Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 15, 2008 4:39 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Dragi moji sapatnici,to sto nas je snaslo,jeste veliko zlo,ali samo ako ga mi tako prihvatimo.
Jednom prilikom na herpes chatu razgovarah sa nekim amerkancima koji boluju od gen.herpesa i na moje pitanje,kako zive sa tim,odgovor je bio da im je herpes najmanji problem u zivotu.
Svi imaju porodicu,decu.No,to je Amerika, drugacije shvatanje, oko 25 % njihove populacije boluje od herpesa.
Dok je kod nas situacija drugacija.Statistika se ne zna,onaj ko boluje ne zeli da prica o tome jer se oseca manje vrednim, stigmatizovanim za ceo zivot.
A ne zasluzujemo da se tako odnose prema nama.
Svakom se herpes mogao desiti.nekako mislim da ljudi lakse priznaju da imaju HPV, candidu redovno i druge gi.probleme, ali o herpesu niko ne zeli d a prica.I ja bolujem oko 3-4 godine,prvo sam mislila d aje candida, no medjutim,postalo mi je sumnjivo i moja dijagnoza je bila da imam herpes, sto je ginekolog negirao.No,medjutim,ja sam bilau pravu.

Poruka onima koji se zamajavaju od kog tiipa boluju.Manite se toga i trosenja novca.Imate herpes,nije vazno koji tip i to je to. Prihvatite to, borite se da se sto manje nervirate, budite jaki i priznajte ljudima oko sebe,verujte bice vam lakse.
onaj ko nije pravi prijatelj,ko vas sa podozrenjem bude pogledao kada mu to saosptite nije vas pravi prijatelj.
Znam da nam je svima jako tesko,jer mladi smo,zeljni ljubavi i postovanja,a zbog svih predrasuda,mi sami sebe uskarcujemo da nekome do koga nam ej stalo otvorimo dusu i da nas prihvate sa nasim problemom.
Njagore sto nam s e moze desiti je da ans taj neko odbije.No nije ni to kraj sveta.
Istrazujuci po netu,ne nadjoh ni jedan balkanski herpes forum, da se malo druzimo mi sa ovih prostora,da razmenimo iskustva.

OVo nam je jedina prilika za kontakt.
Sto s e terapije tice,ja sam na profilaksi koju nameravam da sprovodim 5 godina aciklovirom od 200 mg 2x2 tablete na dan i tako svaki dan.Terapija kosta malo vise od 3000 dinara mesecno,ali ne zalim,samo da vise ne osecam one simptome.
I za sad sam dobro, oko 7 meseci nemam simptome.

Ako nameravate da olaksate svoj zivot ,ja vam savetujem proofilaksu,jer leciti akutno stanje naravno da manje kosta,ali smanjuje kvalitet vaseg zivota, smanjuje sansu da se opustite i nekoga upoznate.ko vas moze prihvatiti sa svim vasim vrlinama i manama.

Iznenadila sam se da ima osoba koje bi me i ovakvu prihvatile,sto me jako obradovalo.

Pijem takodje i Ecomer, vitamine akd se setim,heheh ,ali je Aciklovir osnova svega.
zalosno je samo sto Ministarstvo zdravlja nije stavilo Aciklovir na pozitivnu listu lekova za Dg .Hrpes genitalisa,vec samo za Zoster po nalogu oftalmologa ili dermatologa, a anam je potrebna minmalna profilaksa od 2-5 god,nakon cega sledi pauza,uz obavezne kontrole transaminaza i potom opet Aciklovir.

Za svaku pomoc tu sam ,posto sam i lekar opste praxe a takodje i bolesnik,pa se slobodno javite.

kao sto vidite,herpes ne bira koga ce da sredi, svi smo isti.

Pozdrav svima i ne dajte se.
volela bih samo da ova tea malo vise zazivi i da oboleli pisu na nju, da znamo da nismo sami,jer kakvo je stanje u drustvu imamo utisak da smo izopsteni.
Srdacan pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 8:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 7:45 am
Postovi: 4
Molim vas za pomoc!!!

Imam simptome koje ste naveli za genitalni herpes... Naime, pazljivo sam procitao sve sto ste pisali na ovu temu ali i dalje dal zbo stresa ili sta, kao da nista ne razumem...

Naime, imao sam samo oralni sex sa devojkom (na letovanju koju ni ne znam ), da bi posle par dana izasle mi dve sitne male bubuljice poput ujeda nekog insekta, na vrhu uda, a zatim i na kozici. To je bukvalno posle tusiranja i nekih par sati vratilo se na normalu. Zatim sam opet posle par dana opet to imao, pa se u roku mozda 24 h povuklo. I jos jednom mi se javilo pre neki dan, da bi nestalo opet sutradan ujutru. Imam simptome upaljenog grla, suv kasalj i bol u plucima,Dva put sam bio kod doktora pregledao me i dao antibiok ( prvi put ) , drugi put jos jedan antibiotic... Kaze da je izgleda bronhitis. Imao sam bronhitis i znam da posle par dana koriscenja antibiotika, to sazri i pocnemo ga izbacivati.. Mene jos taj nazovi bronhitis nije prosao, a bol u plucima je i dalje prisutan... Gledao sam slike herpesa, ali dal je to u odmaklom stadijumu vec ili je tako izlgeda u pocetnoj fazi vec, mislim sa tim gnojavim kesicama , pa cak i na vrhu uda ( glavicu) ?! Na vrhu uda nemam te gnojave kesice, samo poput ujedan insekta ali je na kozici prisutna ja bi rekao kao gnojava kesica???

Moja pitanja su:

1. Da li je to Herpes?
2. Da li je moguce imati decu ako imam herpes a star sam ( 24 god.) a da
deca nemaju posledice?!
3. Dal ima neki narodni lek za to, cajevi i tako nesto?!
4. Posledice od herpesa...

Srdacno Vam svima hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 26, 2008 11:15 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Moj savet ti je da posetis dermatovenerologa da bi bio siguran.
Ovako nagadjati je tesko,pogotovo sto ne navodis da li te te promene,bole,peku i svrbe?!


Za bolju potvrdu dijagnoze,mozes uraditi seroloski test iz krvi na antitela herpes 1 i 2 virusa (IgM i IgG).

Herpes tip 1 verovatno i imas ,kao i vecina polulacije,ali ce ti antitela pokazati da li je akutna infekcija (porast IgM) u pitanju ili ne.

Svaka infekcija bilo kog organskog sistema,stres,suncanje,menstruacije,itd.(dosta je vec nabrojano u prethodnim postovima) moze isprovocirati ,tj.okidac je za pojavu recidiva.

Decu mozes imati,to nemoj da te brine.
Bitno je da tvoja zena nema aktivni herpes u trenutku porodjaja.Ako ima, a i moj savet je ako i nema tad aktivni oblik - carski rez i time se osloboditi jos jednog stresa.

Bitno je da se prvi atak herpesa kod zene ne desi neposredno pred zatrudnjivanje ili u toku,zbog antitela.
Nakon par recidiva zena moze ostati trudna bez bojazni,jer ima stvorena antitela na herpes,a potom carski rez.

Znaci pravac kod doktoora da odagnas svoje sumnje.
Srecno i javi rezultate.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 27, 2008 4:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 7:45 am
Postovi: 4
A dal je svakidasnja pojava, kod osoba zarazenim herpesom, da posle tusiranja nekih par sati ( 5-6) oni se svaki put povuku nazad.

Molio bih vas za vase misljenje i ovome jos, kolike velicine budu obicno te nazovi bubuljice pri pocetnom stadijumu herpesa...

Da li se velike i odmah su natecene sa tim gnojnim kesicama ili zavisi od osobe do osobe???

Srdacno vam hvala!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Dec 27, 2008 4:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
I dalje ne navodis svrab i osecaj pecenja.


Herpesne vezikule (mali mehurici) su u pocetku ispunjene bistrom tecnoscu,posle se zamute i nakon par dana se sasuse i prelaze u stadijum kraste.

Male su oko 2mm u precniku,mogu bitii manje i vece,moze se cak desiti da suvise kratko traju da se i ne primete. Ako ih ima vise grupisane su u "grozdove" kojih takodje moze biti vise u zavisnosti od jacine infekcije.Tada vise mehurica se stopi u jedan veci.

Karakteristika im je da jako svrbe,bole ,peku,zare (kao i groznica na usni,nosu...)
Cesto regija okolo boli i ima se osecaj zarenja,vrlo neobicnog , u butinama,na gluteusima...

Ako se na herpes nadoveze bakterijska infekcija, tada vezikule postaju "pustule" ispunjene gnojnim sadrzajem.Tada se u lecenju daju i antibiotici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 28, 2008 1:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 7:45 am
Postovi: 4
Da, imam osecaj neobicnog zarenja u predelu pocetka uda ( glavica) oko kozice... Nemam jos tu gnojnu infekciju,ali verovatno je to na sta mislimo...

Imam peckanje vec dva , tri dana ali ne znam dal je to uzrokovano antibioticima koje vec pijem 10 dana zbog prehlade, ili je vec herpes poceo da izlazi napolje... Pitam sve ovo, jer sam u ne zavidnoj situaciji , naime u inostranstvu sam a nemam medikalno osiguranje jos... Znaci bez obzira na okolnosti, ja kao nosioc genitalnog herpesa, mogu taj isti da prebacim i obicnim poljubcem na devojku ili meni nekog dragog?! bas mi je bedak!!!

Molim vas jos nesto?! Da li obicnim vadjenjem krvi i davanjem urina moze da se otkrije herpes u krvi ili se samo pokaze narusena sendimentacija?@

Kako leciti to, dal postoji nesto spreciti to da se dalje siri na ne koga ko nije inficiran??? Hvala Vam Gospodjo ili Gospodine...

Jako ste ljubazni i samo da znate, da ove reci jako puno znace ljudima koji su vec oboleli od toga... Sve najbolje za vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 28, 2008 10:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Vadjenjem krvi moze da se pokaze da li neko ima, ili je imao herpes simpleks infekciju, i o kom tipu HSV se radi. To zavisi od odredjene vrste antitela, itd


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Dec 28, 2008 11:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Hvala puno !

Obicnim vadjenjem krvi i analizom urina se ne moze otkriti prisustvo herpes virusa, vec samo ciljanim seroloskim analizama- odredjivanjem titra antitela posebnim testovima,uglavnom Elisa testom.

Ako se ovim testom pokaze prisustvo antitela na Virus Herpes simlex tip 2, nema potrebe da pri novim atacima bolesti trosis pare na odredjivanje istih,jer ces vremenom sam tacno prepoznati simptome i znaces da li se recidiv javio.

U tom slucaju mozes da trpis bol,a mozes i da kupis tablete Aciklovira od 200mg koje ces piti 5 puta na dan 5-7 dana.
Mozes takodje koristiti Aciklovir krem 5 i vise puta na dan,ali je njegova delotvornost manja.

Istrazivanja pokazuju da je najbolje koristiti krem svakih sat vremena , tj.sto cesce cim se primete prvi znaci herpesa .


Poljupcem ne mozes preneti drugoj osobi genitalni herpes,ali ga oralnim,vaginalnim i analnim sexom mozes dobii od onoga koji boluje i preneti drugome.

Obicnim poljupcem mozes preneti samo "groznicu" koja moze biti uzrokovana jednim ili drugim tipom virusa.

?Neke velike preventive nema,virus je zauvek u latentnom stanju u organizmu, dok ga neko stanje ne isprovocira. Zato se cuvaj, ne nerviraj se. Nervoza je veliki neprijatelj zdravlja a veliki okidac herpesa.

Probaj se hraniti sa sto ise svezeg voca,povrca,mlecnim proizvodima.Mozes koristiti C-vitamin,ili kombinaciju antioksidanata tipa "Oligogal- Se" (A,C,E vitamin i selen).

Aminokiselina LIZIN , ima pozitivan uticaj na smanjivanje broja recidiva,pa posto si u inostranstvu,pokusaj je naci u obliku tableta.

Aciklovir kao supresivna,preventina terapija je jos uvek jedino resenje za one koji imaju vise ataka tokom godine.( Znaci svakodnevno uzimanje 800 mg dnevno duzi period).

Savet,koristi kondom, apstiniraj od sexa kada imas bilo kakve simptome koji navode an herpes.

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Dec 30, 2008 3:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 7:45 am
Postovi: 4
Hvala Vam jako puno!!! Konacno da ovaj internet sluzi i u pozitivne svrhe...

Mnogo Vam hvala... Veliki pozdrav za Vas i moje sapatnike... Pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 7:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 7:11 pm
Postovi: 10
Pre dvadesetak dana ginekolog mi je rekao da imam herpes...
Rekla mi je da pijem aciklovir i da mazem kremu...
Dva dana sam pila aciklovir (5 puta dnevno) medjutim nakon swake tablete osecala sam se sve slabije, imala sam jake vrtoglavice, bila malaksala, potpuno izgubila apetit. . . Doktorka mi je rekla da mozda loshe podnosim aciklovir i da trenutno prestanem da pijem i da mazem samo kremu... I nakon nedelju dana povukle su mi se kraste. Medjutim i dalje sam osecala neka blaga peckanja i bockanja u genitalnom predelu... Posle 2-3 dana na butini mi se opet pojavio herpes ali znatno manju povrshinu je zauzimao i manje me je bolelo... I onda mi je doktorka rekla da samo mazem kremu. Trenutno mi prolazi, imam zasusene kraste ali ocekujem da se kroz dan-dva povuku potpuno. Ali, i dalje me pece u genitalnom predelu, tako da se plasim da ce kroz par dana novi herpes da mi izadje...

Da li je moguce da ne podnosim aciklovir tablete i shta onda ako je to moguce?

pomozite! :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 8:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ja koliko znam acikloviru treba mnogo duze od dva dana da postane potpuno aktivan u organizmu, tako da ta trenutna slabost moze da ima veze sa nekim drugim problemima, mozda si prehladjena ili si uhvatila grip od kog su svi bolesni...

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 10:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 7:11 pm
Postovi: 10
Ali sa svakom tabletom mi je bilo sve gore i gore i kad sam prestala da ga pijem vec u toku tog dana sam osetila poboljsanje a sutra mi je bilo potpuno dobro...
Stvarno ne znam sta da radim jer ocigledno samo od kreme ovo nece da mi prodje. . . Jedan se povuce, drugi izadje... Plasim se da ce tako biti u nedogled


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 23, 2009 11:42 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Moguce da su se na vama ispoljili nezeljeni efekti leka.

Najvaznije je pomiriti se sa saznanjem da imas gen.herpes i biti sto smireniji,koliko god je to moguce,da ne bi svojim stalnim razmisljanjem o bolesti i nervozom,izazvali novi atak.
Stres je kod herpesa neminovan,jer se osoba preispituje zasto se bas njoj to desilo,stalno razmislja o bolesti.Ako se desi recidv,to onda ideu krug i stres se samo gomila.Stres da ce nas drugi odbaciti.
Zato se potrudite da u izvot unesete sto vise smeha i vitamina.

Nije utesno za reci,ali aciklovir je jedini spas,pogotovo kao supresija,ako zelite bar za neko vreme ziveti zivot bez diskomfora i straha kada ce se pojaviti nov recidiv,kada ce opet dati one ruzne simptome,koji psihicki bole najvise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 7:11 pm
Postovi: 10
Iznad su pominjali i neke druge lekove...
Da li bih mogla neshto od toga da pokusam da pijem?
...poshto mi je doktorka rekla da je aciklovir jedini lek...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 6:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 23, 2009 7:11 pm
Postovi: 10
Niko mi nije odgovorio na prethodno pitanje... :(

Mada, interesuje me josh neshto...
Od kako sam prvi put osetila simptome (a to je evo 27 dana tacno), 2 puta su mi se pojavljivali plikovi i povlacili...ali to peckanje sluzokoze nije mi prestajalo i jos uvek traje... Da li je to normalno? I da li ce to ikada prestati? I da li da ocekujem da ce se opet ovih dana pojaviti plikovi?
I da li moze neko uopste da me posavetuje sta da radim?

Koliko god da se trudim da ne razmisljam o tome, ta peckanja me izludjuju i ponovo podsecaju na to. . . :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: