Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Vrtoglavica
PostPoslato: Čet Nov 15, 2018 8:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 11:09 am
Postovi: 18
Pozdrav!

U zadnjih mjesec dana imam problema s vrtoglavicama...
Naime,krenulo je jednog jutra(poslije preboljene prehlade) prilikom okretanja u krevetu i neposredno prije buđenja...Nije bio osjećaj klasične vrtnje,već slično ljuljanju na brodu prilikom nevremena(snažno lijevo-desno)...Po danu u hodu nisam osjećao izravne simptome,već neku nesigurnost kod kretanja,pojačano znojenje,osjećaj omaglice,napetosti razdražljivost...
Što se tiče mučnine,u 90% je nije bilo,ili je bila veoma blaga...
Kako vrijeme odmiče, simptomi slabe,ali su i dalje prisutni u nekoj mjeri,koja me ometa u svakodnevnom obavljanju pojedinih aktivnosti...
Naime,zavrti mi se u trenucima kada glavu nagnem i protegnem mišiće vrata u bilo kojem smjeru(neovisno o brzini),kada ležim i protegnem noge,ili poslije bench pressa...Također imam i blagi subjektivni osjećaj da sam često na granici vrtnje,ili blage nesvijestice(koja se ne dešava nikada)...Glava me ne boli,niti ikakvi dr.simptomi...
Imam 33 g.,ne pušim,ne pijem,treniram(jedino imam problem s spavanjem u jako kasne sate,već dugo)...
Tlak mi je do sada bio savršen(120/80),ali uslijed ovoga sam nekoliko puta imao 140-150/80-90-100...
Krvna slika+mokraća odlično baš sve,iako sam još tada bio u stanju prehlade(izuzetak šećer na graničnih 6.4,što pripisujem tome da sam uzeo hranu jako kasno navečer,a vadio krv u 8 ujutro)...
Otkucaji su na cca 55/min!
Napominjem da sam prije par g.imao blažu povredu vratne kralježnice uslijed treninga s utezima...Zna mi se dogoditi uklještenje živca ako slučajno napravih najmanji krivi pokret u treningu(što sada nije slučaj)...


Još sam sada ponovno obavio slikanje vratne kralježnice,CD karotida i vertebralnih arterija i bio kod neurologa...
Vratna "degerativne promjene malih Iv i unkovertebralnih zglobova"!Hipertrofični poprečni nastavci C7 kralješka...Održana reklinacija,blaže ograničena inklinacija.
Uredna osovina,te održana stražna IC linija.Trupovi kralježaka održane visine i uredne košt.strukture!

CD karotida i vert.,primjerene brzine protoka,širine desna-3.6 mm,lijeva 3.8 mm !
Uredan nalaz!

Neurolog.-sve uredno!

Što mi savjetujete i o čemu se ovdje radi?!


Srdačan pozdrav,


Mario


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Čet Nov 15, 2018 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Таква "лежећа" вртоглавица по правилу је последица смањене микроциркулације у глави. Питање је шта је њен узрок: повреда врата, укочен рамени појас, сужење капилара у глави...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Čet Nov 15, 2018 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 11:09 am
Postovi: 18
Hvala lijepa!

Koje pretrage još učiniti?

PS.dodajem da su mi često ruke i noge hladne(to mi je skoro oduvijek)...
Posebno noge ne mogu zagrijati kada legnem više od pola sata....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Čet Nov 15, 2018 4:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 11:09 am
Postovi: 18
Čitam da treba provjeriti oba krvna suda sa zadnje strane vrata...
Ovaj nalaz to nije?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pet Nov 16, 2018 12:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Нема то везе са великим крвним судовима него са малим - микроциркулација.

Колико ми је познато, апаратима није могуће установити проблем са микроциркулацијом већ само на основу симптома и одговора организма на лекове. Због тога узми да радиш гимнастику - бар за почетак. Имаш неке додатне вежбе на мом сајту http://www.aca.rs

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pet Nov 16, 2018 2:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 11:09 am
Postovi: 18
U redu Aca!

Samo još nešto...Što uzrokuje taj problem s mikrocirkulacijom u mozgu?

Ima li neki direktni link tamo za te vježbe?
Jer se ne snalazim baš najbolje sa Ćirilicom(za sada)?


PS.testirao sam toplomjerom temperaturu ujutro(zbog štitne) žlijezde i dva jutra očitavam 36.4(na internetu piše da mora biti 36.5-36.8).




Unaprijed hvala !

Srdačan pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pet Nov 16, 2018 3:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 11:09 am
Postovi: 18
36.5-36.8 *


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sub Nov 17, 2018 3:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Cudno da ti neurolog nije preporucio pregled psihijatra. Mozda zato sto simptomi nisu preterano izrazajni.

Vrtoglavica nema veze sa glavom vec sa srednjim uhom. Sto se cirkulacije u unutrasnjem uhu tice, posledica toga je Meniereova bolest i to mozes zaboraviti posto su te vrtoglavice jake, uz duplu sliku i mnoge druge simptome. Posto si zavrsio sa neurologom i nije te poslao dalje kod ORL, nemas ozbiljnih problema. Ono sto imas je anksioznost (imam isti problem) i trebao bi posetiti psihijatra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Sub Nov 17, 2018 11:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Узрок поремећене микро циркулације могу да буду сужени капилари у глави (стрес, наслаге...), густа или превише вискозна крв, пренизак крвни притисак у глави због неког поремећаја у врату.

Ево директних линкова, а иначе у врху мог сајта http://www.aca.rs имаш преводиоца па кликни на језик који желиш. Имаш и хрватски језик на латиници. :D

http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/vrat
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/vrat_istezanje
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ramena_racunari
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ledja_2

То са телесном температуром није тачно. Да ти је јутарња температура испод 35,5*Ц требао би нешто да предузмеш.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Ned Nov 18, 2018 1:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Da, zato su ga i poslali kod neurologa.
Neurolog je ustanovio da nije bilo mozdanog udara, da to nije uzrok vrtoglavice. Odradio je dopler vrata, cisto po protokolu, da se uveri da je sve prohodno, da imaju sirinu i da nema naslaga. Ja sam radio dopler sa 36 i profa mi je rekao da me pregleda radi reda, jer sa ovim godinama problema ne bi smelo biti. Dopler se preporucuje osobama od 60+. Posto je sve uredno i nije bilo nagovestaja sa problemima glave, nije bila potrebna dalja dijagnostika ... eeg itd. Neuroloski problem ne postoji.

Dalja prica su ORL i psihijatar. ORL vrtoglavicu moze ispitati samo indikacijom, sto je za anksioznog pacijenta pakao. Lecenje 90% problema sa srednjim uhom je skoro isto, pa onda neurolog preskace preporuku za ORL i daje lek za vrtoglavicu koji se pije kratak vremrenski period (Betaserc, Vestibo, Urutal).

U 90% se radi o blagoj ili srednjoj anksioznosti, pracenoj panicnim napadima i stanju pacijenta gde se on oseca nesigurno. Neuroloske vrtoglavice, koje imaju veze sa glavom su sasvim drugacije od opisanih, nagle i dosta jake.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Ned Nov 18, 2018 8:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 11:09 am
Postovi: 18
Hvala Aca!☺


Number1


Anksioznost...hmmm....ne isključujem 100%,ali zašto onda osjećam simptome i kada sam potpuno miran i kad sporije nagnem glavu u određenu krajnju poziciju?Kad zavrtim brzo glavu,sve je ok !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Ned Nov 18, 2018 8:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Пре него што беспотребно потрошиш неколико година на шетање од лекара до лекара, узми редовно да радиш гимнастику. Било би корисно и када би користио овај рецепт за циркулацију под условом да можеш набавити право јабуково сирће и мед: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/cirkulacija

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Ned Nov 18, 2018 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 11:09 am
Postovi: 18
Radim vježbe-bodybuilding...

Koliko to pomaže? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Ned Nov 18, 2018 11:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Maj 31, 2008 2:46 am
Postovi: 122
Mroadster je napisao:
Hvala Aca!☺


Number1


Anksioznost...hmmm....ne isključujem 100%,ali zašto onda osjećam simptome i kada sam potpuno miran i kad sporije nagnem glavu u određenu krajnju poziciju?Kad zavrtim brzo glavu,sve je ok !



I meni je bilo sve ok kad radim nesto naglo, vrpoljim se tamo vamo ... Imas nekoliko resenja:

1. Da ne uradis bas nista ili da se 'lecis' sircetom, gimnastikom i rizikujes tezi oblik anksioznoti, koji se leci teze i duze.
2. Da ne uradis bas nista ili da se 'lecis' sircetom, gimnastikom i da ti se simptomi povuku.
3. Da nastavis lecenje 99% psihijatar, 1% ORL i da ti se simptomi povuku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Vrtoglavica
PostPoslato: Pon Nov 19, 2018 12:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 01, 2018 11:09 am
Postovi: 18
N1

Znam što je anksioznost!I znam da oni u 97% daju samo tablete i "da te se riješe"!Dok privatnici gledaju samo zaradu,itd.Tako danas stoje stvari(čast izuzecima)...Znam i da postoji kognitivno-bihevioralna terapija...

Anksioznost je tjeskoba,strah s napadima panike,očekivanje najgoreg ishoda,itd.
Objasni mi kako se nešto može prebaciti na fiziku ako nisi u tom vremenu početka vrtoglavice imao nikakvu tjeskobu i misli su ti bile zaokupljene nizom dr.stvari...Možda jedino podsvijest...Ili nešto teže za dešifrirati...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 81 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: