Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 24, 2007 10:43 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Tu nema pravila, zavisi od slucaja do slucaja. Ali ako se ne leci, i ako ode u prostatu, moze prilicno da zakomplikuje stvari....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hlamidija
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 2:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Mar 17, 2008 1:38 am
Postovi: 3
ja i devojka smo se lecili i to uspesno ali kada ovo citam nisam siguran dali sam cist od te podmukle bolesti prvo preporuka ne ali stvarno nemojte ici na testove ako oni nisu iz krvi ili mokrace nisu pouzdani bice ono danas imas sutra ne i tako svi kako hoce i kako te procene dali ces doci opet.ja sam prvo isao na bris fuj nikad vise i kazu nista ti si cist a devojka ona ima a mi 7 godina zajedno bez zastite naravno ja i ona pijemo lekove antibi... kao i svi i posle da vadis krv i oni ti sve kazu nije skupo nije bolno ali je precizno meni su rekli da je bila hlamisdija i da je lecena i njoj isto sada je to ok tako se to zavrsava ako imas i dalje lekar ce ti dici kolicinu lekova i to je to.preporucujem da u toku lecenja pazite sta radite i to kao zastitu i sve sa strane da otkazete pa tako kada se zavrsi sve posle 6 meseci ili godinu dana test iz krvi ili urina oboje .iskreo ja bi ovu bolest nazvao svrljanje sa strane.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomozite
PostPoslato: Ned Maj 11, 2008 2:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 11, 2008 2:48 am
Postovi: 5
Ja sam imao hlamidiju pre dve godine, i dobio sam da pijem dovicin.
Posle druge kutije ta tecnost iz penisa je prestala da curi, i ja sam prestao da pijem lekove.
Od tada mi nije curio sekret iz penisa, i nisam imao nikakvih problema. Pa me interesuje da li ja to jos uvek imam u sebi, i da li mogu sada da ponovim terapiju antibioticima?(4 kutije dovicina, i 2 hemomicina)
Kakve posledice mogu da budu?
JAKO SAM SE ZABRINUO!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: A?
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 12:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 10:55 pm
Postovi: 30
Lokacija: ne znam
Pa dobro ako se hlamidija prenosi oralno da li ostaje u grlu pa i tu pravi probleme ili je samo posrednik izmedju genitalija,hm?

_________________
nista


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 02, 2008 1:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 02, 2008 12:59 pm
Postovi: 4
Lokacija: nis
ja sam dao bris oba oka i pozitivan sam na chlamudiae trachomatis. da li neko moze da mi kaze da li je to ista hlamidija koja se nalazi i u uretri, i kako mogu da je izlecim.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 31, 2008 10:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 30, 2008 10:06 pm
Postovi: 2
:o mnogo mi je muka od doksiciklina...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 04, 2008 8:02 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 8:04 pm
Postovi: 27
da li verodostojniji nalaz daje cervikalni bris na hlamidiju ili imunoenzimski test krvi i sta ovaj drugi tacno pokazuje?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 10:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Nisam strucna, ali mislim da je test putem krvi sigurniji, ukoliko je to PCR metoda zasigurno je tako. Bris na hlamidiju kosta oko 1500, a PCR oko 5000 dinara.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 2:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 8:04 pm
Postovi: 27
Radjeno je ELISA tehnikom IgM pokazuje 1,41, sto znaci da je blago pozitivan. A ono sto me baca u nedoumicu je to sto IgG pokazuje granicnu vrednost 1,0, kako mi je doktorka rekla da to znaci da sam nekad imala hlamidiju i da je bila izlecena. A sad sam opet, navodno, blago pozitivna. Napominjem da se nikad nisam lecila od hlamidije i pitam vas da li je moguce da se ista povuce spontano.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 2:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Zasto ne pitas tvog doktora? Mozda ti prepise neki antibiotik...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pon Sep 08, 2008 12:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
IgM oznacava akutno stanje, ako je pozitivna vrednost, znaci da imate hlamidiju. IgG postupno raste, za razliku od IgM, ono sto je kod vas najverovatniji slucaj je da hlamidiju vucete od ranije, mozda par meseci, sto je dovoljno da IgG takodje predje u pozitivnu vrednost.

Inace, hlamidija apsolutno ne moze sama od sebe da prodje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 8:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 08, 2008 8:18 pm
Postovi: 6
Pozdrav,

pre godinu dana mi je ustanovljena hlamidija. Dobio sam terapiju:

ciprocinal
doksiciklin
runac

Simptomi su se povukli vec posle 7 dana terapije. Zavrsio sa terapijom, otisao na test - negativan. Prosla su skoro tri meseca, odem opet - negativan. Posle nedelju dana uradim i PCR za svaki slucaj - negativan.

Pre 2-3 meseca - opet simptomi :( PCR pozitivan :( Da li se "vratila" ili sam je ponovo dobio - jbm li ga :(

Odem kod drugog doktora i dobijem:

Hemomicin/Sumamed (pio sam Hemomicin)
Dovicin
Ciprocinal

Medjutim, simptomi nisu nestajali, a striktno sam se pridrzavao terapije. Od kraja terapije su prosla 2 meseca, u medjuvremenu leto, more.. pa nisam odmah nastavio sa jos jednom turom, medjutim - sad moram. Nisam se ni testirao, osetim da je imam.. a i vidim :( Medjutim, na nekim forumima sam procitao da to nije dobar raspored lekova.. ne znam ni ja zbog cega.

Da li bi mogao neko da mi kaze da li je to OK terapija, ili da menjam? Ako ste strucni (ali molim vas, samo ako ste strucni) mozete napraviti poredjenje 1. i 2. i reci za koju da se opredelim ovog puta.

Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Okt 17, 2008 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 10:34 pm
Postovi: 25
Lokacija: nis
cao nisam mogla da procitam bas sve sto ise..jako sam zabrinuta,moj decko je dao bris i rekli su mu da je pozitivan ja idem da dam bris za dva dana i ubedjena sam da sam pozitivna i ja jer nismo koristili zastitu..smo bebipilule..volela bih da znam dali postoji bilo kakava mogucnost das se otkrije vreme kada je neko zarazen,koliko traje bolest..i na kraju koliko ce mi trebati da izlecim to...i strasno sam razocarana jer sam dugo sa ovim deckom nisam se ni sa kim ni poljubila a prosle god u ovo vreme skidala sam kondilome i on i ja srecom sve je ok sada..on je nervozan i ja ispadam krivaa,a u zivotu sam imala jednog partera duga veza ovo je drugi i tako bih volela da saznam koliko dugo to traje..kako najbrze da se izlzecim..dodje mi da vise nemamdecka :o :o

_________________
saska


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 29, 2008 11:10 am
Postovi: 1
Da li je neko pio Vibromicin?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 08, 2008 6:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 02, 2008 9:43 pm
Postovi: 14
MCprase je napisao:
Da li je neko pio Vibromicin?

Vibramicin je isto sto i dovicin ili doxiciklin....kao i svaki Tetraciklin treba izbegavati mleko, jogurt, sireve, sve sto ima kalcijum jer taj kalcijum vezuje lek (komleks se nagradi) i na taj nacin smanjuje dejstvo leka ....


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 138 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: