Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Avg 13, 2015 10:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема проблема. И ја сам у гужви. Боље немој у приватну поруку да ми шаљеш да би и остали видели. Можда се неко овајди.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Avg 14, 2015 10:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Хвала. То је стварно јак концентрат али никако не могу да верујем да има дејство дуже од пола године.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Avg 14, 2015 11:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Одлично.

Мени је одмах сумњиво када неко почне да рецепт цинцулира са капима и данима. Као када сам читао о примени кефира. Те пет дана по деци, па десет дана по два деци па бла бла бла, па пауза пола године. А Руси га пију у литрима. А и ја. :D

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pet Avg 14, 2015 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Другар ми је дао кефир гљиву рекавши да ћу смршати од тог напитка. Наравно да нисам смршао али сам сазнао да се ради о кефиру, а он то није знао. Пошто знам да је кефир много здрав, наставио сам да га пијем. Тренутно пијем литар и по дневно.

Последица је да ми се столица лепо регулисала а била је повуци потегни.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Avg 17, 2015 10:20 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Тренутно: 197cm, 124kg.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Avg 17, 2015 7:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Од како сам пре десетак година почео интензивно да се бавим програмирањем, почео сам да се гојим брже него иначе. Има још фактора уз тај главни и решавам их мало по мало. Моја изрека је: Не могу толико мало да једем колико могу много да седим. :roll:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Avg 17, 2015 7:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 12, 2015 3:49 pm
Postovi: 2
aaaca je napisao:
Лош ти је имунитет. И теби препоручујем онај "мој" домаћи препарат од белога лука и комовице.

Prepisala sam tvoj recept i verujem da ce mi pomoci. :D U svakom slucaju javicu svima vama kakav je rezultat.Prepisala sam i onu recepturu sa ruzmarinom,medom i limunom-to cu da pokusam dok budem cekala 3 nedelje(za sirup sa komovicom).Inace,svima toplo preporucujem da idu na tvoj sajt,jer zaista ima puno korisnih i dobrih saveta. :) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Avg 18, 2015 10:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
3x3 je napisao:
...Inace,svima toplo preporucujem da idu na tvoj sajt,jer zaista ima puno korisnih i dobrih saveta. :) :wink:

Па хвала лепо. 8)

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Avg 18, 2015 10:41 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Inostranstvo je napisao:
Vadi te visina,trebalo bi da skines nekoliko kilograma ali opet ako nemas problema sa holesterolom,pritiskom itd. onda je ok Ja sam cudo za kilograme sagorim sve kao od sale.popijem gomilu viskija ili domace rakije,litre vode i nazderem se pecenja i zena mi kaze sutra"vidi na sta licis kao krompir na dve cackalice" a za dva dana sve sagorim i opet sam isti lik!

Треба да скинем 30kg. Далеко су ми ципеле. :lol: Теби је лако када си стално у тренингу. Ја сам скроз пропао као спортиста. :cry:

Холестерол ми је годинама на горњим границама па се нисам превише потресао, али решио сам га и то написао на сајту. Избацио сам зејтин из употребе и убацио свињску маст. Не само да је храна много укуснија када се пржи на масти него ми се и све масноће у крви нормализују.

Притисак хоће да ме зеза али од седења. То решавам оним вежбама које сам описао под Рамена-рачунари. А и пијем пуно чисте воде.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Pon Nov 02, 2015 10:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 30, 2015 11:41 pm
Postovi: 5
Pozdrav svima,

Evo, da se i ja priključim u klub :) GH sam dobio od svoje bivše prije nešto više od godinu dana. Tvrdila je da nije znala, ali se kasnije ispostavilo da je ipak znala da ima neki problem, ali me nije upozorila. Da budem iskren, u tom trenutku, i da mi je rekla, mislim da to ne bi ništa promijenilo u odluci s moje strane, mada moram priznati da me je činjenica da je znala da ima problem, a nije me upozorila, ipak jako naljutila. Al' ajd' nije tako nešto lako ni prevaliti preko usta, pogotovo kad veza startuje naglo i impulsivno :) Razišli smo se prije nepuna dva mjeseca, a razlog razilaska nije imao nikakve veze sa GH...

Elem, bilo kako bilo, sad sam i ja postao „positive single“ i moram priznati da mi takav status baš i nije naročito prijatan, al' sve je to valjda život...

Ono što mene zbunjuje u cijeloj toj priči je razlika u percepciji kod ljudi između labijalne i genitalne varijante, paraktično istog virusa. Naime, gomila ljudi oko mene s vremena na vrijeme dobije herpes na usni i nikom ništa. Takođe, čisto sumnjam da svi ti ljudi osjećaju bilo kakvu moralnu potrebu da kažu potencijalnoj novoj partnerki: „Znaš, moram ti nešto reći, meni ponekad iskoči herpes na usni...“, a kad ti taj isti virus (ili gotovo isti) iskoči dole, onda treba da se odmah predstaviš kao fizička i moralna nakaza, koja mora biti sretna ako se desi da neko ne pobjegne od njega istog časa. Da me sad ne shvatite pogrešno, meni ne pada na pamet da ne upozorim potencijalnu novu partnerku (ako je uopšte i bude) na rizik, ali ne mogu da razumijem takvu razliku u percepciji, po meni istog zdravstvenog problema.

Da li je možda ipak oko tog nesretnog herpesa napravljena malo prevelika fama, jer pun je internet informacija kako možeš lako da oslijepiš, ako slučajno dodirneš oko rukom kojom si prethodno dotakao šta već, ili da dodirom možeš sam sebe da inficiraš i na drugim dijelovima tijela, pa čekajte ljudi, onda bi 50% populacije bilo teški invalidi s obzirom koliki procenat ljudi ima epizode labijalnog herpesa.

Moje pitanje (više ili manje retoričko) bi bilo, da li smo mi zaista sad tako teško i ozbiljno bolesni i predstavljamo toliku pretnju po ostatak populacije ili tu nas neko žestoko manipuliše, vjerovatno sa ciljem da prodaje lijekove ljudima za koje je i pitanje da li su zaista bolesni.

Meni kada se pojavi recidiv, ne koristim apsolutno ništa, nego pustim da samo prođe i prođe za 5-10 dana (u prosjeku 8 ). Dok sam bio u vezi, čak sam i u toku recidiva, naravno sa kondomom, bio itekako seksualno aktivan. Nezgodno je bilo samo u dva navrata, kada se recidiv desio na glansu, e to je bilo veoma bolno, ali je takođe prošlo bez ikakve ljekarske intervencije...

Sorry što sam bio ovoliko opširan, ali interesantna mi je tema (if you know what I mean? :D )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Uto Nov 03, 2015 11:08 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Мислим да си у праву по питању дизања фаме око херпеса. Он нам је свима уваљен или неком вакцином или тако што смо прележали овчије богиње.

Пре неку годину добио сам вирусну инфекцију ока и да ми је један матори лекар није установио (после годину дана млаћења по разним очним лекарима) остао бих без ока. Излечио сам се Ацикловиром - таблетама и машћу. А како сам је добио - не знам. Претходно сам имао чмичак на истом оку. Да ли је директно повезано или сам вирус добио од неког очног лекара, ко ће га знати. А никада нисам имао ни генитални херпес нити ону грозницу на усни.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2015 9:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2015 5:51 pm
Postovi: 10
U pravu si sto se tice toga u potpunosti...to je isti herpes, samo izlazi na drugom mjestu, ali tako je, kako je....Polazim od sebe. Meni ne prodje dan da ne razmisljam o tome. Psihicki sam uzasno opterecena. Imam ga 7 mjeseci, i skoro svaki mjesec se vratio...i kako sad u takvom stanju da nadjem partnera. Kako da mu kazem??? Kako da se opustim za vrijeme sexa s nekim tko to nema?...ne mozes vjerovati koliko ti tako banalna stvar moze utjecati na zivot...na buducnost, ali MOZE.
Samo se nadam da cu ga s vremenom uspjeti stopirati nekako, eto...to mi je jedina nada. :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2015 10:23 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Био сам миран од вирусних инфекција више од 20 година јер сам користио један домаћи препарат. Онда сам се пар година зезао па га нисам редовно пио. Онда сам добио већ споменуту инфекцију ока, стомачни грип, па обичан грип и на крају овчије богиње. Више нема зезања. Због тога препоручујем тај препарат без престанка, али слабо ко слуша. Неко и послуша али му препарат смрди. Није него.

Рецепт је на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па у Имунитет. Прави се од белога лука и комовице. Само треба бити упоран и редован.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Sub Nov 07, 2015 10:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 30, 2015 11:41 pm
Postovi: 5
@mia110

Odmah da ti kažem da i mene ta spoznaja jako opterećuje, baš upravo iz tog razloga da ne zarazim nekoga i svakako da ni u najluđem snu ne bih spavao s nekim, a da ju prethodno ne upozorim na rizik koji postoji.

Ali s druge strane, prvo ljekarka koja mi je to i dijagnostikovala, rekla mi je da joj svaki dan dolaze ljudi s tim problemom i na moje pitanje koliko je to često, odgovor je bio - jako. Dalje, urolog kom sam se obratio mi je rekao da to nije ništa i da na to odmah zaboravim, da je to više stvar imuniteta, nego virusa samog po sebi. A, onda, kad još tome dodaš činjenicu koliko ljudi oko nas ima labijalni herpes, a oralni seks je praktično postao dio protokola, ispada da smo stigmatizovani ni zbog čega i da je veća vjerovatnoća da naiđemo na osobu sa herpesom nego na osobu koja taj virus ne nosi u sistemu...

Kažem, naprosto mi neke stvari tu nisu logične, toliko česta pojava, a tretira se kao malte ne kraj svijeta ako se nekome dijagnostikuje...

Ima li neko da podijeli s nama iskustvo reakcije nekog novog partnera nakon saopštavanja the informacije?

Pozdrav svima i glavu gore ;)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta sa herpesom kroz ceo zivot?
PostPoslato: Čet Nov 12, 2015 11:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 15, 2015 5:51 pm
Postovi: 10
aaaca je napisao:
Био сам миран од вирусних инфекција више од 20 година јер сам користио један домаћи препарат. Онда сам се пар година зезао па га нисам редовно пио. Онда сам добио већ споменуту инфекцију ока, стомачни грип, па обичан грип и на крају овчије богиње. Више нема зезања. Због тога препоручујем тај препарат без престанка, али слабо ко слуша. Неко и послуша али му препарат смрди. Није него.

Рецепт је на мом сајту http://www.aca.rs у Савети, Здравље па у Имунитет. Прави се од белога лука и комовице. Само треба бити упоран и редован.


Cim uspijem nabaviti ovu rakiju svakako cu probati i ovaj vas recept, jer evo vec 7 mjeseci nema sta nisam probala i pila...mozete li ga i ovdje napisati? Slabo mi ide cerilica pa dok ga nadjem tamo...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 12 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: