Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: vrtoglavica, visok pritisak
PostPoslato: Ned Jul 06, 2008 1:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Pozdrav, ovo je moj prvi post. Imam 29 godina, trenirao sam plivanje 7 godina, pušač 12 godina (zadnja 4 meseca sam ynatno smanjio, oko 7 cigara dnevno). Od pre dva meseca imam problem sa ravnotezom, viskoim pritiskom, velikim pulsom. Obicno mi se javlja na 10 dana. Isprva osetim blagu vrtoglavicu, zatim pocinje da mi skace puls (oko 130-148 max), zatim krece i pritisak (do 150/100), blaga, ali zaista blaga drhtavica i nesigurnost u rukama i nogama, znojenje, osecam puls u glavi i takodje pritisak u glavi. To mi se dogodilo vec 5-6 puta. Bio sam kod doktora prvi put pre ok mesec i po, dobio sam savet da smanjim ishranu (visina 195cm, tezina bila 113 kg, sada imam 103), dobio uput za ekg (sve u redu), ultrazvuk srca (blago uvecano), ultrazvuk abdomena i stitne zlezde (sve ok osim zamascene jetre), vadio krv (vec duze vremena imam povisen ALT oko 80), T3 i T4 normalni (stitna zlezda)... Od kardiologa sam dobio konkor koji redovano pijem (pola tablete od 5mg dnevno). Zaista mi prdstavlja problem sto se to ucestalo dogoadja (na 10-ak dana, iako pijem lekove redovno). Jedino je ok sto mi puls ne prelazi 95 u stanju mirovanja iako imam gore navedene simptome i imam manje intezivan osecaj nelagodnosti. Bas sam juce imao problem, pa sam odluci oda ne obracam paznju i otisao na setnju od sat i po po Adi. Nakon oko 2 sata bilo je ok (pritisak i puls), ali sam i dalje imao osecaj vrtoglavice i nesigurnosti do ovog momenta, kada saljem post. Nisam bio kod endokrinologa, posto su mi T3 i T4 ok i ultrazvukom je itvrdjeno da nemam uvecanu stitnu zlezdu (nadam se da je to ok sto nisam bio kod endokrinologa).
Stres sam imao (zdravstveni problemi u porodici i smrt clana porodice), ali je od tada proslo 2-3 nedelje i mislim da je do sada trebalo vec da prodje stres. Zaista mi je potrban dobar savet.

Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jul 06, 2008 6:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 3:57 pm
Postovi: 59
Lokacija: Banja Luka
E ovako ... ne mogu ti puno pomoci ali mozda mogu malo olaksati.

Pritisak 150/100 nije puno visok da bi brinuo o tome u smislu kardiovaskularnog oboljenja. Sve to sta ti navodis u ovom postu meni lici na psihicke probleme, znaci problem je ocigledno u tvom nacinu razmisljanja.

Naravno, moras ipak da obavis sve pretrage da iskljucis neku fizicku bolest, ali cim sve to zavrsis idi ti fino kod psihijatra i ponesi mu sve te nalaze da vidi covek .. i on je doktor prije svega.

Vrtoglavica, blago poviseni pritisak i jos neke anksiozne epizode mene muce vec nekoliko godina .. nekad vise, nekad manje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ...
PostPoslato: Pon Jul 07, 2008 9:16 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Hvala na savetu. Da li ima mozda jos neko ko moze da mi kaze da li ti simptomi mogu da se jave zbog upale srednjeg uha, buke (izlozen sam buci), nekih neuroloskih problema... Hvala unapred.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 07, 2008 1:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Da sam na Vasem mestu, javila bih se endokrinologu radi provere funkcije nadbubrezne zlezde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 07, 2008 3:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Jul 06, 2008 1:10 pm
Postovi: 54
Hvala. Da li se to moze utvrditi vadjenjem krvi? I koji se parametri vade?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jul 07, 2008 6:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Moze i putem krvi,ali je najbolje odredjivanje kateholamina i njihovih metabolita u 24-casovnom urinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 08, 2008 5:29 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
A ako je to u redu (a skoro da sam sigurna da ce se ispostaviti da jeste) javite se psihijatru.
I ne - buka ne izaziva smetnej kakve opisujete.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 202 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: