Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje u vezi hlamidije
PostPoslato: Čet Jun 09, 2005 2:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Procitala sam sve moguce postove vezano za ovu temu i samo sam se za glavu uhvatila jer vise ne znam sta je tacno,a sta ne?
Meni su moja oba lekara rekla da sam ovo mogla da pokupim samo seksualnim kontaktom i da su sve ostalo samo price.
Momak i ja smo nazalost otkrili da imamo ovu bolest,pa smo svako kod svog lekara dobili razlicite terapije (ja sam pila Dovicin 4 kutije,Ciprocinal 2 kutije,Visiren 2 kutije i na kraju Sumamed 2 kutije),ja sam znaci pila mnogo jake lekove.U toku terapije momak i ja smo koristili iskljucivo kondom...sve do drugog testiranja,kada je otkriveno da smo opet Pozitivni.
Kako je to moguce?Pazili smo se i sve.Terapiju smo shvatili vrlo ozbiljno i sve lekove pili kako nam je propisano.
Da li mozda treba da pijemo iste lekove?ili sta?

moze li neko strucan da odgovori?
znam da je ovo jako glupo pitanje..ali moze li se to ponovo preneti preko poljubca?
Hm..na pitanje mom ginekologu da li ja mogu da imam posledice nakon lecenja (misleci na sterilitet),odgovorio mi je da zene od toga nemogu da ostanu sterilne..vec samo muskarci?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 30, 2005 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 21, 2005 7:31 pm
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Hlamidijaza (govorimo o infekciji genitalija) se prenosi seksualnim kontaktom! U terapiji je po preporukama dovoljna terapija samo sa Dovicinom, mada neki lekari kombinuju vise razlicitih lekova. Ne prenosi se poljupcem. Rezultat laboratorijskog testa moze biti lazno pozitivan nakon terapije i potrebno je bar mesec dana nakon zavrsenog lecenja da se uradi kontrolni test na Chlamydiu trachomatis. U tom periodu i dalje treba koristiti kondom. Nelecena infekcija koja dugo traje moze izazvati neplodnost.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje u vezi hlamidije
PostPoslato: Pet Avg 12, 2005 1:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Interesuje me da li hlamidija moze da se prenese oralnim seksom
U privatnoj laboratoriji test kosta 1400 dinara, imao sam nezasticen samo oralni seks, pa ako tim putem nije moguca zaraza da ne bacam pare


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: [b]javi se obavezno!!!!!!!!!!!!![/b]
PostPoslato: Pon Avg 15, 2005 11:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 15, 2005 10:53 pm
Postovi: 3
naravno da se prenosi!!! Ja se i dalje lecim evo vec godinu dana, pio sam i ja i ciprocinal i dovicin i visiren ali izgleda nista!!!! meni se pojavila hlamidija u oku a pre toga sa devojkom sam imao samo oralni seks nezasticen!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za cicamacu
PostPoslato: Pon Avg 15, 2005 11:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Avg 15, 2005 10:53 pm
Postovi: 3
Da li si probala sa lekom ( sirupom ) koji se zove "HLAMISAN"??? Poznajem coveka koji je napravio taj lek i koji mi ga je preporucio, medjutim on garantuje izlecenje ako se taj lek pije u kontinuitetu mesec dana, maltene po jedna bocica na dan( cena jedne bocice je 800 din) pa ako ti nije skupo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 21, 2005 1:08 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 12, 2005 3:44 pm
Postovi: 3
Pa kako da ti kazem, hlamidija moze da se prenese oralnim seksom i jos kako. A sto se tice testa, mozes to da uradis i u drzavnim laboratorijama i test na gonokok i hlamidiju kosta oko 800-900 din.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Čet Avg 25, 2005 12:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Hvala na odgovorima, testirao sam se u medjuvremenu i ispostavilo se na zalost, da imam akutnu infekciju hlamidijom. Dobio sam terapiju ciprocinal (1 kutija) i dovicin (4 kutije). Problem je sto konstantno osecam zarenje i stipanje na genitalijama, pregurao sam vec skoro pola terapije, ne vidim nikakav napredak. Cini mi se da cu morati da produzim sa lekovima, ili da uzmem neke druge


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 27, 2005 10:46 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
A, kako se manifestuje hlamidija na oku, cime se to leci i kod kog lekara treba da se javi za to. Imam neki svrab kod ociju, pa ne znam da li mi je i na oko preslo.
I da li moze neko da mi kaze oko te neplodnosti, od cega to zavisi, ako se dugo ne leci hlamidija ili je u pitanju cista lutrija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje za ivana
PostPoslato: Pon Sep 05, 2005 5:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Da li si se izlecio od hlamidije. Planiram da uzmem taj Hlamisan, ali me interesuje da li se neko izlecio koristeci taj lek


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 06, 2005 7:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Nemojte ni slucajno ici u higijenski zavod (NS) ,jer su tamo rezultati u vise od 50 % slucajeva pogresni i nacin na koji vas testiraju je vise nego bolan i neprijatan.Savetujem Vas da test na hlamidiju uradite u Biotestu gde je samo testiranje mnogo bezbolnije,cak i nakon testa se ne osete nikakve tegobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: izlecenje??
PostPoslato: Pon Okt 03, 2005 1:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Ne bi bilo lose da se ovde neko javi sa pozitivnim iskustvom oko hlamidije, odnosno neko ko se izlecio i da kaze posle koliko vremena se izlecio. Ja se lecim vec 2 meseca, popio sam brdo antibiotika, uradio sam test i naravno pozitivan. Polako padam u ocaj....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 04, 2005 12:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Izneo je to Principal Skiner na temu:Jedno pozitivno iskustvo sa hlamidijom na Urologiji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pitanje za cicamacu
PostPoslato: Sub Okt 08, 2005 9:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Da li ste se ti i tvoj momak izlecili od hlamidije? Koliko dugo se lecite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Lek za HLAMIDIJU
PostPoslato: Ned Okt 23, 2005 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 23, 2005 3:52 pm
Postovi: 1
Lokacija: Beograd
Stvarno efikasan lek protiv Hlamidije vam je Oksitetraciklin. Moze se kupiti u apoteci u ul. Cara Dusana na Dotcolu, preko puta GSP-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Čet Nov 24, 2005 2:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Cuo sam da 20 % ljudi ne moze da se izleci od hlamidije. Zavuce se u celiju i moze da miruje godinama, a onda opet da se aktivira, i tako u krug.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: