Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Uto Avg 11, 2015 7:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Анализе брисева нису много поуздане јер их најчешће лоше узимају са ткива. Мада, језик може да буде бео и због желуца - ако имаш горушицу.

Само ти испирај уста и грло содом бикарбоном и четкицом за зубе пери и језик осим зуба.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Sre Avg 19, 2015 4:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
Opet sam radio test u 41 danu (tacno 40.5 od rizicnog kontakta) i negativan je, sad me interesuje kolika je sigurnost testa u ovom periodu prozora?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Čet Avg 27, 2015 7:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 20, 2013 6:01 pm
Postovi: 41
danas je 50 dan i radio sam opet test hvala Bogu negativan je, doktorka u privatnoj labaratoriji u kojoj sam radio rekla je da vise nema potrebe za testiranjem ali cu svejedno otici za desetak dana i na Studentsku. Sutra bi trebao da uradim u istoj privatnoj labaratoriji i testa na hepatitis B i C cisto da budem siguran. Interesuje me da li je ovo dovoljan deo prozora za njih i da li treba naknadno raditi jos kontrola?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Pon Sep 14, 2015 11:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 15, 2015 2:11 pm
Postovi: 32
Da li u Vasim gradovima postoji mogucnost anonimnog i besplatnog testiranja na HIV?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Ned Nov 22, 2015 10:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 22, 2015 10:20 pm
Postovi: 1
Zdravooo...imam jedno pitanje.... jedan moj prijatelj mi se zali da ga boli sredina polnog organa i pece ga kad mokri... boji se da nije neka bolest zadnji put je imao odnos pre 7 dana a to mu se desilo 2 dana posle toga. Hvala unapred...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Pon Nov 23, 2015 9:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Јака инфекција је у питању. Требао би бар да уради уринокултуру, а можда и брис мокраћног канала.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Sre Nov 25, 2015 9:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 05, 2014 12:47 pm
Postovi: 63
Radoznala123456 je napisao:
Zdravooo...imam jedno pitanje.... jedan moj prijatelj mi se zali da ga boli sredina polnog organa i pece ga kad mokri... boji se da nije neka bolest zadnji put je imao odnos pre 7 dana a to mu se desilo 2 dana posle toga. Hvala unapred...


Obavezno uraditi bris uretre na Hlamidiju,Mikoplazmu i Ureaplazmu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Čet Dec 03, 2015 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 12:28 am
Postovi: 3
DON ESTEBAN.

Ista situacija.imao sam odnos sa osobom koju prvi put vidim.oral ona meni pruzala.Istripovan totalno.zivot uzas tih dana od odnosa.ne znam dal je hiv+
al nije mi sve jedno.
uradio sam test 27 dana nisam mogao da cekam.
dva puta jednom u higijenskom zavodu za polne bolesti a drugi privatno u biomedica.
oba su bila negativna.sad panika vata dal je dovoljno vreme da se bar malo utesim sa ta dva rezultata.zvao sa ne znam koliko savetovalista i objasnio da sam ja bio pasivan u oralnom seksu meni su rekli da test ne treba da radim da jos ni jedan prenos virusa na takav nacin nije zabelezen.
e sad opet jede taj crv kojeg je jako tesko izbiti iz glave.

Pa vas molim za malo pomoci

prvo tebe Esteban i sve ostale koji se malo razumeju.

radio sam elisa test i neki valjda combo ag-ac

Hvala u svakom slucaju...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Sub Feb 06, 2016 12:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 05, 2016 3:02 pm
Postovi: 2
Pozdrav,
Zanima me kako tačno ide to sa testiranjem? Jer sam imao rizičan odnos I sad ne mogu da prestanem da razmišljam o tome, hteo sam da idem u institut za javno zdravlje srbije - batut ali nisam mogao da nađem nigde kako to tačno ide, uđem u zgradu i kuda onda? mislim ne bih da idem unaokolo i pitam ljude gde treba da idem za hiv test... Ako neko zna, mnogo bi mi značilo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Čet Okt 13, 2016 10:00 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 8:09 pm
Postovi: 55
Nesiguran je napisao:
Pozdrav,
Zanima me kako tačno ide to sa testiranjem? Jer sam imao rizičan odnos I sad ne mogu da prestanem da razmišljam o tome, hteo sam da idem u institut za javno zdravlje srbije - batut ali nisam mogao da nađem nigde kako to tačno ide, uđem u zgradu i kuda onda? mislim ne bih da idem unaokolo i pitam ljude gde treba da idem za hiv test... Ako neko zna, mnogo bi mi značilo

Brate , idi u Beograd , znas valjda doci do Slavije tu imas Biomedica , mada kada dodjes do Slavije pitaj prolaznike gde je studenska poliklinika ili muzej Niko Tesle ... I na netu izguglaj kako izgleda ta zgrada lako ces naci bez pitanja nekog da ides da se testiras na Hiv , i tamo ce te lepo primiti osoblje tj mene je primila jedna zena i sve ti lepo objasni o Hiv-u i uputi ce te gde da se testiras :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Čet Okt 13, 2016 10:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Dec 14, 2013 8:09 pm
Postovi: 55
DonEsteban je napisao:
Opet sam radio test u 41 danu (tacno 40.5 od rizicnog kontakta) i negativan je, sad me interesuje kolika je sigurnost testa u ovom periodu prozora?

Meni su u studenskoj rekli da je validan i ja sam isto radio nakon 41 dan ... To mu dodje skoro 6ta nedelja , a citajici ovde po netu valjda ti testovinsto se koriste u studenskoj su i posle 4te nedelje validni ... Sad ko ce ga znat .. Ja nisam bio drugi put ali imam nameru jos jednom da se testiram a evo danas je proslo vec 5 meseci i nikako da odem opet :/ Valjda su validni testovi i posle 40 dana :))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Uto Feb 07, 2017 7:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 07, 2017 6:53 am
Postovi: 1
Dobro jutro svima imam mali problem 11 decembra sam imao polu sex,tipa posto.je devojka dobila,pruzila mi je oral bez kondoma i bilo je tu masturbiranja ja njoj ona meni e sada problem sto dok sam ja njoj masturbirao naravno prsti su mi bili prekriveni krvlju.da napomenem imala je ulozak tj menjala ga je cesto i ja sam nesvesno prst koji je oblozen krvlju liznu ne znam zasto. Ona je aktivna manje vise nema previse partnera u proslosti i ona se bil testirala davno na hiv i sve je ok.a posto je to meni bio prvi put da vidim golu zensku osobu kamoli da imam oral od strane nje. Kakve su sanse da sam dobio bilo sta iz tog susreta. Napominjem nije bilo vaginalnog kontakta. I sada vec pocetkom januara bio sam bolestan kasalj,grlo temp dva dana.proslo sve al nazalost kao da me opet hvata pa jel to samo.mozda pad imuniteta i obican viris ili da brinem.hvala ko god odgovori


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Ned Feb 19, 2017 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 21, 2016 1:07 pm
Postovi: 6
Pozdrav.
Imam pitanje. Kolike su šanse za prenošenje HIV-a i drugih polno prenosivih bolesti ako sam imao odnos koji nije bio grub i sa zaštitom? I posle koliko vremena bih mogao da uradim analize ?
I da li ako sam bolestan tipa neka infekcija, prehlada ili tako nesto mogu da uticu na test ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Sre Feb 22, 2017 1:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 05, 2016 8:42 pm
Postovi: 28
jixx992 je napisao:
Pozdrav.
Imam pitanje. Kolike su šanse za prenošenje HIV-a i drugih polno prenosivih bolesti ako sam imao odnos koji nije bio grub i sa zaštitom? I posle koliko vremena bih mogao da uradim analize ?
I da li ako sam bolestan tipa neka infekcija, prehlada ili tako nesto mogu da uticu na test ?


Nikakve.

(Osim ako zaštita nije pukla)

I da... ako si prehlađen ne bi trebao da ideš na testiranje jer test može biti lažno pozitivan, a da si zapravo negativan.

Zeus90 je napisao:
Dobro jutro svima imam mali problem 11 decembra sam imao polu sex,tipa posto.je devojka dobila,pruzila mi je oral bez kondoma i bilo je tu masturbiranja ja njoj ona meni e sada problem sto dok sam ja njoj masturbirao naravno prsti su mi bili prekriveni krvlju.da napomenem imala je ulozak tj menjala ga je cesto i ja sam nesvesno prst koji je oblozen krvlju liznu ne znam zasto. Ona je aktivna manje vise nema previse partnera u proslosti i ona se bil testirala davno na hiv i sve je ok.a posto je to meni bio prvi put da vidim golu zensku osobu kamoli da imam oral od strane nje. Kakve su sanse da sam dobio bilo sta iz tog susreta. Napominjem nije bilo vaginalnog kontakta. I sada vec pocetkom januara bio sam bolestan kasalj,grlo temp dva dana.proslo sve al nazalost kao da me opet hvata pa jel to samo.mozda pad imuniteta i obican viris ili da brinem.hvala ko god odgovori


Najbolje je da se testiraš. Bar je to besplatno...

Problem je što se ti simptomi HIV-a ne razlikuju možda čak ni od običnog dana kada se čovek umori te se oseća malaksalo i iscrpljeno. Bolje se testiraj za svaki slučaj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Seksualno prenosive bolesti
PostPoslato: Pon Mar 20, 2017 8:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2017 8:06 pm
Postovi: 1
Pozdrav,

Molim za savet. Pre 2 dana imao sam zasticen oralni, i nakon toga i vaginalni odnos sa, kako sam kasnije saznao, prilicno rizicnom devojkom, pri cemu, tokom kompletnog odnosa nije doslo do ejakulacije. Ono sto me brine jeste mogucnost zaraze, pre svega hivom, a zatim i drugim polnih bolestima, obzirom da sam na odprilike 2 sata pre toga, obrijao genitalni deo, pri cemu je bilo par manjih posekotina na poduciju iznad penisa i moguce testisima, koje su se pre odnosa smirile i nisu krvarile i slicno. Dodatno, nakon vaginalnog odnosa, kondom je skinut, gde je nastupila masturbacija, bez bilokakve penetracije. Da li neko ima savet u vezi sa ovim, i koliko bih trebao da budem zabrinut?

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 107 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 9 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: