Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Sub Mar 15, 2014 8:10 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 15, 2014 2:05 am
Postovi: 54
Lokacija: Univerzitetsko klinicki centar
drbgd je napisao:
@Boris Petrovic,
da, HIV se od svih seksualnih kontakata najteze prenosi heteroseksualnim vaginalnim kontaktom, ALI, ipak lakse nego sto sam stekao utisak da se vama to cini. a, i, HIV + zena, ipak ima u nasem okruzenju, pogotovo u beogradu. muskarci koji su nakon samo jednog nezasticenog odnosa sa zarazenom zenom dobili HIV postoje... i u srbiji...



Postovani, ne bih se slozio sa vasom konstatacijom, heteroseksualni odnosi jako prednjace po broju novoinficiranih HIV-om, zato jer su i najbrojniji, dok je najtezi prenos oralnim putem 1,5%.pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Sub Mar 15, 2014 8:17 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Mar 15, 2014 2:05 am
Postovi: 54
Lokacija: Univerzitetsko klinicki centar
Postovani, jako je bitno da znate da HIV virus nakon ulaska u tijelo ne moze biti identifikovan prve sedmice NITI JEDNIM TESTOM, zato ne mojte nakon sexualnog kontakta naredno jutro da jurite u najblizu apoteku po rapid test, u 99,3% slucajeva se identifikuje nakon 3-4 sedmice, sto se smatra skoro pa sigurnim negativnim statusom ukoliko je tada test negativan, no 100% se moze ponoviti nakon 3 mjeseca. Ali ono sto je JAAAAKO BITNO jeste da ukoliko imate saznanja da je osoba s kojom ste bili u nezasticenom sexualnom kontaktu HIV pozitivna, morate se javiti u roku od 24-72h u najblize savjetovaliste da vam se ukljuci specijalna antiviralna terapija koju ce te koristiti 27 dana po uputi lijecnika i nakon toga se testirati 28 dan...ta terapija ima mogucnost u gotov 70% slucajeva da eliminise HIV virus iz tijela...pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Sre Apr 16, 2014 5:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 16, 2014 4:26 pm
Postovi: 3
Resih se i ja da napisem nesto o svom problemu koji traje vec 4 meseca..
Tokom ljubljenja sa devojkom, desilo se da me je ugrizla za usnu i pustila krv. Njene krvi nije bilo. Par dana nakon toga primetio sam kod nje cudnu promenu na kozi, nalik Karposevom sarkomu(simptom hiva)[imgSlika[/img].
Testirao sam se nakon 6 nedelja, 2 meseca i 3 meseca(testovi cetvrte generacije), koeficijent o,o3 nereaktivan.
Medjutim imam konstantnu upalu grla koja traje 2 meseca, radio sam bris grla i izolovana je bakterija Staphylococcus aureus, ali i posle kutije Eritromicina, zatim Klindamicina upala nije prosla..
Radio sam i kompletnu krvnu sliku, ali i tu je sve u redu.
Molim za misljenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Sre Apr 16, 2014 9:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
@cardioperf,
ja bih rekao da vi ne razlikujete promenu epidemioloske situacije u populaciji heteroseksualaca zbog povecanja procenta nezasticenih odnosa (opustanje usled verovanja da HIV imaju vecinom homoseskualci, itd..itd..), sa patofizioloskom osnovom zarazavanja HIV-om, kod koje su brojne studije potvrdile da je sluznica anusa najvulnerabilnija, i da je prema tome analni sex (nezasticeni) apsolutno najrizicniji.

_________________
Moj YouTube kanal, na kome cu odgovarati na Vasa pitanja:
https://www.youtube.com/channel/UCofiOKZJ3l4XBTjpRaYrbtw/feed
Facebook: https://www.facebook.com/Internet-doktor-1034611066561672/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Čet Jul 17, 2014 8:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 12, 2013 8:11 pm
Postovi: 3
[quote="jacob374"]Čak i da "koleginica" ima HIV (a nije on tako čest), i da niste koristili zaštitu, nisi morao da ga "pokupiš" a kamoli da ga dalje preneseš ženi a ona detetu. Tek ta "veza" nije tako lako moguća osim ako dete nije beba koju majka još uvek doji.
Hiv se ne prenosi tako olako.

_________________
You can definitely get success in your ASSET admission test with the help of Pass4sure 642-467 more information visit main site Amazon and also visit IBQH and more visit this page Google ,Good Luck.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HIV test posle 11. nedelje
PostPoslato: Uto Nov 18, 2014 2:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 18, 2014 2:02 pm
Postovi: 6
Moze li neko da mi odg na ovo,molim vas za odgovor
Imao sam nezasticeni seks sa devojkom sa kojom se poznajem dugo. Radio sam test na HIV u septembru i bio je negativan (3 meseca prije toga sam spavao sa tom devojkom). Medjutim imali smo sex prije 6 dana bez kondoma i meni se posle 6 dana pojavila mucnina,imao sam taj 6 dan povisenu temperaturu isla je do 39 stepeni.Temperatura mi je prosla sad me malo boli grlo ostalo je sve u redu.Da li moze tako brzo da se manifestuju prvi simptomi HIV-a ako je on u pitanju?
Kolike su sanse da se oralnim seksom prenese HIV?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: