Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 09, 2009 11:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 09, 2009 11:33 am
Postovi: 7
@kojekude,

drago mi je da konacno procitam nesto sto se toliko razlikuje od zvanicnog misljenja vezano za HIV infekciju.
Apsolutno sam misljenja da jedno normalno socijalno i seksualno ponasanje ne moze dovesti do infekcije HIV-om, inace bi po dosadasnjim zvanicnim medicinskim objasnjenjima gotovo celo covecanstvo bilo zarazeno!
Jos jednom cu pazljivo da iscitam tekst koji je prilozen, deluje daleko razumnije nego sve ovo sto nam je do sada servirano o HIV-u.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 12:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 12:55 am
Postovi: 21
imam jedno pitanje.
da li je tacno da muskarci "teze" dobijaju HIV od zena?
ja mislim da nije bas lako dobiti HIV kako govore svi zivi na ovom svetu
pa nemoguce ako npr zena ima HIV i ima seksualni odnos sa muskarcem,a pri tom muskarac nema nikakve rane na polnom organu,nemoguce je da muskarac dobije hiv,po meni


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 1:44 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Oprecna su misljenja po tEm pitanje...

Zvanicno - mikro lezije na glansu penisa ili unutar vagine su vise nego dovoljni da virus koji je extremno mali prodje iz jednog tela u drugo...

Citao sam slucaj iz Australije gde su sudili nekom tipu sto je namerno hteo da zarazi vise zena... i od 3 veze koje je imao samo je jednu uspeo da zarazi! Postavlja se logicno pitanje zasto je njegova 'uspesnost' bila samo 1/3?! Pri cemu je imao vise meseci odnose sa svim partnerkama... ali ove dve su ostale negativne. :roll: To je odlican slucaj i primer iz prakse koji bi doktori i strucnjaci trebalo ozbiljno da analiziraju i nadju 'pattern' po kome se ova jedna zarazila a ove dve nisu.... ako je po teoriji dovoljan i samo jedan odnos bez zastite... a tipa on je spavao mesecima redovno sa ove dve i nista.


@vivi: za takve stavove kazu da smo zatucan narod... skoro bilo u novinama da je Srbija jedan od glavnih 'izvoznika' bas HIV-a.... mada su svi zivi osporili takvo istrazivanje.

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 1:48 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Jesen stize dunjo moja je napisao:
Oprecna su misljenja po tEm pitanje...

Zvanicno - mikro lezije na glansu penisa ili unutar vagine su vise nego dovoljni da virus koji je extremno mali prodje iz jednog tela u drugo...

Citao sam slucaj iz Australije gde su sudili nekom tipu sto je namerno hteo da zarazi vise zena... i od 3 veze koje je imao samo je jednu uspeo da zarazi! Postavlja se logicno pitanje zasto je njegova 'uspesnost' bila samo 1/3?! Pri cemu je imao vise meseci odnose sa svim partnerkama... ali ove dve su ostale negativne. :roll: To je odlican slucaj i primer iz prakse koji bi doktori i strucnjaci trebalo ozbiljno da analiziraju i nadju 'pattern' po kome se ova jedna zarazila a ove dve nisu.... ako je po teoriji dovoljan i samo jedan odnos bez zastite... a tipa on je spavao mesecima redovno sa ove dve i nista.


@vivi: za takve stavove kazu da smo zatucan narod... skoro bilo u novinama da je Srbija jedan od glavnih 'izvoznika' bas HIV-a.... mada su svi zivi osporili takvo istrazivanje.



Takodje da li je neko cuo za 'bugchaser'-e? To su pripadnici gej populacije koji namerno jure da se zaraze HIV-om jer zele da budu pripadnici 'nekoj minornoj grupaciji' a ne vecine covecanstva... :o :o :roll: :roll: Kuda ide ovaj svet....

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 1:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 12:55 am
Postovi: 21
Citao sam slucaj iz Australije gde su sudili nekom tipu sto je namerno hteo da zarazi vise zena... i od 3 veze koje je imao samo je jednu uspeo da zarazi! Postavlja se logicno pitanje zasto je njegova 'uspesnost' bila samo 1/3?! Pri cemu je imao vise meseci odnose sa svim partnerkama... ali ove dve su ostale negativne. To je odlican slucaj i primer iz prakse koji bi doktori i strucnjaci trebalo ozbiljno da analiziraju i nadju 'pattern' po kome se ova jedna zarazila a ove dve nisu.... ako je po teoriji dovoljan i samo jedan odnos bez zastite... a tipa on je spavao mesecima redovno sa ove dve i nista.

Brate ja mislim da oni mnogo "seru" za HIV.i da uopste mije lako dobiti HIV ako imas seksualne odnose.
ja sam citao da najvise ima pedera i narkomana sa HIV
da li je istina da MUSKARCI teze dobijaju HIV


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 2:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
http://en.wikipedia.org/wiki/HIV#Classification

HIV-2 definitivno je mnogo teze dobiti... zato je i lokalizovan samo u zapadnoj Africi.

Ali ipak HIV1 ima zaraznost 'visoku'....


A svi neka obrate posebnu paznju na ovu tabelu desno:
Estimated per-act risk for acquisition
of HIV by exposure route[26]

http://en.wikipedia.org/wiki/HIV#Transmission

Estimated infections
per 10,000 exposures
to an infected source

Pri cemu je: Receptive penile-vaginal intercourse* 10

Ja prosto ne mogu da verujem u ovo, jer ako je to zaista tako odakle toliki milioni sirom sveta koji su nosioci virusa?! Dakle od 10.000 izlaganja samo 10 slucajeva ce zapravo dobiti virus. :roll:
Pri cemu transfuzija krvi od 10.000 sigurno ce 9.000 preneti virus! Znaci to je NAJLAKSI nacin....

A odgovor na tvoje pitanje musko/zensko:

. In high-income countries, the risk of female-to-male transmission is 0.04% per act and male-to-female transmission is 0.08% per act. For various reasons, these rates are 4 to 10 times higher in low-income countries.

E sada da li oni misle na generalnu populaciju (svrljanje) ili se polazi od premise da je jedan od partnera HIV pozitivan.... i da ce zena muskarcu preneti virus u samo 0.04%.
:-?

U svakom slucaju ovakvi podaci su drasticno razlikuju od nasih informacija koje kazu dovoljan je jedan odnos i gotovo!

Takodje za sve one koji su mislili da je kondom 100% zastita:

The correct and consistent use of latex condoms reduces the risk of sexual transmission of HIV by about 85%.

Ovde se apsolutno slazem da promiskuitet igra glavnu ulogu - dzaba nekom 'smekeru' sto ima svaki drugi dan one night stand sa kondomom, ako ga ukaci onih 15%....

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 3:39 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 12:55 am
Postovi: 21
oces da ti ja kazem zasto su toliko digli frku oko Hiv-a.
zbog jebenih kondoma svugde ali svugde:koristi kondom,
jos malo pa ce na tetrapaku od mleka to da stampaju smorili su,
ali ok to da stiti ali preterase
kao ako jedamput imas odnos sa nekim ko ima HIV i ti ces dobiti.
to je malo po meni debilno.
nebi bilo 40000000 ljudi zarazeno Hivom nego znatno znatno vise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 6:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
Pa i procenjuje se da je znatno vise zbog netestiranja. :roll:

Ono Estimated infections per 10,000 exposures to an infected source - je za mene vrlo sokantan podatak.... valjalo bi da neko od doktora pojasni koliko to pije vode.

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 10:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Maj 09, 2009 11:33 am
Postovi: 7
kojekude je napisao:
Jel moguće da na ovako dijametralno suprotno mišljenje od zvaničnih teorija nema više komentara?


Mislim da je sledeci tekst vrlo zanimljiv i ide u prilog onome o cemu ste i Vi pisali:

http://www.ivonazivkovic.net/virusi-prvi-deo.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 3:27 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Sep 23, 2007 12:20 am
Postovi: 576
Lokacija: Beograd, Srbija
da, posebno delovi kao sto je:

Citiraj:
Ali, zašto bi priroda stvorila nešto tako razorno? To se u toku studija zapitao i dr Lanka dok je proučavao morsku molekularnu biologiju : "Pitao sam se kakva je uloga virusa u evoluciji, jer je izgledalo da nemaju nikakvu funkciju osim da budu opasni i ubijaju druge ćelije".
:roll: :roll: :roll:

Ima i ono - zasto je Bog (priroda, whatever) dao imuni sistem coveku tj. sisarima kada se pojavilo nesto na sta imunitet apsolutno ne reaguje, HIV? Cemu onda imunitet.... ako ni jedan jedini covek na planeti nije uspeo da spotanno izbaci HIV virus...
Medjutim realnost je nazalost nesto drugacija, mozemo reci i da je to 'devil's playground'....

Citiraj:
Virusi ptičijeg gripa, običnog gripa ili HIV-a - jednostavno ne postoje i nikada nisu izolovani.


Yeah, it's all one big joke :lol:

P.S. Nisu azurirali stranicu sa H1N1 novim gripom.... sta bi tu tek imalo da se napise kada danas i obicni laici sumnjaju da je to vestacki napravljeno jer treba $$$ za vakcine...

EDIT: ispravka, ipak ima i nastavak i to juce azuriran! :) http://www.ivonazivkovic.net/virusi-drugi-deo.html

:lol: :lol: :lol:

_________________
Bye bye little lady


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 18, 2009 10:40 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 15, 2008 1:39 pm
Postovi: 330
Ne znam samo ko je ta Ivona Zivkovic i jos jedna u nizu teorija zavere...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 29, 2009 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 29, 2009 6:08 pm
Postovi: 7
Lokacija: Beograd
Kako je Magic Johnson josh uvek ziv :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 30, 2009 9:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 11:54 pm
Postovi: 114
Da,da...Magic je jos ziv,....to je logicno i dobro pitanje!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 06, 2009 2:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 01, 2009 12:55 am
Postovi: 21
medzik je jos uvek ziv,pitas zasto?
pa brate ko ima para njega izlece od side to ti je odgovor.LEK POSTOJI


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 06, 2009 11:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 11, 2009 12:02 am
Postovi: 116
Nije fora u tome što postoji lek, već u tome što ne postoji bolest.

_________________
“Čvrsto sam uveren da kad bi ukupno medicinsko znanje koje se danas primenjuje mogli baciti na dno mora, to bi bilo u korist čovečanstva i na štetu riba.“ - Oliver Wendell Holmes
"Virusi ne postoje" - kojekude


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 50 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: