Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 10, 2006 8:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
Eto ti pravog odgovora!!! :D
Dečko em je preduhitrio i uštedeo vrhove prstiju :lol:

Hvala nenadens :D [/b]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 10:16 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 07, 2005 12:36 pm
Postovi: 291
Ajme,........

trebao si da malo vrsljas po forumu pa da vidis kakvo misljenje ljudi imaju o laboratorijama!

Mom momku su hlamidiju uvek nalazili kad je isao u Higijenski (da ti ne pricam kako su ga kasapili ),a meni kad sam u medlab, jugolab....u Biotestu osim sto su nam ljudi sve lepo objasnili sam postupak uzimanja brisa (PCR metodom) i rezultati su se taman poklopili sa simptomima kojima smo imali tada.
U medlabu su me pitali koji me je doktor poslao, a sam doktor me je izricito poslao tamo...ma uzas.......imaju deal.

Ja sam vec ranije spominjala da bi "ubio" hlamidiju potrebno je da kombinujes lekove sa drugim stvarima...cajevima u ogromnim kolicinama, zatim fizickim vezbama, zatim izbegavanjem bilo kakvih seksualnih odnosa, cak i sa kondomom i obavezno lecenje partnerke.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 11:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 14, 2005 1:19 am
Postovi: 120
Pitanje za Mr.No
Kad su ti radili elisa test da li si rekao da si vec lecen? Meni su preko tel. rekli da se radi posebno za "stare " infekcije, tj ako si vec lecen i da im treba naglasiti da ne bi radili oba, odnosno i na novu inf. Jer se onda placa duplo oko 1600 din, znaci jedan im je 800 din
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 12:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Rade se obicno IgM i IgG. IgM je za tek dobijenu infekciju, IgG je za hronicnu infekciju. Ako je hlamidija vec lecena, elisa test je najbolje raditi 3 meseca nakon terapije, jer IgG antitela jako sporo opadaju, nekad ostaju i godinu dana u telu, iako je hlamdija odavno izlecena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 5:14 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 18, 2005 10:41 pm
Postovi: 88
Lokacija: Beograd
Hristina je napisao:
Pitanje za Mr.No
Kad su ti radili elisa test da li si rekao da si vec lecen? Meni su preko tel. rekli da se radi posebno za "stare " infekcije, tj ako si vec lecen i da im treba naglasiti da ne bi radili oba, odnosno i na novu inf. Jer se onda placa duplo oko 1600 din, znaci jedan im je 800 din
Hvala


Nisam ništa rekao - rezultat je bio 2x negativan posle 6 meseci!!!
Test ma je koštao 1200 din!? (Bog zna šta su mi radili :lol: )

Pozdrav svima koji imaju sličnih problema, a za one koji nemaju - pazite se :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 11, 2006 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 08, 2005 1:20 am
Postovi: 21
cicamaca je napisao:
Ajme,........

trebao si da malo vrsljas po forumu pa da vidis kakvo misljenje ljudi imaju o laboratorijama!

Mom momku su hlamidiju uvek nalazili kad je isao u Higijenski (da ti ne pricam kako su ga kasapili ),a meni kad sam u medlab, jugolab....u Biotestu osim sto su nam ljudi sve lepo objasnili sam postupak uzimanja brisa (PCR metodom) i rezultati su se taman poklopili sa simptomima kojima smo imali tada.
U medlabu su me pitali koji me je doktor poslao, a sam doktor me je izricito poslao tamo...ma uzas.......imaju deal.

Ja sam vec ranije spominjala da bi "ubio" hlamidiju potrebno je da kombinujes lekove sa drugim stvarima...cajevima u ogromnim kolicinama, zatim fizickim vezbama, zatim izbegavanjem bilo kakvih seksualnih odnosa, cak i sa kondomom i obavezno lecenje partnerke.



E a dje si n kraju isla u koju labaratoriju,ja sam isla samo u biotest i nalaz mi uvek pozitivan a decku negativan,tjela bi da promenim labaratoriju al ne znam gde da idem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 22, 2006 1:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 16, 2005 7:38 pm
Postovi: 80
Ja imam odlicno iskustvo sa Runac-om. pre dve godine mi je otkrivena hlamidija brisom, sto je za mene bilo veliko iznenadjenje jer sam do tada vec 3 godine imala odnose sa deckom samo uz kondom, a pre njega bez odnosa 2 godine. E, sad, da li je rezultat bio lazan, ne znam, ali sam ja uspela da uz samo 2 kutije runaca, terapija od 14 dana, izlecim hlamidiju i nakon toga svi brisevi su bili negativni. Uz njih sam koristila vaginalete makmiror. Moj ginekolog mi je rekao da posto je tako brzo izlecena verovatno nije dugo caurila u organizmu, sto je prosto nemoguce jer kao sto sam rekla na pocetku, uvek seks sa zastitom. Sto bi znacilo da sam je nosila u sebi oko 6-7 godina, od prethodne veze!! I tako je brzo izlecila. Da li je to moguce, sta mislite?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 10:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Moguce je. Neko se izleci bez vecih problema, neko ne. Oni koji se brzo izlece ni ne posecuju ovakve forume, vec brzo zaborave na to


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 25, 2006 10:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 08, 2005 1:20 am
Postovi: 21
moguce.ja sam se bas namucila sa hlamidijom i evo konacno negativan nalaz brisa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: samo jedno
PostPoslato: Sre Maj 31, 2006 10:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 07, 2005 11:16 pm
Postovi: 40
Samo bih prokomentarisao deo vezan za cenu PCR metode na zapadu...
U Norveskoj, Danskoj, Svedskoj i Islandu (ne znam za ostale, ovamo zivim) PCR metoda je standardna metoda ispitivanja koja se radi prilikom normalnog ispitivanja mokrace. DAkle, bez obzira na simptome, da li ti zelis test na Chlamydiu ili ne....prilikom davanja uzorka urina, rade PCR test na Chlamydiu. TAko da su u iole normalnim zemljama (citaj bogatim) sve ostale metode ispitivanja davno pale u zaborav..Toliko o tome da je skupa i na zapadu...TO sto nase jajare po privatnim klinikama zele da se bogate na patnji i tudjoj nesreci, to je stvar naseg mentaliteta (da komsiji...krava....da..da.)
Pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Čet Jun 01, 2006 6:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Slazem se sa Cedom. Tako je to kad si u Srbiji. Mada pcr kod nas do pre godinu, dve nije ni postojao, dobro je da uopste moze negde da se uradi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: TEST NA CHLAMIDIJU
PostPoslato: Sre Jul 12, 2006 12:57 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 08, 2006 3:07 pm
Postovi: 36
Lokacija: Zrenjanin
Dobro, ovde spominjete razne testove.
Gde je tu Chlamydia Trachomatis LPS-antigen rađen HEXAGON HUMAN diagnostic test rađen n uretralnom brisu.
Ovo čudo su do sada meni radili 3 puta i lupali nekakve plusiće. Kao kada šibne +++ onda si zdravo zaražen. I tako meni šibali ++ pa -+ i tako. To mi se sve čini nešto odokativno.

Molio bih nekog doktora da mi objasni malo ovo pošto sam se nagutao lekova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hlamidija i RUNAC
PostPoslato: Pet Jan 05, 2018 11:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2015 11:36 pm
Postovi: 3
Pazi sa ovim jer moze da postane jako ozbiljno. Imao sam Hlamidiju skoro 10 godina. Ako se utvrdi na vreme lako se leci sa par antibiotika ako ne onda prodre duboko u prostatu i gde antibiotici tesko mogu doci. Raspitaj se kod koga lekara mozes naci najbolji savet i terapiju.
Ako ti se vraca hlamidija posle drugog ili treceg testa (najtacniji je PCR) onda se reaktivira iz recidiva i terapija je sasvim drugacija od redovne. Runac je odlican izbor a treba ga piti minimum 2 nedelje (spremi se na proliv i krv). Nakon toga ide terapija 7 nedelja ali ne brini jer se pije antibiotik jedan dan u nedelji sedam nedelja. Na taj nacin se ubija reaktiiranje iz skrivenih depoa.

Ako je terapija ne adekvatna hlamidija se navikava na antibiotike koje pijes tako da u narednim uzimanju nece uticiati na nju. Onda preostaje samo klinicko lecenje koje ti moze ponuditi samo inostranstvo :)

Ne razmisljaj o parama koje dajes nadji sto boljeg urologa i koristi PCR jer je mnogo tacniji i pouzdaniji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Hlamidija i RUNAC
PostPoslato: Sub Jan 06, 2018 8:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па после дванаест година сумњам да ће му ишта помоћи. :wink:

Него, daba77, пошто имаш користан савет, предлажем ти да отвориш нову тему са адекватним насловом и поставиш свој текст јер ће тако бити много видљивији.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 29 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: