Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Vroglavica koja traje duze vreme
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 12:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 12:05 pm
Postovi: 10
Zdravo,

Moram prvo pohvaliti ovaj forum i clanove koje zaista dobro i strucno pomazu jedni drugima, administratorima koji su napravili forum gde se moze kavlitetno informirati/pitati i nnaravno da se izvinim za moj los srpski , ali se trudim.

Znaci evo moj problem:

Imam 29 godina, radim koa softver inzenjer i u zadnje par godina ne sportujem uopste (prije sam bio joger, biciklist i tako uzastoptno 6-7 godina). Nikada nisam imao neki veci problem osim kao dete kad samo imao probleme sa bronhitom. Operiran sam od krajnice i slepo crevo. U uzoj familiji nemam niko sa neke teske patologije. Imam probleme sa sinusima i imam "sipove" u vratu i redoviti bol u vratu pa moram stalno krckati/puknuti (ne znam pravu rec) vrat. Imam 97 kg a visok sam 187 cm.


Vec nekoliko dana muci me vrtoglavica koju najbolje mogu objasniti kao ono kad si pijan (ja nepijem ali 2-3 puta u zivoti bio sam sa malo vis ealkohola u mene).Od vreme na vreme je sve normalno koa da mi nije nista i odjednom pocne i traje. Dok spavam ponekad kad promenim polozaj desava se isto kako kada si pijan. Osjecam kako su mi usi kao zatnuti ali nisu u pravm smislu.

Bio sam kod lekara i proverio uho, grlo, nos, diferencijalnu krvnu sliku plus sedimentaciju, napravio rentgen slimak na sinuse i vrat i slicno. Posto ovo mi je drugi ili treci put takav problem sa vratoglavicom u zadnju godinu dana poslali me i na neuropsihajtar pa napravio EEG i.
Rezultate od svete pretrage su sledece:
Krvna slika je kao po knjizi, mokraca je sasvim uredu a EEG ima znakove male nervoze sto su rekli da je normalno sa ogledom situacije i su mi rekli da ako ponekad se osecam loso da uzmeme DEMETRIN sto ja nisam nikad uradio.
Imam jedino povisene masnoce!!!

Potvrdili su s eproblemi sa vratom i sinuse.

Molim vas za savet, vec sam s epoceo zabrinjavati da nije nesto mozda kompleksnije...nesto u mozgu i slicno...

Unapred hvala svima koji budu posvetili i malo vremena moga problema!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 2:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Vrtoglavice koje imate najcesce su posledica losije cirkulacije u vratu usled okostoavanja ili spazma misica, udruzeno sa psihickim naporom na poslu i generalno, nervozom odnosno napetoscu.

Ginko Biloba preparati su dobri za to, uz blage sedative ili miorelaksanse, na primer tetrazepam. Pozeljno je uraditi doppler krvnih sudova vrata, pa ako ima promena na krvniom sudovima, dati i lekove koji aktivnije deluju na cirkulaciju. Simptomatsko lecenje vrtoglavice lekovima kao sto je Torecan takodje nije iskljuceno. Ako imate nizi pritisak, moze se umesto torekana i Ginko preparata dati Stugeron. U Makedoniji mate i odlicanlek koji poboljava i cirkulaciju i analeptik je, Instenon. konacno, mozda je najuputnije leciti vrtoglavice Eglonilom, koji i blago sedira i smanjuje vertigo. Ali, sve ovo je na Vasem lekaru da odredi.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 3:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 12:05 pm
Postovi: 10
Postovani Dr. Ivica,

Ovo je nesto sto do sad niko od lekara nije napomenuo kao moguca varijanta i bas sam zahvalan na Vas kraki jasni i koncizni odgovor. Naime,mislim da ste Vi i najblize ako ne i sasvim u pravu jer moje su simptome vrtoglavice kompletno isto kao kad sebe vezem kravatom pa se zaustavi protok krvi pa moram popustiti ili izvaditi kravatu.

Znam da moram vezbati i vec sam narucio Orbitrek jer j to zasada jedina varijanta da vjezbam, no mene interesuje dali postoji nacin povecavanje cirkulacije krvi bez uzimanja lekarstav... recimo neke alternativne varijante, cajeve, specijalne vezbe, neku specijalnu vrstu ishrane itd. Zelim prvo probati najprirodniju terapiju pa ako ne ide ondak na drugi nivo...

Hvala puno na razumevanju i Vase vreme


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 6:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Nov 03, 2004 4:09 pm
Postovi: 300
Sve sto cu napisati deo je mog iskustva, a ne medicinskog znanja(ovo kazem da me ne bi doktori grdili),ali mucila sam se sa vrtoglavicom dugo vremena, obisla na hiljade lekara i nikakvu konkretnu dijagnozu dobila nisam,ali sam probala sve i svasta.
Gore pomenuti torekan nije mi pomogao ni dok sam ga pila, a kamoli kasnije, jako lose se pokazao u mom slucaju.
Sto se tice Stugerona on je zaista odlican dok se koristi,ali dosta uspavljuje i veci deo dana provedes tako,a dok si budan super je, ali takodje kada prestane da se pije vrtoglavica se vraca ( meni se vratila).
Stvari koje ja radim i koje mi pomazu:
Posto smo tu negde ista struka ( ja sam inzenjer informatike),pa znam da sigurno dosta vremena provedes pred pc-jom kao i ja, raspitaj se kako da dobro namestis svoje mesto pred racunarom, visina stolice, nivo ruku, nivo ekrana, napisala bih ti te podatke u vezi mene,ali nece ti odgovarati jer sam ja dosta nizaod tebe.
Pozitivan stav, sto manje stresa i uzbudjenja.
Izbegavanje alkohola, gaziranih napitaka i supe iz kesice.
Pravilno drzanje i vezbanje je zakon.
Ergonomski jastuk za spavanje, dosta opusta deo oko vrata ne mora nikakava skupa varijanta i oni jeftini su dobri.
Vitamin B.
Eto toliko od laika, kome su ove navedene stvari pomogle.
Ne znam da li pusis, da se ne istrcavam , ne znam kakav je uticaj cigareta na ovo, ja licno pusim i milsim da kod mene to nema uticaja, ali zaista ne znam.
Sve najbolje i da brzo bude bolje.
Pozdrav

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 8:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 12:05 pm
Postovi: 10
Tunks,

Ovo mi zaista daje ideju za svjetla na kraja tunela... Ogledom da smo isti profil (software engineer) i da provedem puno vremena ispred pc-ja u potpunosti cu da sprovedem tvoje savete.

Inace ne pusim... i ne pijem ... i stalno kompici zezali imas muke upravo zbog toga... ali nekako mi to ne ide uz moj film.

Nadam se da ce uskoro biti sve kako treba....

Hvala puno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 11:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
TUNKS, Svaki od predloga je na mestu!!!
A sto se pusenja tice, kako da ne, utice negativno, jos kako!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 11:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 12:05 pm
Postovi: 10
draganvma je napisao:
TUNKS, Svaki od predloga je na mestu!!!
A sto se pusenja tice, kako da ne, utice negativno, jos kako!!!


Poznajem taj cvsrti i rigorozni stav....Voeno Tehnicka Akademija.... i zaista mi nedostaje :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 14, 2008 4:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Nov 05, 2007 10:04 pm
Postovi: 18
Evo bas sam neki dan stavila topic s pitanjem vezanim uz vrtoglavice buduci da i mene muce. Naime kod mene je bio slucaj da imam niski tlak pa su me trpali sa lijekovima za niski tlak no kako su se moje vrtoglavice pogorsavale prosli tjedan sam zavrsila kod audiologa i nakon pretraga nalaz je pokazao da imam upalu zivca za ravntezu i slabu prokrvljenost vratne kraljeznice sto samo dodatno pogorsava stanje. Tako sada uzimam torecan koji mi donekle pomaze te jos jedan lijek za upalu zivca. Eto samo sam ti htjela ukazat i na tu mogucnost kao izvor vrtoglavica...Sretno...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 1:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Evo bas sam slucajno juce naletela na tv-u na jednog doktora(zaboravila sam kako se zove)koji je pricao o vrtoglavicama.Posto ih i ja imam i zbog njih mi se zivot pretvorio u pakao ali bas pravi PAKAO saslusala sam ga sta ima da kaze.

Naime on kaze da se na cetvrtom prsljenu neki mali deo(sad nisam to bas strucna da objasnim njegovim jezikom pa cu reci sta sam ja zakljucila)ili zaglavi ili upali pri nekim pokretima ili promenom temperature ili tereta te dolazi do procesa vrtoglavice.Moze biti da osoba nema nikakvce druge simptome osim vrtoglavice a mogu se javiti i tenzione glavobolje,mucnina,promene u vidnom polju,ukocenost vrata,gumene noge.....Takodje kaze da doktori u dosta slucajeva grtese te sve pripisuju psihi.Normalno je da takva osoba bude i psihicki napeta a tim pre ako vrtoglavicu oseca duze vreme.........

I da ja vise ne duzim moj zaklj.je da sto pre svi mi odemo kod dobrog doktora i kiroprakticara gde cemo dobiti vezbe da se oslobodimo ovog s*anja!!!!!!!!!!!!

Dr Ivice ocekujem i vas komentar povodom ovoga sto sam napisala tj.prenela ono sto sam cula od doticnog doktora.

Da li se i vi slazete?????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 4:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
Citiraj:
Imam probleme sa sinusima i imam "sipove" u vratu i redoviti bol u vratu pa moram stalno krckati/puknuti (ne znam pravu rec) vrat.



plus...


Citiraj:
radim koa softver inzenjer i u zadnje par godina ne sportujem uopste




Ne smes krckati i pucati. Vezbe protiv okostavanja (neka ti lekari ovde kazu vise o tome) se izvode sto je moguce sporije tako sto se vrti glavom lagano (sto je moguce sporije) i polako savijajuci je i vrteci glavu do njenih krajnih granica u smeru kazaljke na satu i obratno.

Ja bih isao i na snimak glave jer centar za ravnotezu (otud vrtoglavica) se nalazi u srednjem uhu. Mozda postoji neka upala. Neka lekari kayu vise i o tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 4:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Dec 18, 2007 12:18 pm
Postovi: 99
i da. na radnom mestu potrebno je da su ispunjeni odredjeni ergonomski uslovi. Glava treba da stoji pravo, ne dole, ne gore, a i pogled da bude u srednu monitora. Najcesce treba podici monitor na neko postolje. Tada ce bol i krckanje u vratu nestati.

ovo govorim iz iskustva kao neko ko je vec 20 godina proveo radeci za kompjuterima u raznim firmama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 12:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 14, 2008 11:37 pm
Postovi: 4
Ja imam taj osje'aj kao da sam pijan već odavno odavno. Išao sam na dopler krvnih sudova i EEG i tamo je sve u redu. A ponekad se osjećam da jedva održavam ravnotežu, usporim kada hodam zbog toga, a dešava mi se i kao da se krećem u levu ili desnu stranu za momenat i to me naravno uplaši. Inače ssam napet a nema baš nekog razlog apa mislim da je sve od toga. Iako nekad trčanjem rešim problem a nekad mi dodju dani da mi baš smeta, pogotovo ako nešto čitam a nisam se dobro naspavao noć prije toga. Dooduše imam osjećaj da se nikad nisam dovoljno naspavao. I možda je sve u korjenu dobrog sna. Mada doduše imam slomljenu hrskavicu u nosu, pa nisam više pametan što na što tu utiče, jeli psiha i napetost, slomljen nos ili nešto drugo. Trebao mi mi neko da se dobro pozabavi s tim problemom a ne da me šetaju tamo ovamo i ništa. A ima i gorih stvari u životu. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 9:46 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 13, 2008 12:05 pm
Postovi: 10
Nazalost moje stanje...mislim da ne ide na bolje ...vrtoglavice su jos uvek tu a sad sam primjetio da i pri neke vece napore (juce sam pravio premestaj u stanu neka nova komoda se tu ubacila) i sam dobio takve jake glavobolje sto me je tjeralo da okubem/ocerupam (ne znam jel je tacan ovaj izraz) kosu! Morao sam da sednem i glavobolja je prosla tek posle sat vremena....

Inace evo sta sam preuzeo:
1. Fitoalp mast i masaza vratu,i grijem vrat
2. Specijalene lagane vezbe (8-takta/puti)
3. Vitamin C 1000 mg dnevno
4. B complex
5. Ergonomski jastuk kupujem danas
6. Prilagdojavam monitor na posao
7. Izbacio i=z ishrane zasicen maste (svinjetina, zejtin...) i slakise i smrsavio 3 kg za nedelju dana...


Ova stanje zaista pocinje da me izludjuje...sinoc u snu me je probudila vrtoglavica....Neznam sta vise treba da se uradi...CT glavu i vrata? MR mozda? pa da se konacno utvrdi ima ili nema problema... :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 11:49 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
VAs problem je ocito ili u vratnoj kicmi, ili u vestibularnom zivcu ili na psihickoj osnovi. Vrtoglavice u lezecem polozaju i snu daju upale zivca i poremecaj centra za ravnotezu. Glavobolja koju ste imali moze biti od niskog (ili visokog pritiska). A sve zajedno moze biti od vratne kicme. I najzad, nista od toga ne mora biti uzrok, EEG vam je pokazao 'nervozu' u aktivnostima, sto ce reci trebalo bi da odete do psihijatra i dobijete eventualnu terapiju za smanjenje anksioznosti te mozda tako resite problem. NO pre toga, vratite se kod ORL da VAm proveri centar za ravnotezu. I najzad - vrtogalvice i glavobolja ne moraju uopste bitio povezani: mozete imati upalu zivca i nizak pritisak, od cega ce Vas boleti glava pri naporu a vrtece VAm se kad legnete da spavate!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 16, 2008 1:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 22, 2005 2:39 pm
Postovi: 119
Evo ja sam radila EEG-uredan,pijem antidepresive 1 godinu(smanjena mi je anksioznost dosta ali vrtoglavice i "pijanluk" su uvek prisutni),izvadili su mi tonu krvi i isla na sve zive pretrage pojedinacno svakog organa od ultrazvuka,rengena,snimanja centra za ravnotezu,snimanje sluha................i sve mi je uredno,a meni i dalje glava ne funkcionise!!!!!!
Kao sto BARON rece ,potpuno se isto osecam kao on i vise mi se smucilo mantanje,"pijanluk""mamurluk"lelujanje.......


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 62 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3, 4, 5  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 114 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: