Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Dijagnoza: a63 morbi praedominanter modo sexuali transmissi
PostPoslato: Uto Feb 23, 2016 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 4:50 pm
Postovi: 2
Dijagnoza: a63 morbi praedominanter modo sexuali transmissi alii

Moj surug vec godinu i po dana ima jednu vecu izrazitu belu tackicu kod glavica. 2014 je probao da je skine tecnim azotom, ista se smanjila (delovalo je samo kao bleda mrlja) ali nikada se nije skroz sve povuklo. Suprug je isao dva puta nedeljno u dva navrata po 5-6nedelja, sto mu je zaista bio veliki problem. Probao je da skloni i sodom bikarbonom.
Takodje da napomenem da sam i ja tada otisla na pregled i da nista nisam imala.

Lekar je tada konstatovao da je uzrocnik ove pojave pad imuniteta i stres sto i je i sigurno jer je suprug u to vreme brzo smrsao nekih 20kg (hteo je da smrsa: dijete, trcanje) i radio je master rad i bio pod stresom zbog istog.

Pre nekoliko dana se tacka povecala i vratila u onaj najveci oblik a pored nje su se javile jos neke sitne. U periodu kada se povecala i pojavile ove sitne, suprug je bio na dijeti tih desetak dana, skoro da mu je ishrana bila samo voce i kikiriki i opet je smrsao nekih 3-4kg, a nismo ni imali odnos u tom periodu.

Znamo kako je nastao problem i da je posledica ove bolesti virus u organizmu koji koristi pad imuniteta ali da li sam virus moze da se leci/ukloni, tj kako otkloniti uzrok a ne posledicu ovog virusa?

Molim vas za pomoc.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Dijagnoza: a63 morbi praedominanter modo sexuali transmissi
PostPoslato: Uto Feb 23, 2016 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 23, 2016 4:50 pm
Postovi: 2
Evo sta pise u nalazima sa dva pregleda:

pregled 1, datum 09.07.2014:
"Nasao sam da boluje od A63.0 Verrucaz anogenitales, B35 dermatophytosis.
Amnezija i status: Belicaste siljkaste papilomatozne izrasline na sulcus coronarius i na glasnu.
Terapija: tecni azot, virusne bradavice na glansu i sulcus coronarius"

pregled2, 01.10.2014:
"Nasao sam da boluje od A63 preadominanter modo sexuali transmissi alii
Amnezija i status: preostale jos dve promene.
Terapija: nastavak crio th"

Pre deset dana se bela tacka opet vratila u obliku koji je bila i pored nje jos par sitnih, skoro nevidljivih belih tackica, kojih ranije nije bilo.
U periodu kada se povecala i pojavile ove sitne, suprug je bio na dijeti tih desetak dana, skoro da mu je ishrana bila samo voce i kikiriki i opet je smrsao nekih 3-4kg, a nismo ni imali odnos u tom periodu.

Znamo kako je nastao problem i da je posledica ove bolesti virus u organizmu koji koristi pad imuniteta ali da li sam virus moze da se leci/ukloni, tj kako otkloniti uzrok a ne posledicu ovog virusa?

Ako mozete da mi kazete kako to moze suprug resiti, koliko brzo, da li ima izgleda da se opet vrati i koliko ce to sve ukupno da kosta?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 10 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: