Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Urtikaria
PostPoslato: Sub Maj 12, 2018 3:04 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 08, 2017 8:36 am
Postovi: 5
Pozdrav dobri ljudi.
Pokusacu da budem sto koncizniji.
Juce ujutru mi se pojavio blazi osip po laktovima, rukama i celu. Da bi nakon preporuke lekara uzeo "nixar" i osip se u potpunosti povukao. Medjutim, u toku prosle noci, poceo sam da se osipam od 20h, da bi do 7h ujutru kompletno celo telo sem grudi bilo osuto jako. Odmah sam jutros otisao do Alergologije u Dz. VASINGTONA, i postavljena je dijagnoza urtikaria 1.5.
Odmah sam primio kortikosteroid Lemod od 2x40
I siniopen. Od sutra mi je prepisan lemod inekcije 3 dana po 40mg, kao i Rupafin, Ranisan i Elocom.
Alergija se potpuno povukla 3 h nakon inekcije.
Prepisano mi je mirovanje. Navodna reakcija je bila na jagode (nikada pre nisam imao). Pored toga, ustanovio sam da mi se u toku ove dve noci ispod kreveta razlio osvezivac vazduha, ali ga ja nisam osetio usled zapusenog nosa od prehlade. Da li je to moguc okidač? To je prvo pitanje. A drugo, receno mi je da idem na bolovanje, i mirujem. Ali je problem sto bih sutra morao raditi uvece vremenski oko 4 sata trajanja, a radim kao voditelj. Molim Vas za savet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urtikaria
PostPoslato: Sub Maj 12, 2018 10:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Кожа ти је реаговала на проливени освеживач ваздуха а ти још увек мислиш да су јагоде у питању? Притом немаш никакав оток осим осипа на кожи?

Батали лекове и иди на посао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urtikaria
PostPoslato: Ned Maj 13, 2018 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 08, 2017 8:36 am
Postovi: 5
A da li je moguće da osecam opstu slabost organizma od inekcija i te borbe sa alergena koji su preostali u telu? Glavobolja i to.. Uzasan osecaj.. Predpostavljam da ne bi trebalo da se vraca vise pod ovom terapijom?
I da li je infuzija ok?
Izvinite sto sam malo opsiran..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urtikaria
PostPoslato: Pon Maj 14, 2018 10:31 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Од лекова свашта може да буде пратећа појава, а можда си се и отровао од испарења просутог освеживача.

Мени то више личи на тровање него на алергију. Треба да пијеш пуно воде и бар литар масног млека дневно. Да ли ти је то неко рекао?

Каква сад инфузија?!

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Urtikaria
PostPoslato: Pet Maj 18, 2018 9:27 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
I ja se slazem, provodi ti vise vremena napolju, ocisti svaki trag osvezivaca, i ne koristi vise ta s...., proveravaj prostorije i tusiraj se cesce sa skoro hladnom vodom na kraju tusiranja.
Ako imas neke zdravstvene tegobe (hronicne) iako sada ne osecas taj problem proveri stanje u zavisnosti na cega se odnosi)
Nemoj da se kupas svakakvim kupkama pa i najskuplje ne znaci da su dobre, dovoljan je a i najbolji za takvo stanje, neki bez ikakvog mirisa, cak domaci koji se pravi bez dodataka je najbolji..
SRECNO


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: