Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 7:58 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 5:55 pm
Postovi: 3
pa jel to znaci da ako budem uziamo lyzin nece mi izlaziti herpes!!posto sam pronasao ,suplement koji se sastoji od lyzina uzimaju se dve kapsule posle rucka!!!a glutamin da li on ima neki uticaj na herpes da li neko mozda zna!!ja sam prof. sportista i neophodni mi je da unosim suplementacju!!hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 11, 2008 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 8:57 am
Postovi: 41
Ja sam juce uradio test, a ne bih ga ni radio da su mi rekli da nije specifican za HSV 2. Mislim da nije u redu da vam doktor ne kaze da ne moze da uradi specifican test jer konstatovanje antitela na herpes virus ne govori nista o tome da li imate genitalni ili labialni herpes. Uz to, naravno, test platite. Tako su meni rekli da imam pozitivan titar antitela na herpes, ali da to moze da bude i zbog HSV1 virusa. Nisam se jednom ljubio sa drugima koji su imali "groznicu" na usnama ali meno se groznica nikad nije pojavila. Ja sam otisao da uradim test jer sam prosle jeseni imao odredjene simptome u genitalnom predelu, pa sam posumnjao na herpes. I mada nikakve lezije nije bilo nego samo bol, pecenje i neprijatnost, posumnjao sam na herpes. Sad se nadam da spadam u onaj procenat ljudi kojima se ovako nesto pojavi samo jednom u zivotu. Jedino sto me brine je pomisao da mogu vrlo lako da ga prenesem (ako uopste imam HSV2) osobi koja nije zarazena. To mi ne da mira...ne volim da stavljam druge u rizik...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jun 19, 2008 5:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jun 09, 2008 1:58 pm
Postovi: 168
Imam herpes i stalno se vraca ....ne smijem se nimalo nanervirati a kada imam PMS jedino pomaze molitva da se ne pojavi. :wink:
I sto je jos cudno ....pojavi se kada mu se cefne ustvari nekada i nisam toliko pod stresom osjecam se super on se pojavi :roll: sa njim se nikada ne zna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sub Jun 21, 2008 8:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Za ucestale recidive herpesa koristi se supresivna terapija aciklovir tabletama...Treba obratiti racuna i o zdravijoj ishrani...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 12, 2008 9:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 03, 2007 2:46 pm
Postovi: 11
Citam sveo ovo i nije mi lako, ali me vi razumete, u istom smo problemu.
Meni se bas cesto javlja svrab na istom mestu, cini mi se da mi aciklovir mast nesto i ne pomaze. Bio sam kod tri doktora, i pregled i konsultacije su trajali 3 min ukupno. Imas herpes i to je to. Mislim da nam svima treba malo ozbiljnija pomoc i saveta oko nacina zivota pod cime mislim na sve zajedno i ishranu i lecenje kao i dalje odnose.
Licno nemam ni jednog prijatelja koji ima herpes genitalis, nemam sa kim da pricam, sa osobom od koje sam ga dobio doduse svojim neznanjem, nisam vise u kontaktu.
Da li neko zna za neko savetovaliste ili neki sajt gde se mogu skupiti ljudi sa ovim problemom.
Iskreno, postajem ocajan, ne znam sta raditi dalje, osim trpeti ovaj svrab i kuckati ovakvu poruku....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 17, 2008 7:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 03, 2007 2:46 pm
Postovi: 11
Bio sam danas u biljnoj apoteci dr. Todora Jovanovica, i napravili su mi spisak sta bi trebalo piti i kad se sve sabere izadje oko 150e terapija za 6 nedelja. Da li je neko imao iskustva sa tim Todoxinom 1, finalizatorima i kremama za herpes?
Nije mi zao ako ce da mi pomogne ali me zanima da li je neko imao iskustva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pet Jul 18, 2008 3:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Ne bih da te obeshrabrujem, ali od toga apsolutno nemoj da ocekujes cuda, niti izlecenje....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 29, 2008 8:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 29, 2008 7:48 pm
Postovi: 4
imala sam odnos sa novim deckom,bez kondoma,imali smo i oralni i genitalni sex. meni se posle dva dana pojavio herpes na usni(tri,cetiri plihica-uzasno bolna) i imam blage bolove u jajnicima,mada ocekujem i menstruaciju... zanima me,da li sam mozda dobila taj herpes zato sto mozda on ima genitalni herpes,mada on kaze da nikada nije imao...? da li imam razlog da se zabrinem iako nemam nikakve vaginalne i analne promene,samo to na usni?da,da jos dodam da meni groznica izadje svremena na vreme,ali nikad nije ovakva bila.....hvala vam u napred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 12:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Rano je reci bilo sta sada....

Uglavnom, genitalni herpes se moze preneti oralno genitalnim putem, cak iako osoba koja ga ima, nema nikakve simptome...

Ne razumem to, on mozda ima, a nije mu se nikad pojavio... Ako sumnjate, najbolje je da se on testira na herpes, ako je negativan reultat, nemas razloga za brigu...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 3:06 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 29, 2008 7:48 pm
Postovi: 4
a ako mi se ne pojavi na genitalnom predelu onda znaci da ja nisam zarazena?
ne znam ja da li je on imao probleme sa tim,on kaze da nije....nikom nista ne verujem!
znam da sam kriva sto sam dozvolila sex bez zastite,i sada sebi lupam glavu...jako neodgovorno sam se ponela!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 4:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
suncokreti je napisao:
imala sam odnos sa novim deckom,bez kondoma,imali smo i oralni i genitalni sex. meni se posle dva dana pojavio herpes na usni(tri,cetiri plihica-uzasno bolna) i imam blage bolove u jajnicima,mada ocekujem i menstruaciju... zanima me,da li sam mozda dobila taj herpes zato sto mozda on ima genitalni herpes,mada on kaze da nikada nije imao...? da li imam razlog da se zabrinem iako nemam nikakve vaginalne i analne promene,samo to na usni?da,da jos dodam da meni groznica izadje svremena na vreme,ali nikad nije ovakva bila.....hvala vam u napred


Nemoguce da si ga dobila od njega, posto period inkubacije traje nekoliko nedelja, dakle ne moze da se pojavi posle 2 dana.
Ako si ikada ranije imala herpes na usni (ne znam ko nije) znaci da si nosilac najverovatnije HSV1 jer virus herpesa ne izlazi iz organizma.

suncokreti je napisao:
a ako mi se ne pojavi na genitalnom predelu onda znaci da ja nisam zarazena?
ne znam ja da li je on imao probleme sa tim,on kaze da nije....nikom nista ne verujem!
znam da sam kriva sto sam dozvolila sex bez zastite,i sada sebi lupam glavu...jako neodgovorno sam se ponela!!


Moguce je dobiti genitalni herpes i od osobe koja ne zna da je nosilac virusa jer virus moze da bude u organizmu a da se plikovi nikada ne pojave zbog jakog imuniteta (ovo se cesce desava kod muskaraca jer je zenama imunitet generalno slabiji). Ono sto ljudi nazalost ne znaju je da kondom ne pruza veoma visoku zastitu od herpesa i HPVa (koji izaziva kondilome) jer se oba virusa prenose koznim kontaktom, a kondom ne prekriva celu povrsinu genitalija. Takodje, oba virusa se mogu preneti i ako partner ne zna da je nosilac i nikada nije imao promene na kozi.

Posto nepojavljivanje plikova ne garantuje da osoba nema herpes, najsigurniji nacin da se to utvrdi je PCR metoda analize krvi pri kojoj se detektuje prisustvo genetskog materijala virusa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 30, 2008 7:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 29, 2008 7:48 pm
Postovi: 4
hvala puno.
ipak cu te poslusati i proveriti to da bih bila sigurna...nadam se da nije nista.
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 1:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
Period inkubacije kod herpesa traje od 1 do 20 dana, tako da itekako moze da se pojavi herpes vec posle dva dana, od trenutka zaraze.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 31, 2008 2:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Izvinjavam se zbog dezinformacije!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 14, 2008 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Dec 03, 2007 2:46 pm
Postovi: 11
Vidim da se ovde pojave uglavnom oni koji su tek saznali da imaju gen herpes, ili oni koji se plase da su ga dobili. Posto je problem takav da traje ceo zivot, vidim da u Americi postoje citave grupe koje se bave savetovanjem.

Da li kod nas postoji ista slicno, bar negde na netu. Sigurno nas ima dosta sa ovim problemom, a sigurno je da se osecamo usamljeno, verovatno mnogi i depresivno i pos stresom. Takva stanja samo pogorsavaju stanje jer je i stres okidac za nova pojavljivanja
Ako nema treba nesto pokrenuti....

Da li su kod nas poceli da se rade testovi preko krvi na herpes genitalis
Da li je neko slucajno video knjigu koja se prodaje na netu (verujem da nas ima puno koji bi platili za malo olaksanja, sto se sigurno zloupotrebljava)
http://www.bartonpublishing.com/herpesc ... cures.html

Pozdrav svima
P.S.
Slobodno mi pisite, lakse je kad se sa nekim podeli muka:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: