Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HLAMIDIJA
PostPoslato: Ned Apr 18, 2010 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 04, 2009 9:04 pm
Postovi: 31
Da li se hlamidija prenosi samo seksualnim putem?
Hvala unapred !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HLAMIDIJA
PostPoslato: Pon Apr 19, 2010 8:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Moguce je da se prenese i preko predmeta, ali posto je hlamidiji za opstanak potrebna vlazna i topla sredina, obicno ne moze da prezivi van tela duze od nekoliko minuta. Ne moze da opstane u hlorisanoj vodi u bazenima, a i da inficirana osoba tamo ostavi trag telesne tecnosti, zbog ogromne kolicine vode u bazenu koncentracija bakterije bi bila previse mala da kod nekoga izazove infekciju. Teoretski bi scenario za prenos bio recimo u sauni, ako osoba sedi na klupi bez peskira, kapljica sekreta sa hlamidijom ostane na klupi i onda ubrzo posle toga, pre nego sto se sekret osusi druga osoba sedne na isto mesto bez peskira, i to tako da kapljica sa sekretom dodiruje genitalnu sluzokozu - vrlo je mala verovatnoca da se svi ti elementi poklope, znaci zato se kaze da je verovatnoca ne-seksualnog prenosa mala ili samo teoretska.

Medjutim, hlamidija cesto moze godinama da ne daje nikakve simptome, i onda se razvije u simptomatsku infekciju kada opadne imunitet; takodje se desava da bude prisutna u tako malom broju da je testovi ne detektuju, a onda se razmnozi i test bude pozitivan pa se cini da je to novonastala infekcija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HLAMIDIJA
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 05, 2010 8:24 am
Postovi: 1
Da li mi mozete reci da li je moguce da PCR testovi na hlamidiju budu gotovi za jedan dan? Prosli bput sam u drugoj laboratoriji cekala rezultate tri nedelje, dok su poslednji put bili gotovi sutradan, te sam zbog toga malo zabrinuta. Testovi su sada bili negativni. Da li ima potrebe za brigu ili je to normalno vreme za rezultate?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HLAMIDIJA
PostPoslato: Sre Maj 05, 2010 11:44 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Dec 04, 2009 9:04 pm
Postovi: 31
Znam da sam na rezultate cekala najmanje nedelju dana, radila sam u privatnoj laboratoriji, a znam da se ceka dosta dugo kada se radi u drzavnoj ustanovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HLAMIDIJA
PostPoslato: Sub Okt 08, 2011 3:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2010 1:52 am
Postovi: 17
gde i koji test mi je najbolje da uradim za hlamidiju? tj. koji je najprecizniji? hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HLAMIDIJA
PostPoslato: Sub Okt 15, 2011 5:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 15, 2011 4:38 pm
Postovi: 3
Lokacija: Pomoravlje
Pre mesec dana osetim svrab na vrhu polnog organa, posle par dana pocinje pri mokrenju peckanje i svrab i bolovi u donjem delu stomaka pa se siri na gore i prema bubrezima... Mislim proci ce ali jos gore pece i boli, posle par nedelja odem u ordinaciju za kozne polne i venericne bolesti i dam krv, spermu, bris uretre, urade sve potrebne analize i kazu mi nalaz pozitivan i negativan (oba-interesantno) na CHLAMYDIA TRACHOMATIS, a na hematoloskom nalazu urina leukociti su 9,9 (gornja granica je 10). Doktor mi prepise Dovicin 2X1, Nystatin tablete 2X1 i Diklofenak Duo 1-2 dnevno, posle 7 dana kontrola. Posle 5 dana terapije tegobe su prestale, bio sam na kontrolu doktor kaze da pijem jos 3 dana lekove pa da radi analizu ponovo. Tvrdi da ce tada sve biti u redu. Videcemo... A sve analize su me kostale sa pregledom 9400 dinara!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HLAMIDIJA
PostPoslato: Čet Okt 20, 2011 5:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 15, 2011 4:38 pm
Postovi: 3
Lokacija: Pomoravlje
rintintin je napisao:
Pre mesec dana osetim svrab na vrhu polnog organa, posle par dana pocinje pri mokrenju peckanje i svrab i bolovi u donjem delu stomaka pa se siri na gore i prema bubrezima... Mislim proci ce ali jos gore pece i boli, posle par nedelja odem u ordinaciju za kozne polne i venericne bolesti i dam krv, spermu, bris uretre, urade sve potrebne analize i kazu mi nalaz pozitivan i negativan (oba-interesantno) na CHLAMYDIA TRACHOMATIS, a na hematoloskom nalazu urina leukociti su 9,9 (gornja granica je 10). Doktor mi prepise Dovicin 2X1, Nystatin tablete 2X1 i Diklofenak Duo 1-2 dnevno, posle 7 dana kontrola. Posle 5 dana terapije tegobe su prestale, bio sam na kontrolu doktor kaze da pijem jos 3 dana lekove pa da radi analizu ponovo. Tvrdi da ce tada sve biti u redu. Videcemo... A sve analize su me kostale sa pregledom 9400 dinara!!!


Ispio sam 10 dana terapiju, vec nekoliko dana nemam tegobe, za par dana kontrola, uzimanje brisa pa cemo videti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HLAMIDIJA
PostPoslato: Čet Nov 17, 2011 7:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Feb 20, 2010 1:51 pm
Postovi: 178
Moja nekadasnja devojka je bila pozitivna na hlamidiju i samim tim su smatrali da sam i ja, ali su me ipak slali na vadjenje brisa. Posto sam skontao i cuo kako se to radi i da uopste nije zanimljivo otisao sam u Hexalab, secam se i odradio test PCR metodom i platio nesto oko 5 hiljada onda. Doduse oboje smo se kljukali Dovicinima kako je lekar prepisao samos to sam ja pio na pamet tj bez provere da li sam inficiran ali se smatralo da 100% jesam. Posle toga sam isao na PCR i bio sam negativan kao i ona. Nikakve tegobe nismo osecali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HLAMIDIJA
PostPoslato: Pet Nov 18, 2011 1:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2011 12:03 pm
Postovi: 232
Prvo i osnovno hlamidiju treba jako ozbijno shvatiti kod muskaraca retko dolayi do nekakvih siptoma pa se neretko desava da je neko inficiran i da ezn pa prenese partnerki.Zene uglavnom imaju simptome o kojima mozete citati na bezbroj mest da ne nabrajm.Ono sto je bitno je da se cest desava da se analizom dobija lazno negtivan rezultat.Hlamidija se dugo leci i mor da se leci jer izaziva sterilnost.Ako je neko uspeo da je izleci kutijom dovicina svaka cast i bas imas srece:), lekari preporucuju i to ne bez razlog minimum tri brisa u razmaku od mesec dana iz uretre da bi covek bio siguran u rezultat .Ako se ponovi poyitivan rezultat recimo prv kontrola negativnaa druga poyitivna lecenje se ponavlja.Ono sto je takodje jako bitno je da hlamidiju nemozete leciti apamet on je cesto rezidentna na neke antibiotike i za njeno validno lecenje morate raditi bris sa antibiogamom gde ce biti prikazano na koji ek je hlamidija iz vaseg organizma osetljiva.Hlamidija se prenosi polnim putem ali se lako moze preneti vc daskom kadom, peskirom itd.Ja sam licno prsla sve frustracije zbog ove male gadure koje sam dobila preko daske.Tacno znam kada i gde, u poseti prijateljima koji su se lecili od sterilitet i od hlamidije, bila sam u vc-u iako nemam naviku sesti nikad na dasku tada jesam posto sam znala da su oboje zdravi sem hlamidije i da se ona navodno prenosi samo polnim putem sto je na kraju ispalo netacno(ovo se desilo pre 10 god kada se o hlamidiji nije ovoliko pricalo).Muz je bio negativan dva puta za redom tako da njemu nista nije prepisano, u toku lecenja koje je trajalo godinu dana konstantnog ispijanja teskih antibiotika prilikom odnosa koristili smo kondom.Pred kraj mog lecenja odlucili smo da se muz jos jednom testira i ispostavilo se da je i on tada ipak pazario od mene, da li preko peskira ili, sve jedno.Njegovo lecenje je trajalo mnogo krace dok kod mene antibiotici nisu ni usepli resiti problem pa sam lecenje nastavila u bolnici nekakvim laserom i nakon deset tretmana narednih 5 kontrola sam bila negativna.Pet zato sto sam bila istripovana i zelela sam biti sigurna.Sto se tice testova i cena pa u sustini ko vas tera da idete kod privatnika u drzavnoj ambulanti bi dobili recepte i platili bi ste samo participaciju.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HLAMIDIJA
PostPoslato: Pet Avg 07, 2015 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 07, 2015 10:23 am
Postovi: 2
postovani, da li je moguce hlamidiju preneti preko iste flase za pice? Misim da sam pila iz iste flase kao i zarazena osoba, naravno nije bilo sexualnih aktivnosti izmedju nas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HLAMIDIJA
PostPoslato: Pet Avg 07, 2015 11:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 07, 2015 10:23 am
Postovi: 2
Inostranstvo je napisao:
mila22 je napisao:
postovani, da li je moguce hlamidiju preneti preko iste flase za pice? Misim da sam pila iz iste flase kao i zarazena osoba, naravno nije bilo sexualnih aktivnosti izmedju nas


Nema teorije!
Ne brini


Hvala :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HLAMIDIJA
PostPoslato: Ned Avg 16, 2015 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 16, 2015 11:16 pm
Postovi: 1
Da li je moguce da se kod zene u uretri pronadje hlamidija iako je bris koji je ginekolog radio na hlamidiju negativan drugi put za godinu dana. Mozda je glupo pitanje, znam da se kod muskaraca tako otkriva pa se pitam da li se kod zene moze naci negde u tom delu, spoljasnjem ili unutrasnjem? Zapravo o cemu se radi, decko je zaglavio infekciju ociju i dr mu je rekla da pretpostavlja da je uzrok kandida ili hlamidija. Ja sam se skroz utripovala jer sam imala urolosku operaciju prosle godine i imam trenutno neke probleme o kojima cu sa urologom narednih dana pa sam umislila da to ima neke veze iako su brisevi ok i na ureaplazmu, mikroplazmu i hlamidiju. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HLAMIDIJA
PostPoslato: Čet Dec 03, 2015 6:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 03, 2015 6:44 pm
Postovi: 1
Pozdrav drugari,
Evo da i ja sa vama podelim svoje iskustvo. Hlamidija...Ughhhh... Svi koji imaju problema sa njom, znaju kako se prenosi, pa cu preskociti taj deo. Uglavnom, dve godine smo muz i ja pokusavali da dobijemo bebu, ali bezuspesno. Ispostavilo je da je hlamidija bila problem. Pili smo po kutiju Levofloksacija 1X deset dana plus probiotik i naravno, obavezne vaginalete za mene Macmiror, cela kutija. Ispostavilo se da je ovo bila uspesna terapija ( uz sve to koristili smo razne cajeve, neven, hajducka trava, zdravac, virak... ) Bogu hvala pa smo saznali u cemu je problem i vrlo brzo ga resili. Sada sam u drugom stanju i niko nije srecniji od nas. Budite strpljivi i verujte!!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 16 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: