Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Pet Jan 06, 2017 5:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
Pre više od mesec dana saznao da sam inficiran ovim virusom pa ovim putem želim da podelim svoje iskustvo ali i da saznam nešto više o samom procesu izlečenja.
Za početak, izvesno je da, ukoliko je reč o infekciji seksualni putem, onda je u pitanju oralni seks (ranice na sluzpkoži, telesne tečnosti, čak možda i samo ljubljenje kako rekoše lekari). Odmah da pomenem, da je prevencija jako važna i da postoji vakcina (doduše ne za sve tipove). Tako da savetujem svima koji se nikada nisu testirali na viruse hepatitisa (A,B,C,D), slobodno to urade i vakcinišu se ako su negativni. Seksualni kontakt nije jedni put prenošenja hepatitisa B, period inkubacije je od 30 do 180 dana (o tome možete naći na netu).

Nakon mesec dana u bolnici, stroge dijete i mirovanja, sada sam na kućnom lečenju, uz preporuku dalje dijete i mirovanja. Dakle, bez ikakve terapije(jer ne postoji konkretna terapija za akutni hepatitis B). U bolnici, pored infuzije i lekova protiv mučnine nisam imao drugu terapiju. Trenutno osećam bol ispod desnog rebra, na šta su mi i tamo rekli da jetra ne boli. S obzirom da od izlaska ima već dve nedelje i bol se najčešće javlja u večernjim satima, molim za odgovor nekoga sa istim ili sličnim iskustvom.

Da napomenem da je funkcija jetre (po rečima lekara) očuvana, dobar tok bolesti (transaminaze su sa 2400, pale na 360 nakon 3 nedelje, bilirubini su takođe blizu referentnim vrednostima, itd).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Pet Jan 06, 2017 11:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Да се вакцинишу са 150 разних вакцина за разне хепатитисе?! То не постоји а и да постоји заштита је непоуздана.

Јетра може да боли нарочито ако се нагњечи.

Постоји лек за све вирусе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Pet Jan 06, 2017 11:25 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Kao prvo,ljubljenjem po misljenju strucnih infektologa nije moguc prenos..sem u slucaju ranica u ustima..Dakle pljuvackom prenos nije moguc.To cesto govore iskljucivo doktori opste prakse koji nisu ni sami sigurni.Drugo,vakcina protiv hepatitisa B je APSOLUTNA ZASTITA i dozivotna..ukoliko se prodju sve tri ture vakcinacije.A to verovatno mislis na genotipove koji su razliciti za razlicita podneblja.Uglavnom vakcina postoji za hep B i zastita je,bebama se od 1992 pri rodjenju daje.Znaci sve ostale price su apsolutna glupost.I da,jetra inace ne boli ali ti si imao akutni hep B i to je jedan od simptoma akutnog kad je jetra natecena i upaljena..ona je i uvecana.A da li si radio markere?potrebno je proveriti da li su stvorena glavna antitela ii izbacen virus.Ako si hbs antigen negativan i stvorio hbs antitela znaci izbacio si virus i dozivotno si imun


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Pet Jan 06, 2017 11:33 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
I naravno da ne postoji cudotvoran lek za sve viruse.Slobodno pitaj sve sto te zanima o ovom virusu.Ja imam hronican hepatitis b,bez ikakvog ostecenja jetre.Nikad mi nije bilo kao tebi.Tj nikad mi nista nije bilo.Nijedan simptom.Al to je i razlika akutnog i hronicnog


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Pet Jan 06, 2017 11:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Једино можеш да кажеш да не знаш да постоји лек за све вирусе. Дакле можеш да не знаш да ли нешто постоји, а тешко можеш да знаш да нешто не постоји. Ствар логике.

Такође можеш да кажеш да мислиш да јетра не боли јер те никада није болела.

За јетру питај било ког абдоминалног хирурга да ли може да боли, а за лек против вируса оне особе који га користе. Ту нема расправе.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Pet Jan 06, 2017 1:03 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Ja govorim sa medicinske tačke gledišta a ne po navodima nadrilekara raznih iliti onih koji i to pokušavaju biti a ni to čak ne mogu,već guglanjem prodaju maglu.Obični prevaranti.Dakle,lek za hepatitis B sa stanovišta zvanične medicine,NE POSTOJI.Vakcina postoji.Takođe sa stanovišta zvanične medicine ne postoji lek koji sve viruse leči.Za komovicu se slažem da je delotvorna kod različitih vrsta virusa gripa,i drugih respiratornih virusa..To da.Kao i zdrava ishrana i prirodno jačanje imuniteta koje je bitno u svakoj borbi,što nijedan doktor osporiti neće.Čak šta više i brošure uz savet lekara dobiješ.Dakle ja ne tvrdim to,već su tvrdnje doktora,koji su se za to školovali i specijalizovali.Akutni hepatitis se i leči tako kako si se ti dečko lečio,strogo mirovanje,infuzija,dijetalna ishrana..i još uvek se pridržavaj dijetetskog načina ishrane.Kod akutnog dolazi do "probadanja ispod desnog rebarnog luka",iz razloga što je jetra upaljena i uvećana.To je jedan od simptoma klasičnog akutnog hepatitisa B.Jetra ne boli,u smislu,da jetra iako je oštećena,ne oseća se bol..tek kod ozbiljnih oštećenja (ciroze) tegobe počinju.Na sreću,il na žalost.Simptom bola ne ukazuje na težinu bolesti.U slučaju akutnog bol je zbog upale jetre.Akutno (naglo) zapaljenje jetre,i visina transaminaza ne odgovara težini oštećenja.Kao što vidiš..one sa hiljada padaju na stotine.To kod hroničnog ne postoji.Ostalo je psihosomatski.I to mogu objasniti lekari specijalizovani za ovu oblast.Dalje ćeš ispratiti transaminaze i uraditi markere.Da se vidi da li je virus izbačen.Hbs ag (antigen) i antitela hbs.Uradiće ti i ostale markere.Al da ne bunim sad.Ako su urađeni,napiši.Uz sreću da izbaciš virus.Uglavnom ljudi kod kojih bude tako klasični simptomatski akutni-i izbace virus.Ovakvi kao ja bez simptoma,nažalost ostaju često hronični.Zadržavanje virusa duže od 6 meseci od akutne infekcije..smatra se da je prešlo u hronični.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Pet Jan 06, 2017 11:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
I lavv samo da dodam..lekovi za hronicni hepatitis B postoje ali samo u smislu da drze virus pod kontrolom da ga umire da ne steti jetri.Ali lek koji bi izlecio hepatitis b ne postoji jos uvek.A akutni je druga prica.Za akutni je terapija bas tako kako si i ti lecen.Moj decko je prelezao akutni B i izbacio virus.Tada sam se ja testiralla i otkrila da sam ja nosilac hronicnog hepatitisa b.I to verovatno odavno(po markerima) od kad sam pirsing uradila.Tad sam saznala da sam ja njemu prenela iako smo 8 godina u vezi i imali sve vreme odnos bez zastite.. Ja sam mu tek posle 8 godina prenela.Iz razloga sto sam sve te godine verovatno imala jako mali broj virusnih kopija u krvi i nedovoljno za prenos.Dakle kod ovog virusa nista nije nemoguce.Takodje godisnji redovni nalazi i uvek uredne transaminaze (alt ast ggt) .. koje sam imala..i ni jedan simptom ikad..nije znak da ne postoji virus u meni.Ja sam jedan od redjih takvih slucajeva ali hocu da kazem da jedino merodavno je testirati se na hepatitis B.I obavezno vakcina ako ste negativni.Veliki broj je nacin prenosa pirsing,tetovaza i kod zubara.To da znate.Sto se tebe tice isto je tako i moj decko..osecaces probadanje jos neko vreme.Nek te ne brine to.Pridrzavaj se dijete i kuci.I mirovanje i kuci.I nista drugo.Organizam ti je odreagovao na virus i sam se sa njim bori i stvara antitela.Moj nije odreagovao i ja nikad ne mogu da stvorim ta glavna antitela i izbacim virus..zato i jesam hronicni.Moj decko je izbacio virus i stvorio antitela.Transaminaze su mu se vratile potpuno u normalu.I nije ostavilo nikakve posledice.Isto zelim i tebi.Evo na danasnji dan Badnji.Javi se kad uradis markere i antitela


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Sub Jan 07, 2017 10:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
А видиш ја знам да постоји лек против свих вируса али је превише јефтин па фармакомафија мора да га побија уз помоћ разних својих гласноговорника. Замисли да бели лук и комовица буду лек уместо њихових милионских лекова! Ни случајно. Но пасаран!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Ned Jan 08, 2017 12:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Aco zastranio si.Otisao si u dubiozu tako da si opasniji sa svojim lekicima od farmako mafije.Smaras.Zbog tebe lavv mora decko da mi pise u pp.Sklanjaj se sa ove teme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Pon Jan 09, 2017 9:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Kristina11, сада ми је јасно да си и ти један обичан фармакомафијаш и овде си да би замајавала народ "свемоћном" медицином. Иста си као онај болид који све време на форуму пише како су му повадили пола органа због канцера али да се стално налива цитостатицима и да се осећа одлично. Само се мало зезнуо када је дошао у контрадикторност са самим собом због свог кобајаги факултета који је заборавио да је уписао. Испалио се.

Тако и ти. Страшно ти смета свако спомињање било каквог природног лека. Еј бре! Смета ти бели лук! И по твојим речима ја сам највећи народни непријатељ јер их убеђујем да користе бели лук и комовицу. А ти лочеш пиво и још убеђујеш народ да се слободно налива чашицом-две ракије али никако не сме да пије кашику комовице са екстрактом белога лука.

Сада ћу да те означим као непријатеља и више нећу да читам твоје текстове. Мислио сам да си нормална и обична особа а ти испаде обичан замајавач да не кажем бот.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Pon Feb 13, 2017 9:58 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
Za početak, nije mi bila namera da ovo preraste u ring. Hvala oboma na savetima.
Pre dve nedelje sam dobio rezulatate, hbs negativan, ostaje jos jedna kontrola na kojoj ce ponoviti test i raditi antitela. Nisam uzimao nista drugo sem propisane dijete i mirovanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Uto Feb 14, 2017 10:54 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Џабе ти савети ако их не примениш. Узми да користиш оно што сам писао о беломе луку и комовици па више нећеш имато проблема са вирусима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Čet Feb 16, 2017 11:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 12, 2016 12:43 am
Postovi: 572
Bravoo lav! Tako je samo se i dalje pridrzavaj sta su ti doktori rekli i vidis da je sve ok.Antitela si i sad sigurno stvorio cim ti je antigen na detekciju virusa negativan.Titar antitela ti je sigurno dobar cim je antigen negativan.Proceduralno i sa sigurnoscu se ponavlja test i na antigen i rade se antitela.I to ce biti to,izbacen virus i dozivotno imun.Super mnogo mi je drago.E da,da te ne brine ako ti jos neko vreme transaminaze jetre ne budu skroz u normali..one sporije mogu da spadaju..spasce i one..bitno da sj uljeza izbacio a jetra se obnavlja..lako ce se obnoviti kad nema uljeza.Samo nastavi sa preporukama doktora.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Sre Feb 22, 2017 3:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Maj 21, 2015 9:35 pm
Postovi: 57
Kristina11 je napisao:
Bravoo lav! Tako je samo se i dalje pridrzavaj sta su ti doktori rekli i vidis da je sve ok.Antitela si i sad sigurno stvorio cim ti je antigen na detekciju virusa negativan.Titar antitela ti je sigurno dobar cim je antigen negativan.Proceduralno i sa sigurnoscu se ponavlja test i na antigen i rade se antitela.I to ce biti to,izbacen virus i dozivotno imun.Super mnogo mi je drago.E da,da te ne brine ako ti jos neko vreme transaminaze jetre ne budu skroz u normali..one sporije mogu da spadaju..spasce i one..bitno da sj uljeza izbacio a jetra se obnavlja..lako ce se obnoviti kad nema uljeza.Samo nastavi sa preporukama doktora.


Hvala! Transaminaze su u granicam normale. Malo su bilirubini bili poviseni (pre mesec dana). Jedino se oseti ta nelagodnost ispod rebra. Dr kaze opet da jetra ne boli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Akutni Hepatitis B
PostPoslato: Sre Feb 22, 2017 3:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Верујем да њега не боли јетра.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 5 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: