Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Zyban i ostavljanje pusenja
PostPoslato: Ned Dec 30, 2012 3:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 30, 2012 3:11 pm
Postovi: 1
Nasao sam vise postova na ovu temu i ni jedan nije bio iz nekog skorijeg perioda (uglavnom su od pre 2010.-te )ili ja nisam uspeo da nadjem nesto skorije....

Naime, interesuje me gde moze da se nadje Zyban u prodaji i koja je cena...

Pusac sam vec 17 godina, a imam 30. Pusim obicno paklu i po dnevno a povremeno i vise. Radim kao senior menadzer u internacionalnoj korporaciji sa "vrlo fleksibilnim" radnim vremenom i velikim odgovornostima. Kad kazem fleksibilnim mislim na prosecni radni dan od 12 sati. Ostavljao sam cigare vise puta ali isto tako im se i vracao... Do pre nekog vremena sam stvarno uzivao u pusenju ali mogu reci da mi vise ne pricinjava zadovoljstvo vec je postala nuzda i na nekin nacin obaveza koju ne mogu da izbegnem.
Svaku put kada sam ostavljao cigare, a bilo je u trajanju od 2-3 nedelje, reakcije su bile nepodnosljive u smislu da sam dozivljavao ogromne ispade nervoze koje sam jedino mogao prekinuti ako zapalim cigaretu. Poslednjih nekoliko godina sam na ovaj nacin prekidao i pocinjao da pusim bar 5-6 puta svake godine...
Sustina je da se iskrena zelja za ostavljanjem cigara pojavila jos pre 4-5 godina ali radeci posao koji iskreno volim (sigurno vise od cigara i onoga sto mi pruzaju...) nikada nisam bio spreman da rizikujem da zbog apstinencije ispoljavam visok nivo nervoze u momentima kada mi to najmanje treba...
To bi bio moj izgovor...

Ali, sada vec pocinjem da osecam da mi je zdravlje ozbiljno ugrozeno cigarama i da nemam mnogo prostora za jos neki neuspeh sa ostavljanjem cigara...

U svakom slucaju, otvoren sam za bilo kakav komentar, savet/predlog ili da cujem necije slicno skorije iskustvo, sta vise bio bih jako zahvalan na tome.

U slucaju da sam pogresio mesto za post, unapred se izvinjavam.

Hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Zyban i ostavljanje pusenja
PostPoslato: Pon Dec 31, 2012 8:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 19, 2012 10:49 pm
Postovi: 26
Ja bi se prikljucila na temu kako ostaviti cigarete. Za ziban sam cula al niko da kaze da je uz ziban ostavio cigare


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 102 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: