Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Čet Feb 24, 2011 10:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 7:10 pm
Postovi: 2290
Avaks96 je napisao:
Dr011
Ja ne mogu da prevucem kozicu preko celog glansa, ali odrzavam higijenu pri kupanju ceo glans operem. Ali kad mokrim meni glans ne ostaje suv posle? I osecam neku vrstu peckanja na prednjem delu glansa? Da li to moze da bude povezano?

kozicu bi trebalo da mozes da svuces u potpunosti i u spustenom stanju i u erekciji...ukoliko to nije moguce javi se lekaru da se taj problem resi...nakon mokrenja potrudi se da osusis glans, ako je zgodnije povuci kozicu da ne mokris kroz nju...a peckanje moze da bude usled upale mokracnih kanala,i ili upale glansa i kozice, ili samo usled iritacije...bez pregleda se ne moze utvrditi...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Pet Feb 25, 2011 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 23, 2011 8:01 pm
Postovi: 16
Planirao sam ovih dana da odem do urologa.Rekao sam roditeljima za problem,i pijem razne cajeve i dosta tecnosti unosim. A na glans i kozicu mazem mast hloramfenikol ujutru i uvece pre spavanja. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Sub Feb 26, 2011 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 23, 2011 8:01 pm
Postovi: 16
A cime da osusim glans posle mokrenja, je l' moze da ga obrisem peskirom glans i kozicu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Uto Mar 01, 2011 7:27 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 01, 2011 6:59 pm
Postovi: 5
vidite isti problem imam , crvenilo na kozici ispod glavica , i neke kao sitne ospe na njemu samo sto to crvenilo ispod galvica ume nekad da svrbi ... a to mi se pojavilo bas kada sam bio bolestan tj upala sinusa i posle nekih 6 7 dana koriscenja malo jacih doza antibiotika ... za sad sto sam probao je da ispiram glavic sa cajem od zalfije i pomoglo je crvenilo se smanjilo samo me nerviraju te ospice neke od njih su i nestale ... pa posto vidim da je gomila vas bila kod lekara i nista im nije nadjeno , sad sam bukvalno u nedoumici da li da idem i gde da idem ... aj nek neko napise koji je dermatovenerolog dobar ( beograd ) ... a kako sam cuo da se sve ovo takodje moze dobiti od neprikladnog donjeg vesa ( iritacija ) licno sam bas u tom vrem intervalu i dobio neke bokserice koje su mi bile sumnjive pa se i sa time poklopilo ... samo sto me ovo nervira traje vec 4 dana jeste da je crvenilo manje nego sto je bilo , i da , skoro da se svrab ne javlja uopste vise , ali kazem te ospice kao , me nerviraju . i da kad ga ostavim onako skroz da se osusi , zavrnem kozicu i da bude tako nekih 10 minuta ( cuo sam da je to dobro ) na tim delovima gde je crvenilo , pojavi se kao koza kad se peruta belo onako ... jednom sam slicno dobio od antibiotika jednog pa sam koristio nystatin mast i proslo je , ali cisto me zanima ima li neko strucan neki dermatovenerolog koji bi mogao da da neki savet ili barem da kaze gde bi se moglo otici ... licno ne bih kod urologa posto jednom prilikom kad mi se slicno desilo lik video i kaze pusti da to prodje samo od sebe , a te tackice hoce ako imas leukocite u mokraci , nisam ih imao pa je rekao da pustim da se to samo povuce ... to je za njih smesno i bez veze jer ne predstavlja nikakvu opasnost ali licno mene nervira to ...
A inace neko je ovde pomenuo masturbraciju , i da mu se javlja crvenilo posle toga , pa sto rece jedan doktor uzmi trljaj ruku toliko dugo koliko i njega pa ces videti kakva ce biti ruka a ne on dole gde je kozica najtanja :) a tako je i sa kondomima . obuci gumeno odelo na sebe uz telo pa idi vezbaj i ne skidaj ga sat vremena , pa vidi na sta ce ti liciti koza :) i on se znoji kao i svaki drugi deo tela plus trpi mehanicke uticaje pa je nekako i logicno da bude crven , jadnik radi u teskim uslovima :))) kao mladji sam mislio da samo skines kondom pa posle opet itd pa tek na kraju kad se sve zavrsi onda se operes , ali sam grdno gresio ... obicno posle svakog koriscenja kondoma , iako ces posle nastaviti opet tj drugi treci koji vec put valjalo bi ga oprati ... eto dadoh i ja neki savet :))))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Čet Mar 24, 2011 6:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 6:08 pm
Postovi: 5
Lokacija: NBGD
Postovanje svima,

citam postove i pronalazim se u skoro svima po nekim osnovama, svrab, tackice, crvenilo..kod mene se javlja "nenormalna" suvoca glansa. To deluje nekada kao da mi je kozica vakumirana za glans.

Radio bris glansa, uretre nista mi nisu nasli. Supruga ima Mikoplasmu i enterococcus na poslednjim rezultatima.

Meni ovo stanje traje par godina i uvek sam nailazio na ispravne rezultate analiza, a problem je ostajao.

Jedan urolog mi rece da su mi najverovatnije unistene zlezde u glansu koje "vlaze" glans pa je zato suvoca.
dermatovenerolog mi je rekao da on ne vidi nista specijalno tu i td....

Pretpostavljam da je reklamiranje nedozvoljena radnja ali neka mi neko na "private" posalje gde otici da se neko posteno zauzme oko mog problema.

U pitanju je Beograd...

_________________
posle j..... nema kajanja, samo forum.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Sub Avg 20, 2011 6:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 21, 2010 1:52 am
Postovi: 17
ja bih vole da se jave ovaj "markoigrus" i "grimyx" zanima me da li su resili problem i kako, posto imamo identicne probleme i ja ne mogu da ih se resim! isao sam 10 puta kod dermatologa i mazao raznim kremama sto su mi preporucivali i radio sve moguce testove u labaratorijama i nista uvek se crvenilo i crvene tackice vracale. najbolje je delovala triderm krema ali se isto vracalo crvenilo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Ned Feb 26, 2012 12:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 26, 2012 12:48 pm
Postovi: 4
druze..isti problem..neznam sta cemo..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Pon Feb 27, 2012 12:18 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 6:08 pm
Postovi: 5
Lokacija: NBGD
Pojma nemam, meni jedan doca rece da stavljam oblogu od rastvora za infuziju, fizioloski. On mi rece da drzim gazu natopljenu rastvorom oko 8 minuta i to 4 puta na dan. To sam radio jedno mesec dana.

Iskreno, suvoca nije nestala, ali se tackice ne pojavise odavno...povremeno imam prolazni svrab ali nije pracen crvenilom i tackicama, traje po neki minut ali, recimo, na 5 - 10 dana.. sto mislim da je sasvim normalno, cesce me zasvrbi ruka ili noga ;)

i dalje sam u iscekivanju da je neko pronasao resenje. .... :(

_________________
posle j..... nema kajanja, samo forum.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Sub Mar 17, 2012 1:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 17, 2012 1:07 pm
Postovi: 1
Pročitao sam sve vase postove i imam sličan problem kao i vi. Ovo oboljenje ili sta je već sam primjetio prije mjesec dana ybog jakog svraba i odlučio sam da se konsultujem sa drugim ljudima i doktorima. Na kraju smo došli do zaključka da su ovo izazvale bokserice jer se ne peru na 90 stepeni, a i mali broj ljudi će ih prepegleti posle pranja, pogotovo mi studenti. Posle toga sam mazao kremom za te infekcije i počeo sam da oblačim obične pamučne gaće. Vjerovali ili ne ali rezultati su primjetni, crvenilo se smanjilo ili nekad skroz i nestane, a svraba gotov i da nema. Mene više muči nesto drugo, a to je, da li je ovo polno prenosno? Da li možemo iste probleme stvoriti i partneru ako imamo nezaštićeni seksualni odnos? Unaprijed zahvalan! Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 11, 2013 11:53 am
Postovi: 2
pre nedelju dana pojavilo mi se crvenilo na glavicu penisa.to ume da svrbi i da gnoji.pa me zanima dali trebam mazati nesto i ako da sta...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 12:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Неколико пута дневно испирај воденим раствором соде бикарбоне: кашичица на чашу топле воде.

Ако је инфекција отишла дубље у кожу, онда ћеш вероватно морати да уз то испирање још мажеш неком кремом, али пошто не знаш да ли су бактерије или гљивице у питању, онда би морао да урадиш брис. Можеш да мажеш "Прополис кремом" коју производи Пчеларска кућа Ковачевић. Мени је одлична за разне примене, а може да се купи по неким продавницама здраве хране.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Čet Jul 11, 2013 3:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 11, 2013 11:53 am
Postovi: 2
a dali moze to da se izleci ako budem drzao higijenu i dali bih mogao sada da odem na more dali smem da se kupam u slanoj vodi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Pet Jul 12, 2013 8:57 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Dec 13, 2012 3:42 pm
Postovi: 5202
Lokacija: Београд
Пошто се јавио гној значи да је упала озбиљнија и сама хигијена те не може излечити.

Слана вода такође убија бактерије и гљивице тако да купање у њој може само да користи. Да ли ће то бити довољно, не знам. Ако се инфекција прошири имаћеш проблема.

Када би ишао на море? Да ли си већ кренуо са испирањима?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Ned Avg 18, 2013 10:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 18, 2013 10:24 am
Postovi: 1
Procitao sam pazljivo sve postove kako na ovom tako i na drugim forumima i skoro sva pitanja u vezi crvenila i svraba na penisu mogu se grupisati u slicna a vezana su za sam glavic i glans penisa, medjutim ja imam problem sa kozicom ili korenom penisa odozgo, tu su mi se javie dve tamno crvene bubuljice, jedna manja i jedna veca i posto se prvi put susrecem sa time interesuje me sta to moze biti, deluje mi da ipak nije samo od eventualne trenutne neopranosti ili vesa i sl, molim za strucnih lica...slikao sam takodje kako to izgleda ali ne znam kako da ubacim slike ovde


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: crvenilo i svrab na penisu
PostPoslato: Ned Sep 01, 2013 12:35 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Администратор форума ми је блокирао корисничко име aa_aca, а потом и aa aca. С обзиром на то да за такве поступке не постоје објективни разлози, очекујем да ће ми блокирати и овај aaaca. Осим тога, блокирана је адреса прокси сервера преко кога, осим мене, на интернет излази још неколико хиљада рачунара. Мој прокси не могу да заобиђем, а и да могу да решим то питање, остаје проблем сталног гашења мојих налога.

Присиљен сам да до даљњега напустим овај форум, а они који желе да чују моје мишљење увек могу да ми се јаве на емаил адресу aa_aca @ yahoo.com која је записана и у мојим профилима aa_aca, aa aca и aaaca. Ево је и овако: Slika. Можете и да посетите мој сајт: www. aca. rs.

Поздрављам вас и желим све најбоље.
Аца

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 51 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 7 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: