Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2015 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2015 5:51 pm
Postovi: 10
Pozitivan je napisao:
@mia110

Odmah da ti kažem da i mene ta spoznaja jako opterećuje, baš upravo iz tog razloga da ne zarazim nekoga i svakako da ni u najluđem snu ne bih spavao s nekim, a da ju prethodno ne upozorim na rizik koji postoji.

Ali s druge strane, prvo ljekarka koja mi je to i dijagnostikovala, rekla mi je da joj svaki dan dolaze ljudi s tim problemom i na moje pitanje koliko je to često, odgovor je bio - jako. Dalje, urolog kom sam se obratio mi je rekao da to nije ništa i da na to odmah zaboravim, da je to više stvar imuniteta, nego virusa samog po sebi. A, onda, kad još tome dodaš činjenicu koliko ljudi oko nas ima labijalni herpes, a oralni seks je praktično postao dio protokola, ispada da smo stigmatizovani ni zbog čega i da je veća vjerovatnoća da naiđemo na osobu sa herpesom nego na osobu koja taj virus ne nosi u sistemu...

Kažem, naprosto mi neke stvari tu nisu logične, toliko česta pojava, a tretira se kao malte ne kraj svijeta ako se nekome dijagnostikuje...

Ima li neko da podijeli s nama iskustvo reakcije nekog novog partnera nakon saopštavanja the informacije?

Pozdrav svima i glavu gore ;)


Da, hvala ti na ovim rijecima, malo sam se utjesila. Ma kad se sjetim da sam ga ja dobila od partnera koji nije imao nikakve promjene na kozi onda me strah i najmanjeg dodira, svega...grozno!

Stvarno, tako banalna stvar, a toliko stigme samo zato jer je na podrucju spolovila. I ja bih voljela cuti iskustva drugih ljudi...kako saopciti partneru, kako su oni reagirali, da li je itko ikome nekad prenjeo tako i sve vezano za tu temu, ali osjecam se nekako usamljeno po ovim forumima vezano za herpes. Ne znam. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Nov 13, 2015 3:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Комовица би требала да се може наћи, мање-више без проблема. А што се преписивања рецепта тиче, немам времена за то. Због тога сам и направио сајт да не морам стално да повављам једно те исто.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Jan 11, 2016 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 26, 2009 11:28 am
Postovi: 13
Cao ljudi, pozdrav svima :) Vidim da se ova tema dosta razbuktala od kad sam ja bila aktivna 2009/2010 godine.
Slucajno sam medju starim mail-ovima nasla neke poruke sa ovog foruma i dosla da vidim sta se u medjuvremenu desilo!
Elem, htela sam kratko da vam se javim i da vam kazem da mi h nije izlazio bukvalno godinama, i da prakticno o tome ni ne razmisljam!
Od onda sam imala nekoliko momaka, od toga jednu ozbiljnu vezu i on je jedini muskarac kom sam rekla za H. Odreagovao je najlepse moguce, sa puno razumevanja i bez dizanja bilo kakve drame, na njegovo insistiranje imali smo odnose bez kondoma i nikad mu nista nije izaslo.
Iz drugih razloga nismo vise zajedno, tako da cu sigurno sa prvom sledecom ozbiljnom vezom opet imati problem oko saopstenja ali verujem da cu preziveti :)
secam se koliko sam ja bila ocajna kad sam saznala, i koliko su me deprimirali postovi ljudi koje ovaj uzasni virus nazalost godinama muci. Hocu da kazem da ima puno ljudi sa virusom koji zive najnormalnije (i evo ja medju njima) koji nisu aktivni na forumu jer ni ne razmisljaju o tome!
Zato ako ste se skoro zarazili, ima nade i da ce se vas organizam nositi dobro sa virusom i da vam se posle prve burne reakcije mozda vise nikad nece javiti.

Veliki pozdrav i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Apr 22, 2016 1:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Zdravo narode evo i mene.Pre dva meseca sam saznala da imam GH.Jos uvek se borim sa emocijama i jako mi je tesko.Fizicki mi ne pretstavlja nikakav problem ali emocije ne mogu da kontrolisem.Dok nisam shvatila sta je herpes mi se pojavio dva puta za godinu dana(naravno isla sam odma kod ginekologa posle prvog izbijanja ali mi je ona rekla da nije nista verovatno alergija)kasnije su mi se pojavili recidivi dva puta za godinu dana.Nakon drugog recidiva dosla sam do saznanja da je GH (pre mesec dana).Za ovih mesec dana pored toga sto sam od stresa smrsala 8kg i dobila menstruaciju 3 puta za mesec dana recidivi su se vratili dva puta i sad pijem aciklovir svaki dan samo da se ne pojavi.Ne znam uopste kako da se vratim u normalu kad 24 sata o tome razmisljam.
Citala sam sve moguce postove milon puta.Afrika121 jako mi je drago da si prevazisla krizu i da nemas nikakvih problema.Nadam se da cu jednog dana doci u taj stadium i bar na dan zaboraviti na herpes.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Apr 22, 2016 5:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Afrika htela sam da te pitam koliko cesto su ti se pojavljivali recidivi u pocetku?Da li si ranije imala vise recidiva pa su vremenom nestali ili generalno nikad nisi imala preterano ucestale recidive?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Apr 22, 2016 7:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
I jos jedna stvar, svi zele stranicu na kojoj bi se ljudi upoznavali i razmenjivali iskustva i olaksali dusu.Definitivno me preko potrebna.Zasto je neko ne napravi?Ja licno ne zivim u Srbiji meni nebi mnogo koristila ali zar je tesko organizovati se i pokrenuti tako nesto.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Apr 22, 2016 7:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
I jos jedna stvar, svi zele stranicu na kojoj bi se ljudi upoznavali i razmenjivali iskustva i olaksali dusu.Definitivno me preko potrebna.Zasto je neko ne napravi?Ja licno ne zivim u Srbiji meni nebi mnogo koristila ali zar je tesko organizovati se i pokrenuti tako nesto.
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Apr 22, 2016 12:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А шта фали овој страници?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Apr 30, 2016 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Ima li nekog od starih clanova ovde ?Narode kako se borite, ja fizicki dobro al psiha me ubi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Maj 02, 2016 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Vec dva meseca pokusavam da prihvatim cinjenicu da imam herpes, mislim da zelim samo da okoncam ovo.Vrlo sam blizu toga da podignem ruku na sebe i zavrsim ovu agoniju.JA JEDNOSTAVNO NE MOGU TO DA PRIHVATIM!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Maj 02, 2016 11:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не разумем зашто не можеш да прихватиш. Болест као болест, а најбоље је то што јој има лека.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Maj 03, 2016 10:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Leka nema, jednom zarazen uvek zarazan za druge, to je problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Maj 03, 2016 10:40 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Leka nema, jednom zarazen uvek prenosia zarazu drugom, e to je problem.ja sam ok sa ovim i meni me stvara nikakve smetnje ali ga mogu preneti partneru sto mi stvara ogroman psihicki teret i ne znam kako sa time da se borim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Maj 03, 2016 6:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ма дај бре, батали. То је исто као оно када добијеш овчије богиње па онда имаш сличан вирус у организму итд итд итд.

Имам испробан одличан домаћи лек против свих вируса па верујем и против херпеса. Прочитај га на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Имунитет. И само немој да ми кукаш против комовице и белога лука. :wink:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Maj 03, 2016 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2016 3:53 pm
Postovi: 19
Ma ne kukam ja o luku i komovici da mogu popila bi bilo sta da se oslobodim ovoga al nema nista od toga ni od luka ni od komovice ovo se ne moze izleciti.Hvala u svakom slucaju na pokusaju da pomognete.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: