Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: genitalni herpes i trudnoca
PostPoslato: Sub Jun 10, 2006 2:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 5:59 pm
Postovi: 33
Kako da osoba koja ima genitalni herpes izgura trudnocu? Koje su sanse da ce takva osoba dobiti zdravu bebu? I sta raditi povodom toga?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 12, 2006 12:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Ako je herpes aktivan, radi se carski rez. U tom slucaju nema opasnosti po bebino zdravlje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 12, 2006 12:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 5:59 pm
Postovi: 33
A ako herpes nije aktivan, da li moze zena normalno da se porodi ili se i u tom slucaju radi carski rez?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 13, 2006 12:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Treba uzimati sto vise vitamina i nesto za jacanje imuniteta. Par dana pred porodjaj uzima se bris na herpes, ako je pozitivan radi se carski rez. Ako je negativan rezultat vrsi se normalan porodjaj. Najbolje je tada pricati sa lekarem, bitno je kako se zena oseca, iako su male sanse, ipak, postoji mogucnost da se herpes pojavi bas pred porodjaj.
Mislim da je prvo bitnije da suzbijes herpes i da ga drzis pod kontrolom, odnosno da imas recidive jednom, dvaput godisnje, onda mozes i trudnocu da izguras bez problema. Ukoliko ti se cesto vraca, potrebna je supresivna terapija pre eventualne trudnoce.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 15, 2006 12:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 07, 2004 11:26 pm
Postovi: 20
Kolika je verovatnoca da herpes simplex virus II osteti plod kod zena koje imaju recidive?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 15, 2006 12:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Ako nema recidiva pred porodjaj, nema ni opasnosti za plod. Uvek moze da se uradi carski rez.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 13, 2006 7:05 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Feb 28, 2005 2:56 pm
Postovi: 1378
Za Vanna

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... ght=herpes

Za nenadns

Nekoliko ispravki:

Citiraj:
Ako je herpes aktivan, radi se carski rez. U tom slucaju nema opasnosti po bebino zdravlje.


Istina je da se carski rez radi samo kod aktivnih infekcija, ali carski rez ne sprecava u 100% slucajeva prenos virusa na bebu, tako da mogucnost prenosa ipak postoji, ali je znacajno smanjena.

Citiraj:
Par dana pred porodjaj uzima se bris na herpes, ako je pozitivan radi se carski rez. Ako je negativan rezultat vrsi se normalan porodjaj.


Pred porodjaj se ne radi nikakav bris ! jer se na rezultate ceka predugo da bi to uticalo na vrstu porodjaja. Ako postoje lezije potrebno je uraditi carski, ako ne postoje lezije, bris isto moze da bude pozitivan, jer se virus stalno nalazi u celijama vaginalne sluznice koje se stalno ljuste ! ali to nije indikacija da se radi carski rez.!

Citiraj:
Ukoliko ti se cesto vraca, potrebna je supresivna terapija pre eventualne trudnoce.


Supresivna terapija se moze davati i u trudnoci ukoliko zena ima mjesecne recidive, ili bar u 36.nedjelji pred porodjaj. Doze, vrste lijekova i duzina lijecenja je objasnjena u navedenom linku.

_________________
Pozdrav,
ObGyn


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 03, 2009 10:36 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Dec 15, 2008 4:15 pm
Postovi: 91
Hm,svakoj zeni koja ima recidive herpesa i ostane trudna,sa ponovnim recidivima u trudnoci ili bez njih savetujem CARSKI REZ!!!

Kao prvo,trudnoca je "drugo stanje",imunitet je izmenjen,stres je velik,a samo saznaje da se boluje od herpesa,narocito sa cestim recidivima, je veliki okidac da se herpes javi ponovo tokom trudnoce,a posebno pred sam porodjaj ili nakon njega.

Ne bih se igrala i radjala dete vaginalnim putem,jer je virus aktivan par dana pre nego se pojave promene na kozi.
Americke studije kazu da se aciklovir moze davati trudnicama nakon 36.nedelje trudnoce u stogo indikovanim slucajevima,ali njegova sigurnost nije dokazana,a posebno nije preporucljivo njegovo koriscenje pre 36.nedelje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: genitalni herpes i trudnoca
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 27, 2016 12:12 am
Postovi: 1
Molim vas za pomoć i odgovor :cry: imam herpes simplex od rođenja tj 25 godina, sada sam u drugom stanju, i imam 2 herpesa na donjoj usni, trenutno sam 10. Nedelja i ovo je već treći put da mi se javlja u trudnoći, javio se u 4. 6. 10. Nedelji. Već počinjem da panicim jer me strah da li bi nekako mogao virus da utiče na plod? Inače imam slab imunitet i po prirodi sam panicar tako da sam sklona strahovima i stresu. Molim vas za odgovor, da li može da utiče i jesu li moji strahovi opravdani? Unapred hvala svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: genitalni herpes i trudnoca
PostPoslato: Sre Jan 27, 2016 11:46 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Не знам колико је херпес опасан по плод али ево одличног лека против свих вируса: http://www.aca.rs у Савети, Здравље па под Имунитет. Једини је проблем што треба времена да се препарат направи и да почне да делује.

Не знам да ли би смела да пијеш Зовиракс или Ацикловир.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 15 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: