Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pon Apr 28, 2014 4:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 28, 2014 4:10 pm
Postovi: 1
Zdravo svima,

Prije 3 godine sam imao vaginalni sex sa prostitutkom , u jednom trenutku pukao
je kondom ali je pukao tako da smo u istoj sekundi i ja i ona primetili i moj penis je vec nakon nepune sekunde bio napolju.

Od tada bukvalno ne spavam.Zivim stresan zivot i konstantno sam pod tenzijom .
Par puta mi je grlo bilo crveno i mozda sam jednom ili dva puta pio i antiobiotike za to .
Onda sam od straha poceo da preispitujem svoje telo. I poceo sam da osjecam zlezdu na desnoj strani vrata.Bio sam kod doktorke na ultrazvuku i rekla mi je da je ta zleza malko naglasena(0,8mm) ali da je potpuno normalnog sastava i da zaboravim na nju.
Nisam imao niakave osipe. Po noci se ne znojim, ponekad se znojim prije nego sto zaspem dok sam u lezecem polozaju ali se nikad ne budim znojav.
Nervno cu da obolim , strah me i jos uvjek nisam spreman da se testiram.
Osjecam se dobro , samo se s vremena na vreme setim ove situacije i tu padnem psihicki po nedelju dana , pa onda opet zaboravim i neki period sam dobro.

Na glavicu penisa od kad znam za sebe imam malu crvenu tackicu , malko jace boje nego sto je ostatak glavica. Nisam siguran ali mozda je to neka stara ranica ili je koza tu mozda malo promijenjena od masturbacije dok sam bio djecak , uglavnom znam da imam to odavno.

Nakon ove situacije nikad vise nisam imao sex sa drugim osobama osim moje devojke. I siguran sam da ce tako biti u buducnosti .
Nadam se da ce me bog pogledati i sacuvati od ove gluposti koju sam uradio i nadam se da nisam zarazen,

Doktore , molim Vas , citao sam na ovom sajtu o potencijalnim mogucnostima itd ali mene zanima ako mozete da date Vase misljenje o mom slucaju :( .
Kolika mislite da je vjerovatnoca da sam se zarazio ako mi je kondom pukao u sred sexa i ako je moj penis ostao nakon toga maximum 1 sekundu unutra ?

Nemam snage i hrabrosti da se testiram, ali nikako da zaboravim na ovo.
Nervno cu da obolim .

:(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Uto Apr 29, 2014 1:23 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Apr 19, 2006 12:02 am
Postovi: 1525
Ja sam šokiran količinom neodgovornosti.

Prvo prema sebi što se uništavate umesto da se testirate.
Drugo, prema svojoj devojci, ako sumnjate da ste zaraženi a krijete to od nje, ili još gore ne koristite zaštitu!


S obzirom na opis, verovatnoća da ste se zarazili je jako mala, tako da se testirajte već jednom da možete normalno da živite bez straha.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Uto Maj 20, 2014 4:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 20, 2014 4:23 pm
Postovi: 4
Postovani

Pre jedno mesec dana isao sam kod frizera. Frizerka je britvom uzela da mi izvuce zulufe i zasekla me uz komentar: ,, Tupis su nam ovi zileti. " Krv mi je potekla malo ali je ona odmah uzela neko sredstvo za dzinfekciju i odrisala posekotinu. Tek posle par dana palo mi je na pamet da li sam mozda mogao da se razazim na taj nacin posto znam da HIV moze da se dobije putem brijaca? Da li se ti zileti uopste menjaju posto znam da se britva samo osrti ili ako se ne menjaju da li se peru ili dezimfikuju s necim? Znam da u nekim salonima zileti stoje pod UV lampom ali toga nije bilo u ovom slucaju... U stanju sam blage depresije i velikog straha i molim vas za sto brzi odgovor. Mozda ispadam glup sto sam ovo pitao ali se stvarno jako plasim. Strah me je da odem da se testiram, plasim se istine... Molim vas za sto brzi odgovor!

U napred hvala!!!


Read more: polne-bolesti/postovani-t53996.html#ixzz32Gdp2tk1


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Uto Avg 04, 2015 12:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 03, 2015 11:45 pm
Postovi: 2
Imam jedno pitanje.. Imam povremeno (tipa na 3 mjeseca), svrab i peckanje vagine, i bol prilikom selsualnog odnosa.. Izlijecim vaginaletama protiv candide, ali se vrati. Medjutim razlog za brigu je sto sam u uputstvu procitala da vracanje ove gljivicne infekcije moze biti uzrok HIV-a.
Nisam promiskuitetna osoba, imala sam 3 partnera u zivotu. Ali smatram da se to moze svakome desiti, jer to ne bira, niti ja moga da vadim spisak osoba sa kojima su ti partneri bili prije mene. Dovoljan je jedan rizican odnos i da nas sve unisti.
Dakle zanima me koja je vjerovatnoca za tako nesto..?
Imam i ceste glavobolje ali to jos iz perioda kada sam bila nevina tako da to ne pripisujem tome, i imala sam operaciju zucne kese koja takodje moze izazvati dijareuju, tako da ni to ne pripisujem tome,
E jedino sto me muci jeste kandida koja se vraca.
Redovno posjecujem ginekologa na svakih pola godine, PAPA test uredan, citala sam i da na redovnim krvnim namazima kao neki "znak" mogu biti smanjeni leukociti, k oni su mi ok, 5,1, a referntne vrijednosti 4-10. Jedino me zeza sto sam procitala to u uputstvu vaginaleta :( nadam se odgovoru bar od nekoga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Uto Avg 04, 2015 9:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
У упутству вагиналета си прочитала да враћање гљивичне инфекције може да буде узрок ХИВ-а?

Да није обрнуто, да ХИВ може да буде узрок сталног враћања гљивичне инфекције?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Uto Avg 04, 2015 4:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 03, 2015 11:45 pm
Postovi: 2
Zanima me samo da li postoji mogucnost? S obzirom da vecina zena i vuce gljivicne infekcije duzi period, vala nisu sve HIV+ :)
A opet s dr str, imala sam i hirursku intervenciju, uradjeni su svi nalazi prije tog, da nesto nije bilo ok (ne samo ovo nego inace) vjerovatno bi se znalo. Zar ne?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Sre Avg 05, 2015 10:16 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Гљивице су гљивице, а кажу да је изазивач ХИВ-а вирус.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Sre Okt 21, 2015 8:50 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 21, 2015 8:40 am
Postovi: 1
Pozdrav svima.

Prije 15-tak dana imao sam zaštićeni seks sa prostitutkom za koju nemam podatak da je HIV pozitivna, čak mi je više puta rekla da nema nikakve zarazne bolesti (profesionalka, košta 100 eura). Seks se sastojao od kratkog oralnog seksa s kondomom, nakon čega sam kondom zamijenio novim te penetrirao manjim dijelom penisa nekoliko puta (genitalne regije nam se nisu dodirivale kožom, kondomi nisu pucali) i zatim vani svršio. Seks je bio sve samo ne grub. Zanima me, kolika je mogućnost zaraze ukoliko je ona ipak HIV pozitivna? Iza toga sam imao nekoliko nezaštićenih odnosa sa suprugom koja sada ima grlobolju i curenje iz nosa, bez drugih simptoma. Znam da je pitanje malo naivno, ali mi je stalno bubica u glavi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Sre Okt 21, 2015 1:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А што о томе ниси размишљао пре него што си преварио супругу?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Sub Nov 07, 2015 5:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nema sanse da ste ako je bilo ovako kako ste opisali dobili HIV.
"bubica u glavi" bolje da vam pomogne da izadjete iz braka koji nije dobar...

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Ned Nov 08, 2015 2:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 08, 2015 1:54 am
Postovi: 2
Da li je moguce dobiti sidu prilikom seksa sa HIV pozitivnom osobom sa koristenim prezervativom, bez erekcije ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Sre Nov 11, 2015 10:05 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
ja nisam razumeo pitanje...

da li pod koristenim mislite vec upotrebljenim?

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pon Nov 16, 2015 5:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 08, 2015 1:54 am
Postovi: 2
Nisam lepo napisao. Ukoliko imas seks sa hiv pozitivnom osobom a koristis kondom (naravno ne koristen) da li je moguce da imas neke posledice ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Ned Dec 13, 2015 10:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 01, 2015 3:31 pm
Postovi: 26
Jel za prenos mora biti krv na krv kontakt ili moze npr krv sa vagine uz kontakt sluznice usta da izazove virus?

Takodje kod nezasticenog odnosa bez ranica i krvi, da li se automatski prenosi ili?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Prenosenje HIV-a
PostPoslato: Pet Jan 22, 2016 11:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Maj 14, 2013 6:33 pm
Postovi: 53
Skola123, 11AA11 hiv se jako tesko prenosi, ako uopste i ima sta da se prenese posto mnogi tvrde da je taj hiv jedna velika prevara i izmisljotina, e sad da li je to i koliko tacno to je vec drugo pitanje..


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 13 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: