Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Vrtoglavica
PostPoslato: Pet Avg 23, 2019 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2018 1:31 am
Postovi: 8
Najpre da kazem da pojma nisam imao u kojem podforumu da otvorim ovu temu. Ova mi se cinila kao "najopstija", pa ako admini misle da bi trebalo da se premesti na prikladnije mesto, zamolio bi ih da to i urade.

Dakle, naslov teme sve kaze.
Vec nekih 4-5 godina me muci vrtoglavica. Kroz taj period mi nije previse muka zadavala, pre svega zbog mog nacina zivota koji ne ukljucuje puno kretanja, a ne daj Boze fizicke aktivnosti.
Ranije se to manifestovalo kao blagi i kratki gubitak ravnoteze kada zabacim glavu unazad, ili se okrenem prebrzo. Jednom prilikom, pre nekih godinu dana, sam prilikom posete lekaru opste prakse (u neku drugu svrhu) to spomenuo i njegova pretpostavka je bila da mi ne stize dovoljno kiseonika u mozak zbog slabih (ili neravnomerno razvijenih) vratnih misica, sto ne zvuci nelogicno kad se uzme u obzir da poslednjih 15 godina sedim po 12 sati za racunarom (verovatno u nepravilnom polozaju) buljeci u igrice.
No, kao sto rekoh malopre, nista previse ozbiljno, jer pobogu koliko cesto se nalazimo u situaciji da moramo da zabacimo glavu unazad? Cak i kada se to desi, uglavnom se vratim u normalu par sekundi nakon vracanja glave u normalan polozaj.
Takodjer, isti lekar mi je preporucio da se obratim strucnom licu za pokazne vezbe ili nesto drugo ako to nije problem, no ja naravno nisam nista uradio posto sam lenjo govedo.
I kazem, verovatno ni ovde ne bih dosao da pre par meseci nisam poceo da osecam vrtoglavicu i u drugim scenarijima i zbog koje mi moje amatersko misljenje govori da vezbe vrata mozda ne bi resile problem.
1. Kafa - bukvalno sam van sebe kad je popijem i pocnu ruke da mi drhte. Nikada je nisam previse ni pio. Svega nekoliko solja mesecno kad me okruzenje "natera" da je popijem.
2. Buka - kontinualni zvuk i konstantna buka mi smetaju, ali ne previse. No iznenadna buka, plac beba i slicne stvari me cesto na sekundu obore sa nogu. Ostanem svestan taman toliko da ne padnem na glavu. To takodjer, traje oko 2-3 sekunde.
3. Oci- ne znam kako ovo da opisem. Npr ako pokusam da ispratim ocima automobil koji prolazi blizu mene, zavrti mi se u glavi na par sekundi. Mislio sam da sam dobio dioptriju, ali ocni kaze da samo na desnom oku imam 0,25 tako da mi naocari ni ne trebaju.

Da se razumemo, poseta odgovarajucem doktoru je neminovna, jer ako sa 30 god imam ovakve simptome koji napreduju kako vreme prolazi, za ocekivati je da nece proci sami od sebe, jel? No, primetio sam da ovde ima ljudi voljnih da pomognu i udele savet i sl, pa da pitam pada li nekome nesto na pamet?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pet Avg 23, 2019 12:18 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2018 1:31 am
Postovi: 8
Blah, sad mi je tek palo na pamet da bi mozda imalo smisla da sam ovo napisao na neku od postojecih tema za vrtoglavicu, jer verujem da postoje iako nisam nijednu nasao na poslednje dve strane.

Ako admini misle da treba, zamolio bi ih da samo kopiraju moj prethodni komentar na odgovarajuci temu, a sa ovom urade sta god misle da treba...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pet Avg 23, 2019 2:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Па бојим се да си мало закаснио - десетак година. Ти имаш дакле око 60 година старости по симптомима које описујеш.

Ако мислиш да поправиш своје здравље мораћеш радикално да промениш начин живота.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sub Avg 24, 2019 2:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 15, 2018 1:31 am
Postovi: 8
aaaca je napisao:
Па бојим се да си мало закаснио - десетак година. Ти имаш дакле око 60 година старости по симптомима које описујеш.

Ако мислиш да поправиш своје здравље мораћеш радикално да промениш начин живота.


Zakasnio sam ja za stosta u svom zivotu imenjace. Ne bi verovao kad bi krenuo da ti pisem i koliko je tu materijala za prepricati.

Prilicno je ocigledno da cu stosta morati da promenim. Da ga jbm, poceo sam da setam 4-5 dana nedeljno, gledam da jedem sto vise voca i povrca, alkohol i kafu sam skroz izbacio, mada nikad nisam ni bio redovan uzivalac napitaka. Znam da nije to Bog zna sta, baci ti neki predlog ako imas. Zbog toga sam ovde.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sub Avg 24, 2019 10:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Сви смо се негде зезнули па још увек исправљамо. Таки нам живот...

Супер је за шетњу. С обзиром на твоје године, планирај у блиској будућности да избациш шетање и да почнеш бицикл, џогинг, стони тенис...

Пошто сигурно имаш озбиљних проблема са вратом и горњим делом кичме, под обавезно бих ти препоручио свакодневну гимнастику - оне обичне вежбе за разгибавање. И нарочито да вежбањем обратиш пажњу на горњи део тела. Имаш о томе нешто на мом сајту http://www.aca.rs.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pon Avg 26, 2019 11:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Vaš dr sigurno zna bolje ali za ovakve probleme se radi, između ostalog, magnet glave i snimak očnog dna.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 71 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: