Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sub Avg 13, 2016 7:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Kontrola prošla dobro, fizički uzrok vrtoglavice odstranjen u potpunosti, nalazi uredni.
Sada idemo na oporavak, u kojoj to meri bude moguće a vreme će pokazati, čula ravnoteže.
Lekovi i dalje vestibo i stugeron forte jutro - veče, a od danas sam krenula i sa vežbama vestibularne rehabilitacije. Vežbe zdravom čoveku izgledaju smešne, meni sa ovim stanjem su prilično teške i izrazito pojačavaju vrtoglavicu. Princip je da se vežbe rade dugo vremena i izaziva vrtoglavica kako bi vremenom mozak nadoknadio ono što nedostaje čulu ravnoteže, pa ma šta to bilo. Treniranje mozga da uspostavi nove vestibularne puteve.
To je teorija, videćemo šta će doneti praksa. Vežbe neke imam na papiru, a neke na linkovima. Linkovi na srpskom ne postoje za sada.

Opet pozivam, ako uopšte neku uređuje više ovaj forum, da se tema prebaci u ORL forum gde joj je i mesto.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Pet Apr 07, 2017 7:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Pozdrav svima,
prošlo je nekoliko meseci od kada se nisam javljala, pa da malo rezimiram stvari.
I dalje radim vežbe vestibularne rehabilitacije, trudim se da budem što aktivnija, trenutno na kombinaciji lekova vestibo i kavinton ( stugeron mi je ukinut i čuva se,za ne daj Bože, neki veliki napad ) i živim veoma promenjive dane....nekada mi se vrti tri dana, pa ne vrti pet, pa danima mi bude odlično kao da i nisam bolesna, pa satima vrti pa satima ne....u svakom slučaju veoma promenjivo...
Inače u martu mi se dogodilo nešto što mi se nije dogodilo godinama, sastavila sam 17 dana bez vrtoglavice.....naludovala sam se pošteno tih dana :D
U aprilu me očekuje kontrolni skener temporalne ravni i kontrolna magnetna isto temporalne ravni pa ću se javiti sa nalazima i mišljenjem hirurga.

Čuvajte svoje uši, svaku upalu ispratite do kraja, svaku vrtoglavicu ispitajte detaljno da više niko ne prolazi kroz ovaj užas.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sub Apr 08, 2017 12:02 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Налудовала?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Čet Apr 13, 2017 9:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Drz se tunks!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Pet Apr 21, 2017 6:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Pozdrav,
gotovo je snimanje skenera i magnetne rezonance temporalnih ravni i mozga.
Na skeneru sve u redu, mozak, unutrašnje uvo, mastoid...
Na magnetnoj mozak i unutrasnje uvo u redu, ali u delu mastoida primećen tečni sadržaj....šta je sad u pitanju daće odgovor hirurg dok pogleda snimke, ipak on najbolje zna šta je i kako " kasapio ".....
Inače još jednom dokazana superiornost magnetne u odnosu na skener, barem kod ovakvih slučajeva....
Ko nije snimao mozak ( 1h 20 min ) magnetnom rezonancom dok ima vrtoglavicu, ne zna šta je u životu propustio :( :( :(
Javljam se sa mišljenjem hirurga...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Pon Apr 24, 2017 7:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Nambr1 je napisao:
Drz se tunks!


Hvala :)

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Uto Jun 20, 2017 5:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Konačno i ja dočekah da mi moje snimke pogleda moj hirurg.
Ok su, tečnost koja se primećuje je sluzokoža koja se prevukla preko nedostajućeg dela kosti. Oštećenje na labirintu je i dalje tu, ali to je što je, tu se ništa ne može...zato će vrtolgavice biti i dalje u nekoj meri......ja nastavljam i dalje sa vežbama i lekovima borbu za svaki momenat bez vrtolgavice.

Čuvajte se i čuvajte svoje uši i uši vaše dece.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Čet Jun 22, 2017 11:21 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Еби га.

Него, имаш ли представу шта може да буде узрок дубоком брујању у ушима?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Čet Jun 22, 2017 2:57 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Kada sam bila na prvoj operaciji bila je sa mnom zena sa jakim brundanjem, problem je bio u nekoj veni u blizini slusnog zivca koja je bila upaljena, znam da ju je na kraju operisao vaskularni a ne orl hirurg.

Mislim da to nije problem sa samim slusnim zivcem jer bi to islo pre na pistanje nego na brundanje.

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Pet Jun 23, 2017 10:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пуно ти хвала на одговору.

А шта мислиш да покушаш себи да помогнеш јаким магнетима које би држала у или око увета?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sub Feb 29, 2020 12:37 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Pozdrav,
odavno se nisam javljala, a tome je uzrok moja porazenost situacijom u kojoj sam....od kada sam poslednji put pisala stanje nepromenjeno....i dalje sam na lekovima....vezbe vestibularne rehabilitacije vise ne radim jer je procenjeno da mi ne pomazu kod mog ostecenja....vrtoglavica je tu, nekada manje nekada vise prisutna, nekada se odmorim danima, nekada....bolje i da ne pisem....

Inace, posle toliko muke, operacija i ostalog....dobila sam i status osobe sa invaliditetom....crno na belo :(

Ne znam sta bih rekla, osim da obratite paznju na svoje usi, roditelji narocito da obrate paznju ako se detetu ponavljaju upale....

Mozda bih mogla nesto napisati o " zivotu " osobe sa invaliditetom u Srbiji, ali mozda to premasuje okvire ove teme...

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sub Feb 29, 2020 3:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Док је човек жив има шансе да победи. Значи немој да останеш поражена него трагај за решењима.

Моје брујање се мало смањило после једногодишњег узимања оригано уља, али ништа даље. Онда сам прешао на Луголов раствор и јод. Успео сам да елиминишем брујање али сам пре неку седмицу добио упалу грла, носа, душника па се брујање поново појавило.

Елем, синуси ми још увек нису чисти тако да на томе треба да радим, а јод поново узимам и ситуација се полако поправља.

Немој да се предајеш. И да знаш да си ми пуно помогла информацијом којом си ми дала о тој жени са брујањем у ушима.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Sre Okt 28, 2020 10:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Ja ne znam da li je ovaj forum uopste u zivotu, ali posto sam ovde pisala svoje gorko iskustvo, nastavicu i dalje....
Elem, posle 3 godine zadnjih mesec dana doslo je do pogorsanja mojih simptoma....sada cekam magnetnu rezonancu da vidimo da li je se ponovo aktivirao neki patoloski proces ili je doslo do daljeg slabljena centra za ravnotezu ili ( sto je za sada najverovatnije po misljenju mog lekara ) je neki virus zaobisao uobicajene putanje i udario pravo na moj oslabljeni labirint ( mislim da se to zove virusni labirintus, ali nisam sigurna ) izazavsi pogorsanje simptoma....

Posto ne znam u kakvom je stanju forum, ako ikoga nesto interesuje oko vrtoglavice moze mi se od sada obratiti na mejl [email protected]

Pozdrav i CUVAJTE SVOJE USI !!!

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: vrtoglavice,nesvestice
PostPoslato: Pet Jan 29, 2021 11:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Vidim da se ovde sve raspalo, ali ja ću nastaviti da pišem svoju situaciju možda nekome znači.
Elem, posle urađene magnetne rezonance viđena je neka senka i opet mi je predložena operacija.
Operisana sam u utorak, u KCS...nađeno je opet zapaljenje na lavirintu unutrašnjeg uveta....operacija je ok prošla, sada ležim u agoniji bolova i vrtoglavice...pa ćemo videti kako će se situacija dalje odvijati....

Pozdrav i pazite na svoje uši....

[email protected] ako neko ima neko pitanje

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 176 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: