Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
severus je napisao:
Naravno da moze.


i to onda nije genitalni herpes, ili jeste... Oprostite na mojoj gluposti 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Napomene u vezi herpesa
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 5:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
BLA BLA MAN je napisao:
hepres simplex=HSV1
Izaziva bubljice i kraste na licu.Povlaci se vremenom ali ga osoba daje drugoj prilikom poljupca.Nije opasan previse.

herpes genitalis=HSV2
Vrlo opasan po zene u trudnoci.Ovako vrlo bolan.Imam ga i ja.Koristim vise "povidon-jod"


Koji herpes je moguce da imam, posle oralnog sexa sa deovjkom koja ima herpes na usni? Meni se herpes pojavio na kozici koja prekriva penis.

Brine me da nije HSV2 zbog opasnosti po zenu i novorodjence, kada za to dodje vreme!

Logicno mi je da ako ona ima HSV1 na usni, da se on pojavio i meni na kozici penisa. Ali me buni to sto je HSV2 genitalni.

Oprostite na mojoj neinforisanosti, prilicno sam uznemiren...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 8:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
moras uraditi bris na herpes i tada ces biti siguran. Herpes tip I ne izbija suvise cesto za razliku od tipa II, a takodje i manje tegobe izaziva...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 30, 2008 11:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Symon je napisao:
severus je napisao:
Naravno da moze.


i to onda nije genitalni herpes, ili jeste... Oprostite na mojoj gluposti 8)

Klasicno HSV-1 uzrokuje labijalni herpes,a HSV-2 genitalni mada nije nista neubicajeno da u toku raznoraznih sexualnih aktivnosti tipovi virusa zavrse na nekom drugom mestu.Sto se tice herpesa po lokalizaciji herpes je herpes pa izazvao ga tip 1 ili tip 2 virusa nije bitno.Sto se tice herpesa u trudnoci postoji opasnost in utero infekcije na samo herpesom vec citavom grupom mikroorganizama koja se naziva TORCH(Toxoplasma,Rubella,Citomegalovirus i Herpesvirus)koja u periodu organogeneze moze ostetiti plod.I zato je najvaznije da trudnoca od pocetka bude vodjena od strane ginekologa a on ce vec znati sta da radi u slucaju infekcije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 24, 2008 7:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 24, 2008 6:59 pm
Postovi: 3
Vidim da svi ovde pominjete dijagnostiku HSV 2 brisom. Prošli put kada mi se pojavio, odmah su mi uzeli bris, dva štapića, potpuno pokupili gnoj iz plikova i rezultat je bio negativan. Da li je moguće da je Aciklovir koji sam namazala jednom u toku tog dana prekrio virus? Ako ne, kako to objasniti? :-?

I inače sam baš ozlojeđena zbog ginekologa sa kojim sam, otkad imam herpes, dolazila u kontakt. Kada sam imala prvi napad herpesa, iako sam bila puna ogromnih plikova, ginekolog nije znao šta mi je i prepisao mi silu antibiotika. Uradila sam testiranja na sve moguće bakterije i gljivice, kao i na sifilis i sve je bilo negativno. Lekove sam pila i bilo mi je jasno da to nisu nikakve bakterije pošto mi je bilo samo još gore. Jedva je priznala na kraju da bi možda bilo dobro da uzmem aciklovir, i to na moj nagovor, ali da ipak nastavim da mažem neku antibakterijsku mast i pijem antibiotike. Ja sam sve te antibakterijske lekove pobacala i samo pila i mazala aciklovir. Stanje se drastično sredilo jako brzo.

Izvinjavam se što se žalim, ali, kao i svaki relativno novopečeni nosilac herpesa, potpuno sam očajna...i baš mi teško pada pelješenje koje ne daje nikakve rezultate...:cry:

Veliki pozdrav za sve!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 12:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
tigrasta je napisao:
Vidim da svi ovde pominjete dijagnostiku HSV 2 brisom. Prošli put kada mi se pojavio, odmah su mi uzeli bris, dva štapića, potpuno pokupili gnoj iz plikova i rezultat je bio negativan. Da li je moguće da je Aciklovir koji sam namazala jednom u toku tog dana prekrio virus? Ako ne, kako to objasniti? :-?

I inače sam baš ozlojeđena zbog ginekologa sa kojim sam, otkad imam herpes, dolazila u kontakt. Kada sam imala prvi napad herpesa, iako sam bila puna ogromnih plikova, ginekolog nije znao šta mi je i prepisao mi silu antibiotika. Uradila sam testiranja na sve moguće bakterije i gljivice, kao i na sifilis i sve je bilo negativno. Lekove sam pila i bilo mi je jasno da to nisu nikakve bakterije pošto mi je bilo samo još gore. Jedva je priznala na kraju da bi možda bilo dobro da uzmem aciklovir, i to na moj nagovor, ali da ipak nastavim da mažem neku antibakterijsku mast i pijem antibiotike. Ja sam sve te antibakterijske lekove pobacala i samo pila i mazala aciklovir. Stanje se drastično sredilo jako brzo.

Izvinjavam se što se žalim, ali, kao i svaki relativno novopečeni nosilac herpesa, potpuno sam očajna...i baš mi teško pada pelješenje koje ne daje nikakve rezultate...:cry:

Veliki pozdrav za sve!


Postoje i drugi nacini za dijagnostiku HSV. Ne brini. Nije bris glavni. Ako se vise puta godisnje javlja herpes moze se uzimati tzv. profilaksa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 11:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 24, 2008 6:59 pm
Postovi: 3
Da, evo baš sad idem na vađenje krvi. A šta je profilaksa? Ako je varijanta vađenju krvi, profilakso, here I come :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 11:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 24, 2008 6:59 pm
Postovi: 3
Sad sam pogledala na netu, to je preventivno uzimanje aciklovira tj famaciklovira. Počeću to da radim, isuviše često mi se javlja. Evo sad nije prošlo ni pet dana od prošlog javljanja...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 02, 2008 5:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
tigrasta je napisao:
Sad sam pogledala na netu, to je preventivno uzimanje aciklovira tj famaciklovira. Počeću to da radim, isuviše često mi se javlja. Evo sad nije prošlo ni pet dana od prošlog javljanja...


Nemoj sama da uzimas lekove. Idi kod dermatologa. Prvo se uvek pocinje s aciklovirom. Jos jednom, reskiram da sam dosadna, nemoj sama da uzimas terapiju
http://www.emedicine.com/derm/topic179.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 6:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Evo da ja pitam, herpes mi je izasao ovaj put u nosu! I to malo dublje unutra, uzas. Ne mogu da disem kako treba, boli, ne smem da dodirnem nos.
Smem li ja to cime mazati s bzirom da lokaciju ili da samo cekam da prodje?

_________________
The person who says it cannot be done should not interrupt the person doing it.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 11:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
medi je napisao:
Evo da ja pitam, herpes mi je izasao ovaj put u nosu! I to malo dublje unutra, uzas. Ne mogu da disem kako treba, boli, ne smem da dodirnem nos.
Smem li ja to cime mazati s bzirom da lokaciju ili da samo cekam da prodje?


Pitanje je da li je to uopste herpes. Podji najpre kod ORL specijaliste ako se promene, kao sto kazes, nalaze u nosu. On ce uz pomoc instrumenta to sigurno bolje videti od bilo koga drugog


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 12:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Nije bas karakteristicno za herpes da se pojavljuje na tom mestu.
Ukoliko nije moguce koristiti kremu, piju se tablete aciklovir...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 5:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Hvala na odgovorima.

Znam da je herpes posto mi je vec par puta dosad izasao u nosu.

_________________
The person who says it cannot be done should not interrupt the person doing it.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 17, 2008 2:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 1:15 am
Postovi: 2
Ja imam jedno pitanje, molim vas za pomoc...

Dugo sam bila bolesna, mesec dana, imala sam upalu pluca, upalu grla, kasalj, temperaturu non stop, pa sam pila razne lekove kao sto su hemomicin, panklav, aloprol i jos neka dva leka ne mogu trenutno da se setim imena, pa sam onda dobila alergiju na lek i primila neke injekcije protiv alergije itd... U to vreme, pocelo je jako da me boli i pece dole, toliko me je jako bolelo i peklo da su mi mnogo smetale i dlake koje su rasle pa me ubodu u klitoris (izvinjavam se moram tako da se izrazim)... S'obzirom na to da sam i dalje pila lekove i da se vec dugo perem Johnsonovim bebi sapunom pomislila sam da mi se nije mozda koza osusila od sapuna i da je to sve zbog toga i zbog lekova i nisam otisla kod ginekologa 3-4 dana, kada sam htela da odem dobila sam menstruaciju i opet nisam mogla da odem na pregled, ukupno 10 dana... Onda sam otisla i ginekolog iz doma zdravlja mi je rekao da misli da sam imala genitalni herpes ali sam dosla kasno jer mi je vec prolazi... To je bilo pre nedelju dana... Po onome sto sam citala o herpesu i po slikama ja ne bih rekla da je to bio herpes jer mi nije bas nista izaslo dole, nisam imala nikakve promene tipa tih plikova, bradavica itd... Samo mi je bilo crveno i jako me peklo a kasnije i svrbelo... Ja sam ipak pregledala krv i ovo su rezultati HSV2 IgG At 3,5 referentne vrednosti neg.<16;gran.vred 16-22; poz. >22 ; i HSV2 IgM At 2,26 referentne vrednosti <0,8; gran vred. 0,8-1,1; poz. 1,1... Po rezultatima znaci da ga imam, ja vec tri dana pijem aciklovir 6x dnevno i mazem aciklovir 6x dnevno ali i dalje imam tegobe, doduse manje ali one su mi se smanjile i pre nego sto sam otisla kod ginekologa! Moj decko je takodje uradio taj test ali njemu su oba ispod granice, kako je to moguce, a vec 5 godina sam samo sa njim imala odnose!!! Da li mozda preko krvi ne moze da se vidi da li imate taj virus dok vam ne izadje ??? I da li je moguce da sam ja to dobila nekim drugim putem??? Inace imam 27 godina i nikada u zivotu mi nije izasao herpes ni na ustima a kamo li na vagini... Ja sam u pocetku mislila da je kandida zbog svega sto sam o tome citala ali izgleda nije... Uh... Ne znam vise sta da radim i kome da se obratim, sve pare potrosih ove nedelje, isla sam pored doma zdravlja i kod privatnika i na Vma i svi pricaju svoju pricu... Molim vas za pomoc!!!
Hvala vam puno
Veliki pozdrav od Ane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Uto Nov 18, 2008 11:04 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Po rezultatima krvi, sasvim je izvesno da imate herpes, kako ste ga dobili tesko je reci, moguce je da je bio godinama u latentnom stanju, i sada kad vam je oslabljen imunitet, herpes je izbio. Ne moraju uvek da se pojave crveni plikovi, nekad postoji samo zarenje i bol u genitalnom podrucju i to je simptom herpesa. Vas momak, vrlo moguce isto ima herpes, ali verovatno i dalje u latentnom stanju, pa su i rezultati iz krvi bili negativni...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 469 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 32  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: