Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 4:08 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
Nigde nisam spomenuo HPV... Mozda slucajno...

Hvala u svakom slucaju... Dans cu dobiti lab.rezultate krvi, i konacno znati koji tip herpesa je u pitanju. Mada sad nemam pojma , zasto mi je to vazno... U svakom slucaju vise bih voleo da je tip 1.

Uzeo sam Ecomer tablete za imunitet, nadam se da su ok. Ulje ajkuline jetre koje sadrzi alikilglicerol. Farmaceutkinja rece da su najbolje za jacanje imuniteta i da se uzimaju 2x1 dnevno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 6:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
Uh, ovo postaje nocna mora...

Uradio sam:

1.HSV1 IgM NEGATIVAN Col = 0,15 (negativan <0,8 , pozitivan >1,1)
2.HSV1 IgG (ne pise nista) 1,8 U/mL (negativan <16 , pozitivan >22)
3.HSV2 IgM NEGATIVAN Col= 0,10 (negativan <0,8 , pozitivan >1,1)
4.HSV2 IgG (ne pise nista) 0,6 U/mL (negativan <16 , pozitivan >22)

Ako su rezultati dobri, ja nemam herpes.. jedino me buni sto pod tackom 2. i 4. ne pise NEGATIVAN. Mada , valjda tako treba ;)

E sad, ja sam poceo aciklovir terapiju?!?! Koliko moze da bude skodna???
Da nije neka druga vrsta herpesa??? Ili nesto drugo???
Da li je moguce da je test negativan zato sto je herpes aktivan, i zato sto se pojavljuje prvi put?

Hvala unapred!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 6:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Treba vremena da se sintetisu antitela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 2:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
severus je napisao:
Treba vremena da se sintetisu antitela.


Znaci bacio sam 4 hiljade ;)

Cekaj, bris bi u ovom slucaju bio verodostojan, ali mi rece g-din biohemicar iz laboratorije da se herpes ne utvrdjuje preko brisa???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 2:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
I koliko treba da se antitela sintetisu. Meni su se prvi simtomi pojavili pre 8 dana, a najverovatnije sam virus zaradio pre oko dve nedelje. Krv sam vadio danas? Kada da izvadim krv, kako bi utvrdio tip herpesa??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 2:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
Evo i moje KKS:

Eritrociti 5,09
Leukociti 9,2
Hemoglobin 151
HCT 0,44
PLT 256
MCV 86,5
MCH 29,7
MCHC 343

Rekao bih da je idelana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 02, 2008 5:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Jan 12, 2007 6:45 pm
Postovi: 74
Ne znam zasto se toliko opterecujes sa tim koji tip herpsesa imas?
I moja krvna slika je dobra, ali mi se herpes zna cesto pojavljivati pa to nema nikakve veze sa tim da li je dobra ili nije, ali u svakom slucaju je dobro sto je takva :)
Sasvim je individualno da li ce se cesto pojavljivati ili nece ma koji tip herpesa imao. A ako i saznas koji je tip to saznanje ti nece mnogo pomoci-imas ga i to je to...
A na sva ta pitanja koja te muce imas odgovore u ona tri linka koja sam ti poslala pa ih lepo iscitaj od pocetka do kraja. Tamo imas i razna iskustva pojedinaca, imas dosta toga i u vezi terapijom aciklovir tabletama, u vezi sa preparatima za poboljsanje imuniteta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 3:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 5:26 pm
Postovi: 205
Lokacija: novi sad
ne znam u koju si ti laboratoriju isao, ali slobodno mozes da odes tamo i da im kazes da nemaju veze s vezom. Nadji laboratoriju koja radi bris glansa ili uretre na herpes simplex virus. Elisa test iz krvi je nepouzdan, jer mozes da imas herpes, ali da tvoj organizam nema dovoljan broj antitela da bi se registrovala..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 03, 2008 2:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 12:04 am
Postovi: 25
Ja i dalje uzimam aciklovir terapiju, a sada def. nisam siguran da imam herpes.

Ranice kao da nestaju, a kraste se ne pojavljuju... Ne osecam svrab, niti sam ga osecao...samo povremeno bol, recimo na dodir, pogotovo kada se tusiram na dodir vode, kada se naviknem, ne osecam ni bol...
Od juce, osecam napetosr u penisu, kada mi se ide u wc. Kada se olaksam, nestaje napetost...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 6:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 5:55 pm
Postovi: 3
pomozite .....ja sam isto ako kao i symon..imao oralni seks sa devojkom koja je imala herpes na usni i dobio sam ga na kozici penisa,kada sam vadio krvi sve ispostavilo se da nemam herpes ali on mi se sada pojavljuje jako cesto cdak svakih 15 dana,posto sam sportista poceo sam da pijem kreatin ne znam da li od njega mozda tako cesto izbija jer mi pre toga uopste nije izbijao toliko!!sada se brinem za devojku...ne znmam sta da radim hteo sam da je zaprosim ali sada kad znam koliko njoj to moze biti stetno bolje da vis ene budem sa njom ...u depresiji sam teskoj ne znma sta da radimmmm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 03, 2008 10:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
srdjannn je napisao:
pomozite .....ja sam isto ako kao i symon..imao oralni seks sa devojkom koja je imala herpes na usni i dobio sam ga na kozici penisa,kada sam vadio krvi sve ispostavilo se da nemam herpes ali on mi se sada pojavljuje jako cesto cdak svakih 15 dana,posto sam sportista poceo sam da pijem kreatin ne znam da li od njega mozda tako cesto izbija jer mi pre toga uopste nije izbijao toliko!!sada se brinem za devojku...ne znmam sta da radim hteo sam da je zaprosim ali sada kad znam koliko njoj to moze biti stetno bolje da vis ene budem sa njom ...u depresiji sam teskoj ne znma sta da radimmmm


Cekaj, polako, ne panici :) Radi li se o istoj devojci? Ako si herpes dobio od nje, znaci da ona ima isti taj virus, najverovatnije HSV1. Osobama koje vec imaju HSV1 koji se ispoljava oralno, taj isti virus se ne pojavljuje genitalno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 10:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2008 12:11 pm
Postovi: 12
Srdjane,
i ja imam herpes isto tako mi ga je momak prenio, imao ga je na usni. Sredio me za cijeli zivot :( A sta da se radi prvo sam bila u soku kad sam povadila nalaze i obavila preglede. Da sam jednostavno pozeljela da umrem. Ali onda sam lutala netom istrazivala, saznavala i dosla do zakljucka da nisam jedina. Pridrzavala sam se uputstva doktora, sve se to fino povuklo, pijem tablete za jacanje imuniteta sto je najbitnije kod herpesa, vitamine E i C, hranim se zdravo(ponekad dam sebi oduska), idem redovno na fintnes(kazu da je bavljenje sportom dobro za herpes). Da kucnem u drvo nije mi se pojavljivao od prvog puta evo 3 mjeseca. Sexualne odnose nisam imala jer sam jednostavno preplasena da ce mi se vratiti. Citala sam da se sex treba izbjegavati u fazi buktanja (kad su ranice itd). sto je i normalno. Nasla sam na netu da je za herpes dobal lyasin ili tako nesto ima ga u ovim preparatima sto koriste bodi bilderi.
Zato Srdjane glavu gore, nije smak svijeta sve to dobro saniraj ispostuj doktora ispij terapiju i kreni u borbu protiv herpesa :)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 12:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 03, 2008 5:55 pm
Postovi: 3
i meni se prvi put nije pojavio tri meseca,cuo sam da arginin pospesuje njegovo izbijanje,a u poslednja dva meseca ja sam pio preparate u kojima je dominantan arginin,juce mi se pojavila kao jedan mali pristic na kozici i ja sam prestao da pijem preparate,namazao aciklovir i evo sada ga vise nema.!!!jel to moguce???ma samo se bojim da devojci ne prenesem nesto??doktorica mi je rekla kao da nisma infektivan,i da je malka sansa da cu da zarazim cak i kada imam pristic jer ga imam u jako malim kolicinima,ali ja ne znam zasto mi izbija tako cesto ,,??sada sam prestao da pijem te preparate pa cu da vidim!!!ne ta mi devojka nije to prenela...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 1:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jan 16, 2008 12:11 pm
Postovi: 12
da pospjesuje ga sve sto ima arginin. pusti ti doktoricu ti se susdrzi uvjek ako imas kakve promjene, jer je to u fazi buktanja. Izbjegavaj to da pijes. Sto se tice ishrane, tu je stvar malo drugacija:treba
smanjiti unos crvenog mesa, masnoca i brze hrane, a
bazirati ishranu na piletini, ribi i povrcu i vocu. Na
najmanju kolicinu smanji (ili, ako mozes, potpuno
ukinite) cokoladu, kostunjavo voce, semenke svih vrsta
i zelatin, tj. sve ono sto sadrzi amino kiselinu
arginin, koja moze izazvati napad.Takode u potpunosti
izbegavajte vestacke zasladivace (sorbitol, aspartam,
natren, splenda...)i hranu koja ih sadrzi, jer
dokazano izazivaju napade.
To sam nasla na netu.
Pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 04, 2008 5:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
Ja zaista moram da potvrdim da lysin sprecava herpes. Ja imam herpes na usni i pre sam stalno nosila sa sobom aciklovir i cim osetim da ce mi izaci ja namazem i on se povuce.
Skoro sam nasla u prodavnici zdrave hrane balm za usne sa lysinom na prirodnoj bazi i on mi potpuno zamenjuje ackilovir (srecna sam zbog toga posto ne moram vise da se trujem).

http://www.drugstore.com/qxp93939_33318 ... spf_21.htm


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 88 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 14 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: