Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Nov 18, 2016 6:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 11:28 am
Postovi: 13
Pozdrav,

Ideja u sustini nije losa, sto se tice podrske drugima - rado cu popricati sa nekim ko je u drami jer se skoro zarazio ali u svakom slucaju jednom nedeljno je vise nego precesto, bar ja stvarno ne bih imala vremena za tako nesto pogotovo sto mi vec dugo GH apsolutno marginalna stvar u zivotu.
Takodje nisam pristalica da biram partnera po kriterijumu da li ima ili nema GH - nadam se da me neko nece pogresno shvatiti, ali mislim da je to linija manjeg otpora, i verujem da je komuna jako mala :) vidim i da ovde niko nije odgovorio na predlog - mislim da vecina ljudi nije spremna da izadje iz anonimnosti, cak ni prema onima koji su u istom sosu :)
lep vikend


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Dec 06, 2016 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Nov 09, 2016 12:16 am
Postovi: 2
Cao Afrika!!! Ideja je da se ljudi upoznaju i pomognu jedni drugima. Ne mora to biti jednom nedeljno . To je bio sam predlog a i ne bi trebalo da se kriju ljudi pa svi ovde imamo GH i kao sto ti kazes imeni je to postala potpuno normalna situacija vec. Sad i znam kako ga prepoznati i kako ga tretirati da se ne pojavljuje precesto ;D A da i nisam ja ovo zamislio da bude dating skup vec kad se ljudi upoznaju amo uvek moze da proradi neka hemija i nikad se ne zna gde to moze odvesti :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Dec 10, 2016 3:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 29, 2012 8:14 pm
Postovi: 65
Pozdrav svima koliko vas ima.. Evo da kažem i ja koju... Pre svega moje postoje možete naci ovde... Haha koliko sam bila depresivna... Herpes mi se nije pojavio cetiri godine, i sad izdje na drugom mestu neočekivano.. I to me iznervirao... Izašao je na velikim usnama sa leve strane... Bila sam kod lekara za svaki slučaj... Da herpes je.... Sta da kaze meni pomaze propolis, cak skoro svako veče stavljam propolis sprej dole... I zato mi nije ni izlazio... Ali u poslednje vreme nisam mazala propolis i eto herpesa.... Sad cekam da prodje.... Probajte propolis to je jeftino a pomaze ekstra... A moje pitanje da li se neko susreo sa situacijom da herpes izdaje na drugom mestu nego ranije? To mi nista nije jasno... I samo pozitivno glavu gore, propolis, jod i komovica nesto mora da pomogne na suze staze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Feb 25, 2017 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 26, 2016 3:51 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima... Samo kratko javljanje ovog puta.
Herpes moze da se javi na drugom mestu u okviru dermatoma tj. dela koze koji inervise jedan zivac...
Ovaj forum i jeste sredstvo upoznavanja, ali mislim da od njega nema vajde, a kamo li upoznavanja uživo, jer ljudi od sramote neće kročiti javno , da ih usput neko vidi gde su se i zašto zaputili, a pri tome nas ima sa raznih strana. Ovde se slabo i piše tokom svih ovih godina.

Pravog izlečenja nema...Aciklovir preventivno po mišljenu dermatologa ili infektologa, na recept, sa upitnim uspehom...

Najteže je naučiti živeti sa njim, jer on je večno tu kao naš podsetnik da je za nas ljubav druge osobe teško ostvariva misija, protkana strahovima od odbijanja i duhovnim bolom...

Ima tu još svega... Koga zanima neka me pita...
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Ned Feb 26, 2017 12:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ено моја другарица је гадно заглавила са херпесом. Отекло јој пола главе и лица. Косу не може да опере од болова. Ацикловир ништа није деловао. На крају су јој нешто дали интравенозно, не сећам се шта, ваљда исто Ацикловир.

Елем, навалите на онај домаћи препарат који се прави од белога лука и комовице и немојте да филозофирате и кењате.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 16, 2017 3:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2017 3:07 pm
Postovi: 4
pozdrav svima...vidim da se tu nešto čak i piše...ja nisam mogla ući sa starom šifrom pa sam sada marta36...znači 6 godina kasnije...vrijeme prolazi a s herpesom ništa nova...niti se on primirio...niti je ikakav lijek pronađen...niti je išta novo pronađeno da prorijedi recidive...
isoprinosine isto kao i aciklovir...dok ga uzimaš je ok, kad prestaneš evo ga opet...

moja mala ima već 5 godina...sada sam ponovno trudna...s jednako čestim (ako ne i češćim) recidivima...strah prisutan konstantno...u sve ove godine nisam nigdje naišla na iskustvo neke trudnice koja je imala recidive ovako česte (ponekad svakih 10-15 dana) kao ja...
a to me jako zanima...kako se nosi s time, kako je sve prošlo...

toliko za sada od mene...pozdrav svima...

p.s. kleopatrin, u vrijeme kad sam se ja ovdje registrirala tebe više nije bilo a pokušala sam ti se javiti privatno...no, bez odgovora...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Mar 16, 2017 3:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2017 3:07 pm
Postovi: 4
inače, sada će biti 9 godina s herpesom...izbija jednakim tempom...jednom mjesečno...možda je u 2 ili 3 navrata prošlo 3mj bez njega ali je zato bilo mjeseci kada je izlazio svakoh 10-ak dana...
aciklovir sam pila dvaput profilaktički....jednom 6mj i jednom u trudnoći od 36.do 38.tj kad sam rodila...
i ne, nisam se sve ove godine pomirila s njim...da me ne davi toliko često možda i bi ali ovako kako da prestanem o njemu misliti...kad izbije nije veliki, često ga na vrijeme i zaustavim, čim se koža zacrveni ako namažem povuče se...kad nisam trudna pijem aciklovir čim me zaboli noga, ili osjetim trnjenje i sve druge simptome koji se znaju javiti...ali to što on nije probio van, što se nije rascvao uopće me ne tješi jer tu je, namjeravao je izbiti, aktiviran je...

u ovih 9 god.nema što nisam probala...mene ne zanima trenutno nego trajno rješenje da se on uspava...ne moram ja biti izlječena ali da se meni dogodi to da mi izlazi svakih 6mj ja bi pjevala...

8 godina sam s mužem...i on ga nije dobio...a nije ga dobio zbog moje extremne pažnje...

uglavnom i danas pamtim dan kada sam ga dobila ko da je bio jučer...i slabo mi je...u cijeloj toj vezi sam bila idiot godinama i na kraju svih tih godina uspijem i to pobrati...zauvijek...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Ned Mar 19, 2017 6:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Draga Marta od svega sto sam procitala jedino sto me rAduje je da niste prenli muzi herpes ni posle 8 godina.
Ja cu sigurno piti aciklovir kad smognem hrabrosti da udjem u neku vezu .
Mozete li mi dati savet kako se pije ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Ned Mar 19, 2017 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Jos nesto, da li Vam je za to vreme dok ste pili aciklovir 6 meseci izbijao herpes.da znam da nece izbijati i da se ne moze preneti ako pijem acklovir pila bi ga pa makar mi zivot skratio za 10 godina.Prestravljena sam od ideje da ga mogu nekome preneti, sve ostalo nije vazno ni bol ni neprijatnost kad izbije samo taj strah od prenosa na partnera.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Ned Mar 19, 2017 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2017 3:07 pm
Postovi: 4
gle, da sam malo kasnije upoznala muža vjerojatno bi teže počela vezu...sad sam nakon svih ovih godina druženja s tim sranjem u puno lošijem psihičkom stanju nego na početku...
na početku nisam bila oduševljena činjenicom da sam na kraju sedmogodišnje veze dobila na poklon i herpes...ali opet nije me toliko uzrujao jer nisam mislila da će mi pretvoriti život u takvu pshiozu...da će biti tako uporan...na usnici ga nisam imala nikad...ali mi ga ima mama...i ono pojavi se s vremena na vrijeme pa sam mislila da će se tako i ovo čudo...a ne da će biti baš doslovno moja svakodnevnica...i dok ga još nisam bila tako svijesna nije ni bio tako čest...brzo je prolazio rijetko je dolazio...upoznala sam svog muža i negdje 3mj nakon što smo bili skupa, pala sam u depru jer sam skužila da imam nešto što je opasno i vrlo dosadno...i tada kad sam počela o njemu više čitati i razmišljati, kad sam ga se počela strašiti i on je postao konstantno aktivan...i dermatologica mi propisala profilaksu...i nisam imala nijedan recidiv u to vrijeme...ali nakon 6mj kad sam prekinula, došao je u svom uobičajenom mjesečnom ritmu već nakon 5,6 dana...

nisam zarazila muža jer pazim...jer osjetim simptome 5,6 dana prije nego se došulja do površine kože...a ako ćemo pričati intimnije o sexualnom životu onda ću reći da sam takav paranoik da bi najradije imala pored kreveta zdjelicu s alkoholom...uglavnom, stavljam poseban lancun koji odma nakon toga mičem i bacam u pranje...kad me takne dole, nema šanse da bi me više smio taknuti po licu...opreza nikad dosta...ali eto, navikli smo na to tako...ja sam svom mužu pomogla na nekim drugim područjima koja su mu bila slaba, on meni pomaže tj.podrška mi je u ovome...

i ne, ne mogu shvatiti da u 21.stoljeću nema lijeka protiv ovoga...od side se već ljudi izlječuju a ovo ne mogu srediti...ubite me ali to mi je nevjerojatno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Mar 20, 2017 11:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јел?! Неко се излечио од сиде?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Mar 20, 2017 12:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2017 3:07 pm
Postovi: 4
pa sve je više slučajeva....testirani nakon liječenja i potvrđeno izlječenje....nisam ih ja testirala ni susjed ;) već oni liječnici koji ih prate...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Mar 20, 2017 1:02 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Којешта. Осим што сида не постоји, од ње умиру само они који се лече фармакомафијашким лековима.

А лек против свих вируса је бели лук са комовицом. Надам се да скотови неће успети да забране производњу белога лука и комовице.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Maj 27, 2017 3:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 10, 2009 12:46 pm
Postovi: 42
Pozdrav svima,

Moja prijateljica ima herpes na kozi zadnjice ili na struku koji joj se javlja povremeno u vidu crvenog kruga sa mehuricima ispunjenim tecnoscu i svrbi. Namaze Aciklovir kremu i to prodje.

Sada joj se prvi put desilo da se pojavio na zadnjici ali i da se uvecala limfna zlezda na preponi sa te strane. Da li je dovoljna terapija Aciklovir mast ili treba nesto jace zbog zlezde?

Da li je neko imao ovakvo iskustvo, koju terapiju je uzimao i da li se zlezda povukla i posle koliko vremena?

Hvala unapred na odgovoru i puno uspeha svima da bude
sto manje recidiva.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Avg 03, 2017 3:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 05, 2016 8:42 pm
Postovi: 28
Na stranu to što je uopšte sumnjivo i da li postoji HIV/AIDS moram istaći i to da se šta god da to jeste jedino može izlečiti tako što ćete dobiti transplataciju koštane srži od osobe koja je imuna na bolesti (mislim da je procenat takvih osoba u svetu negde oko 2%).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 28, 29, 30, 31, 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: