Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 114 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Poruka
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Čet Jun 16, 2016 9:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Немој да се превише трипујеш да не би добио трипер. :wink:

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Sub Sep 03, 2016 11:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2016 10:44 pm
Postovi: 4
Pozdrav. Da li neko moze da mi kaze da li ima smisla davati pare na HPV test kod muskarca? kako vidim od nekih 5000din pa na gore se krenu cene...

Inache, ono sto je lako uocljivo... oko HPV-a, kao i oko mnogih drugih bolesti ima jako puno verzija price, dezinformacija i lazi.. pre svega od strane "hyper uber" moderne medicine...

to da HPV virus zauvek ostaje u organizmu i da nema sanse da se oslobodi od njega je laz, u to sam ubedjen.

Imam problema sa kondilomima preko godinu dana, lekari mi naravno nista konkretno nisu rekli i svi kazu nesto malo drugaciju pricu.. Imao sam razne izrasline (ne znam da li je to od vishe tipova HPV virusa ili je virus mutirao vremenom...) i mazao sam ih melemom a posle nekog vremena sam poceo da ih cedim. To da se tako samo poseju mislim da je laz. trenutno nemam uocljivih izraslina. Pijem i ulje crnog kima.. Uglavnom imam nedoumicu sta raditi. nisam imao odnose od kada sam otrkio da imam kodnilome.. Necu nikome probleme da nanesem.. Ne znam da li se mogu preneti ako nema vidljivih izraslina, naravno i oko toga ima raznih verzija price...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Čet Sep 08, 2016 10:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 03, 2016 10:44 pm
Postovi: 4
Pazite sad ovo... odem ja ipak kod dermaotloga umesto na testiranje.. i ona mi kaze da ovo sto imam tj. valjda to sto sam imao (trenutno nemam vidljivih "tackica") uopste nisu bili kodnilomi vec Mollusca Contagiosa... Pogledajte po netu, mozda neki od vas isto imaju to a ne kondilome.. (urolog mi je rekao da su kondilomi, a eto, izgleda da nisu..) Ova doktorica kaze da kondilomi ne izlane npr na butinama i slicno a video sam da su neki pisali da imaju i tamo kao sto sam i ja imao.. dalje, kaze da kondilome nema sanse iscediti, a ja sam ovo cedio i video sam negde po netu da su josh neki, dakle ni ta osoba nije imala kondilome.. Najgore u svemu ovome je da Urolog odmah, bez nekog veceg "istrazivanja" rekao da su to kondilomi i gotovo.. mada vishe me to ne cudi...

Dakle, svi simptomi koje sam imao su ukazivali na Mollusca Contagiosa a ne na Kondilome. kazem pgoledajte po netu slike i istrazite malo i naravno zatrazite misljenje specijaliste.

Mollusca Contagiosa valjda uopste nije opasna, isto je virus, ova doktorka mi rece da ona primenjuje metodu iscedjivanja (kao bubuljice) bude malo krvi ali ne ostane posle nekog vremena nista vidljivo (barem je kod emne tako bilo) kaze da to treba ponavljati dok god ih ima i da ce nestati posle nekog vremena...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Sub Nov 19, 2016 12:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:34 pm
Postovi: 8
Da li su ovo kondilomi ?? ja nisam siguran.. trazio sam po netu svasta i naisao na biserne papule.. ovo mi deluje nekada kao da su papule nekada kao kondilomi


http://picpaste.com/Slika_3-gMSAqLKw.jpg

http://picpaste.com/Slika_6-z4q4DmPE.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Uto Nov 22, 2016 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 08, 2016 11:24 am
Postovi: 11
To nisu kondilomi i nije potrebna nikakva terapija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Uto Nov 22, 2016 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 13, 2016 8:34 pm
Postovi: 8
Hvala na odgovoru.. znam da bi mi privatni urolog rekao da jesu i da bi placao terapije ko zna koliko.. da li su to biserne papule ? Da li vi imate slicna iskustva ? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Uto Dec 13, 2016 10:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 12, 2016 8:33 pm
Postovi: 3
Otvorio sam novu temu ali nisam dobio odgovor, probacu da prekopiram ovde u nadi da ce neko moci da mi pomogne.

Pre 2 nedelje mi se pojavila sitna crvena bubuljica na obodu penisa odmah nakon sexa sa rizicnom osobom. Koristio sam kondom tokom sexa,ali tokom oralnog nisam. Druge simptome nemam niti me pecka,boli itd. Znaci samo ta crvena tackica. Moram napomenuti da devojka sa kojom sa duze u vezi vec pola godine pati od gljivicnih infekcija (pecka je tokom sexa). Problem je sto joj prolazi dok koristi vaginalete i ponovo se javlja i nikako da se izleci skroz (koristimo kondom tokom sexa). Bio sam kod dermatologa i doktorka je rekla da su mozda kondilomi ali ne zna sigurno. Zakazala mi je kontrolu za mesec dana i da se javim na skidanje tecnim azotom. Slikao sam i ovako to izgleda. Nalazi se izmedju 2 plave tackice. To plavo sto se vidi je od tecnosti koju koristim a zove se genecijana violet.

https://postimg.org/image/sdwxsonmn/
https://postimg.org/image/3zynl1qjj/
https://postimg.org/image/vm1f5q9wf/

da li su to kondilomi ili nesto drugo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Uto Jan 17, 2017 2:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2007 7:49 pm
Postovi: 26
Pozdrav, pojavile su mi se 6-9 bradavica na preponi. Doktor je konstatovao da su fibromi a kasnije dermatolog da su condilomi(polne bradavice). Zakazala mi je terapije krio metodom, tj smrzavanjem. Za to vreme sa pio lekove za imunitet i isao sam na terapije. Posle 4 terapije nista se nije desilo, samo su 2 mele otpale. Imam 3-4 bas bas velike, kao mali nokat. Zakazano mi da cekam mesec dana pa opet na krio terapiju. Iskreno, to je trajalo sve 2-3 meseca. Nisam otisao kod lekara i trazio sam alternativu. Na kraju bih otisao na lasersko skidanje. Procitao sam da to neko resava sa esencijom sirceta. U univeru to kosta 89 dianra. Stavio sam kap na svaku bradavicu i malo je peklo, kao alkohol na rani. Stavio sam to 3-4 puta za 2 dana, vec drugog dana, one su krenule da se bukvalno raspadaju. Posle tusiranja i brisanja peskirom, sve je otpalo. Neverovatno!!! Takodje na butini sam imao povecu visecu, koja nije polna ali mi je smetala. Stavio sam esenciju i na nju i cela se sasusila. Cekam da otpadne. Znaci, neverovatno!!!! one su se stopile. Tako da nemojte da trosite pare na raznorazne preparate, prevare... Kasnije samo treba mesto tretirati nekom antibiotickom kremom da nebi doslo do upale, stim da kada bradavica otpadne, tu moze biti mesto infekcije. Jos tokom krio terapije lekar mi je dao tu kremu. Samo da dodam, ovo nije za unutrasnje kondilome, mislim da to moze da osteti sluzokozu. Ali eto, to je moje iskustvo. Reseno sve za 3 dana. Sada samo nega tog dela i gotovo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HPV - polne bradavice - kondilomi
PostPoslato: Pon Jan 30, 2017 9:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 13, 2007 7:49 pm
Postovi: 26
Da se javim, odlicno se oporavlja, pogotovo sto nije leto pa se i ne znojim na preponama. Enbecin mast 7 dana i kasnije daktanol da to sve bude OK.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 114 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: