi preporucite, nekoga ko se zaista bavi ovom problematikom?

Mozete mi to poslati i na pp, da ne ispadne da ovde nekoga proteziramo i reklamiramo.

Unapred vam se zahvaljujem,


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jos neko pitanje
PostPoslato: Sre Feb 18, 2009 11:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 18, 2009 11:25 am
Postovi: 0
Pozdrav svima..

Ja imam donekle slican problem.. Na leto 2007. su mi ustanovili kondilome, tj 2 ginekologa su rekla da nemam, 2 da imam, posto sam od simptoma zaista osetila samo jak svrab u vaginalnom predelu (toliko jak da sam se budila u toku noci, a bombardovanje sam mirno prespavala, jer zaista imam cvrst san), nikakve izrasline nisam videla ni nakon 3 meseca od svraba, 1. novembra 2007. sam laserskim putem uklonila kondilome koji su bili napolju (na usnicama), mada ih ja uopste nisam videla.

objasnili su mi da je najverovatniji uzrocnik pad imuniteta, sto se uklopilo u moju pricu, iscrpljenost na poslu i stres.

od tada idem na redovne ginekoloske kontrole, i pijem ekomer 2 tablete dnevno, i sto se tice prehlada, ni ove ni prosle zime nisam imala nista ozbiljnije.

hranim se prilicno zdravo, nisam ljubitelj cokolade, jedem voce svako jutro, pijem umesto kafe kad ustanem polalitra zelenog caja, pusim, ali ne vise od 5 cigareta dnevno.

od tada se kondilomi nisu javljali, jedini problem je bio 6. grupa sekreta, zbog koje su me ginekolozi vrteli u krug, cefaleksin, ampicilin, pa opet..lek za sekret sam nasla u Diflucanu od 150 mg, jedna tableta mesecno, pijem ga vec 10 meseci, 3 kontrole sekreta poakazle su bris 2 grupe (papa test mi je uvek bio 2. grupa). Pise da se ne pije duze od godinu, a ja se plasim da ako prestanem opet zaglavim kod ginekologa, sa raznim antibioticima i vaginaletama od kojih je samo gore! Da li je stetno piti Diflucan duze?
Ako se planira trudnoca, kada treba prestati sa konzumacijom leka?

od prosle nedelje mi je haos na poslu, otpustanja, i od stresa mi je izasao herpes na usni. prvi put sam ga dobila u srednjoj skoli, pre oko 10 godina. iskljucivo u predelu oko gornje i donje usne. od tada se nije javio par godina (mislim da je 3 godine mirovao), pa onda povremeno izadje, nikada cesce od 2 puta godisnje, i to ako sam pod stresom, i brada mog dragog nije bas obrijana.

aciklovir mast mi nije pomagala kad herpes izadje, sada je bukvalno u toku sna izbio, cak ni cinkova mast, najbolje zasusi pasta za zube.
ne boli, samo malo svrbi, obicno prodje za 10 dana.

da li da pijem aciklovir kako bi se organizam brze odbranio?
znam da moja prica nije mozda najbolja za ovu temu, ali se plasim da herpes na usni moze da izazove genitalni herpes ili ponovo kondilome?

a za stres nemam resenje, opis posla mi je takav...
pijem ekomer i zeleni caj, jedem grejp skoro svaki dan i nadam se najboljem
hvala unapred
izvinite na opsirnosti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 4:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 4:02 pm
Postovi: 7
pozdrav svima!
izasao mi je herpes na ivici donje usne,inace mi ne izlazi cesto,zadnji put sam ga imala krajem avgusta...uglavnom,decku sam pruzila oralni sex i posle smo vodili ljubav,ali bez kondoma. na osnovu svega ovog sto sam procitala,bojim se da nisam herpes prenela njemu i samim tim i sebi(mislim na genitalni). ni on ni ja nemamo jos uvek nikakve simptome,a to je sve bilo pre 5 dana.
znam da je ovaj moj problem verovatno najsmesniji u odnosu na predjasnje,ali bih vam jako bila zahvalna ukoliko biste mi pomogli,skroz sam izgubljena.
hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 4:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
u kojoj je fazi herpes tada bio?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 4:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 4:02 pm
Postovi: 7
drugi dan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 5:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
moze biti i osmi dan... :)

da li je herpes bio u mokroj fazi?
da li si imala otok i bol na usni, je li ti herpes pukao posle akcije, rashirio se negde po usni?

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 5:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 4:02 pm
Postovi: 7
tek su poceli da mi se pojavljuju kao grozdovi,nisu cak ni mehurici jer nisu bili ispunjeni tecnoscu.a dan pre toga cim sam osetila peckanje i svrab,sve vreme sam mazala viru-merz(on mi je jednom pomogao i uopste mi nista nije izaslo,sad sam na acikloviru i cinkovoj masti),medjutim sad mi i nije bio od pomoci. uglavnom,donja usna mi je malo bila otekla,nije mi nista bolelo,samo me je i dalje svrbelo i peckalo...i nije pukao herpes.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 10:31 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
@miss...postoji sansa da si ga prenela decku,vreme inkubacije je razlicito.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 27, 2009 10:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
@ cvetic 83
Genitalni herpes mozes dobiti na nacin kako je vec pisano na ovom forumu-znaci,sam od sebe se virus nece prosetati sa usne na dole.

Mozes piti Aciklovir kada ti izbije herpes 5 puta dnevno po 1 tabletu od 200 mg,5 dana,ako bas zelis da brze prodje,a posto ti mast ne deluje.

p.s. Candida se ne leci antiboticima tipa-Cefalexin i sl. vec antimikoticima,kao sto je Diflucan,koji si konacno dobila.Ako planiras trudnocu,prestani uzimati lekove i prekontrolisi enzime jetre zbog Diflucana.
Ako ti je nalaz VS vec dugo dobar,nema potrebe da i dalje pijes Diflucan.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 02, 2009 6:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 6:34 pm
Postovi: 3
meni je doktor danas rekao da imam herpes. pece me kod mokrenja i imam bijele flekice s unutarnje strane stidnih usana. zacrvenilo se podrucje, ali te flekice nisu crvene nego bas bijele.
i sad, ja najradije ne bih vjerovala da je dijagnoza tocna, iako sam procitala da je napotrebnije pomiriti se s tim.

evo sto me zanima - koliko je vrijeme inkubacije? meni se cini da mi je ovo prva infekcija (osim ako su prijasnje prosle nezapazeno),
a nisam imala spolni odnos od augusta, dakle vec 7 mjeseci. tada sam imala odnose s deckom s kojim sam bila dvije godine, i koji je barem tvrdio da nema nikakve spolne bolesti. a sad, je li sarao okolo pa potkraj pokupio, tko ce znat, imali smo vezu na daljinu i nismo se vidjali bas redovito. ja svakako nisam imala spolne kontakte s nikim drugim. a koliko sam shvatila, nema zabiljezenih slucajeva da se herpes prenio recimo preko zahodske skoljke. da li se varam? i da li vrijeme inkubacije moze biti tako dugo?

prije sam znala osjecati jak svrbez (mozda su to neke prijasnje infekcije koje nisam primijetila), ali tada mi je doktor rekao da je to nekakva druga infekcija, koju sam rijesila vaginaletama u 2 tjedna.

sad (od danas) pijem valtrex tablete 3x dnevno sedmicu dana (u austriji sam, tu su mi to propisali, ne znam usporediti s nazivima ljekova dole)

i sad, sta kazete nakon ovog opisa situacije (oprostite ako je preopsiran), ima li sanse da se covjek zabunio ili da se krenem miriti s zivotom sa herpesom? vec sam isplakala svoje danas, jer stvarno nisam ocekivala tako nesto. a nitko valjda ne ocekuje.

zahvaljujem unaprijed na odgovorima i bilo kakvim savjetima, a i naknadna zahvala svima koji su vec opsirno pisali na ovoj temi, u kratko vremena sam puno naucila.

pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 02, 2009 7:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 6:34 pm
Postovi: 3
ah, da, ja jos jednom.
zaboravih reci da imam temperaturu (38.5 prosjek) vec 3 dana, dakle otkad je to pocelo. prvo sam mislila da je gripa, posto sam i kasljala, ali rece doktor da je sve to od herpesa.
a on me samo pogledao i rekao: herpes. nije neka posebna testiranja napravio, tj, nesto mi je pipkao, gurnuo i ja sam za 3 min bila vani s dijagnozom, tako da nije neko dugacko testiranje bilo. nikakva krv ili mokraca. zbunila sam se pa vise ni ne znam kako se utvrdjuje da li netko ima herpes, da li je to normalno ovako u minutu. ali bio neki simpatican doktor, pa pomislila: valjda zna covjek sta je herpes kad kaze tako samouvjereno. nazalost. eh, zivot.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 06, 2009 1:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 02, 2009 6:34 pm
Postovi: 3
ljudi moji, znate sta jos mene zanima?

navodno se herpes prenosi samo dok je aktivna ta upala, zar ne? ako sam dobro shvatila (osim u rijeeeeeeeeeetkim slucajevima u kojima bi se mogao prenijeti i bez seksa). e a sad, posto to boli ko sam vrag, tko se uopce seksa dok mu je aktivan herpes???
dakle, da je to bas tako, cini mi se da bi ta bolest trebala izumrijeti ili postojati samo medju mazohistima, ako je to istina.
i sad nek mi netko objasni: da nije mozda ipak tako da se prenosi i dok nema mjehurica, pecenja i tako to? dakle, da se prenosi i dok virus miruje?
to mi je jedino logicno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 06, 2009 11:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Virus se moze siriti i kada nije u aktivnoj fazi,mada u manjem procentu.
Bolest moze biti i toliko blaga da se simptomi pomesaju sa recimo kandidom. Moze takodje biti asimptomatska,a virus aktivan.
A ako pak oba partnera imaju herpes, tada mu dodje sasim svejedno je li aktivan, ako nisu izrazene promene i ako su na mestima gde ne smetaju da bi se odnos obavio.

Sto se tice Vasih simptoma, da vrlo je moguce da je to herpes,a dr to moze pregledom i konstatovati i bez laboratorijskih analiza.

Mislim da je i bolje da dr posumnja na to i ispita sve,nego da mu herpes ne padne na pamet, sto se cesto desava,pa nemate pojma od cega bolujete ako je herpes nekarakteristican.

Nema potrebe da placete i nema potrebe da Vam iko zamera i prebacuje zbog te dijagnoze.Ko vas stvarno voli volece Vas takvu kakva jeste,a kome to smeta,siroki mu puti.

Imaju ljudi hlamidije,kondilome,kandide,sta sve ne,ali za herpes svi nesto etiketiraju osobe,bez osnova.
Covek moze i sam sebi preneti herpes na genitalni predeo i njegov zivot se nije zavrsio time sto je on oboleo,zivot ide dalje.Citala sam i o slucajevima da se preneo herpes preko wc skoljke neposredno nakon upotrebe od obolele osobe..Znaci ,sve je moguce.


Kod oba tipa virusa HSV 1 i 2,primarna infekcija je najcesce asimptomatska, te se bolest otkiva u reaktivaciji.Klinicki se bolest manifestje kod 60-70% inficirane populacije.
Cak i osobe koje nisu imale klinicki manifestnu infekciju izlucuju virus asimptomatski.(3% od onih koji imaju HSV 2 IgG antitela)

Cesto su infekcije atipicne do te mere da se tek svaki peti genitalni herpes dijagnostikuje na pravi nacin.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 2:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 7:11 pm
Postovi: 10
ja sam ziv primer da se virus moze preneti i ako nisu prisutni simptomi...

s obzirom da sam odnose imala samo s jednim momkom logichno da sam od njega i dobila herpes... ali, da se meni nisu pojavili simptomi on ni sada ne bi znao da boluje od herpesa jer nikada nije imao nikakve simptome...

kleopatrin nisam bash razumela...

svuda sam citala da bi trebalo da se izbegavaju odnosi ako su prisutni simptomi
da li je to preventiva da se virus ne bi sirio na druge delove tela ili sta?
tj. s obzirom da smo oboleli i on i ja, ako nisu plihovi bolni (a meni uglavnom nisu) da li je potrebno izbegavati odnose ili ne?

i jos nesto...

pisala sam vec da ne pijem tablete nego da samo mazem aciklovir...

ali zadnji recidiv nikako da mi prodje...
jedan plih mali...
vec 3 nedelje mi ne reaguje nikako... tj. prvi dan mi je bio crven naduven i bolan, ali cim sam ga namazala poceo je da se susi...
ali i sada posle 3 nedelje on je i dalje tu! ne boli me, ne smeta mi.. ali nije mi jasno sto ne prolazi??
ne znam sta da radim...da li da ipak odem kod ginekologa? sta ti mislis?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 07, 2009 8:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Naravno da treba izbegavati odnose u aktivnoj fazi,jer je odnos bolan ili manje bolan ,zavisi gde su promene,ali generalno,izbegavati,no kazem onako ,da bukvalno akd oboje imate promene,tako vam je svejedno,ako ste bas kadri i voljni sexati se ;-).
Ovo shvatite malo kroz salu.

Najbolje bi bilo da odete na pregled,da se vidi kakva je promena u pitanju.

A Aciklovir mast nije posebno delotvorna,cesto sa njom promene traju kao i da se nije mazalo nista.

Najbolje su tablete.

Asimptomatski put prenosa je cest.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: