Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Upala grla, posledica od kiseline ili nesto drugo?
PostPoslato: Uto Okt 02, 2018 12:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Posle nekog vremena nenormalno velike zeludacne kiseline, nemam pojma od cega sam imao toliku kiselinu, imam problem sa grlom.
Desava se to kad gutam pljuvacku da osecam blago zarenje u grlu kao da imam blagu upalu grla ali ne svaki put i ponekad osecam kratak bol na desnoj strani odma ispod vilice, takodje mi se pojavljuje nenormalno mnogo pljuvacke koju konstantno gutam.

Jel zna neko sta bi moglo biti problem?
Na internetu sam citao da je moguce, da kiselina osteti sluzokozu grla i da onda nastane totalni haos, ne iskljucujem mogucnost da se to dogodilo.
Kad sam popio casu limunade osetio sam nenormalno zarenje u grlu, uopste nije bilo prijatno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala grla, posledica od kiseline ili nesto drugo?
PostPoslato: Uto Okt 02, 2018 12:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако ти киселина испече слузокожу, најмање што ти треба је друга киселина преко ране. Одакле ти идеја за лимунаду?!

Дакле испирај уста и грло содом бикарбоном, а иначе када год осетиш да си добио киселину у желуцу одмах мораш да попијеш мало воденог раствора соде бикарбоне.

Не знам да ли има нешто за опоравак слузокоже од таквих киселинских опекотина.

Сети се шта си јео и знаћеш шта ти је направило толико отпадних киселина у желуцу.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala grla, posledica od kiseline ili nesto drugo?
PostPoslato: Uto Okt 02, 2018 4:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Nisam napisao da mi je kiselina ispekla grlo, nego sam napisao da ne iskljucujem mogucnost da se to desilo.
Inace soda bikarbona je isto kisela. Ja sam cuo od nekih ljudi, a i isprobao sam na sebi da kiselinu smanjuje limun i soda bikarbona kad se pomesalju. Iscedi se pola limuna i na vrh kasicice se stavi sode bikarbone u casu od dva deci, izmesa se i popije. U roku od 5 minuta smanjuje kiselinu.

Sad kad "vratim film" u nazad, sudeci po svemu, uzrok kiseline je anksioznost, a ne hrana.
Razmisljao sam na mnoge teme, opterecivao sam se sa svacim i odjednom mi je pocela iritacija grla, nadrazaj za kasljanjem itd... Cim pocnem o necemu da razmisljam, opteretim se nekom temom toliko da pocnem pricati sam sa sobom jer nemam sa kim da pricam na te neke teme i odjednom pocne haos.
U poslednjih nekoliko dana, ne znam ni je kako ali uspeo sam da sredim svoje misli, odjenom je razmisljanje i opterecenje oko nekih stvari prestalo, iritacija grala i ostali problemi sto sam imao su mnogo smanjeni. Jos uvek su problemi prisutni kad krenem da razmisljam o necemu ali u mnogo manjoj meri nego sto su bili.
Od kako mi se to smanjilo, skoro pa potponu nestalo, krenuli su gore navedeni problemi. E sad, da li je to sad oporavak grla od tih silnih iritatica koje sam imao ili je nesto drugo u pitanju ne znam. Zbog toga i napisao simptome ako neko slucajno zna o cemu se radi.
Pisao sam vec u jednoj od predhodnih mojih tema da imam iritaciju grla i da sumljam da su mi kokice napravile problem ali sudeci po svemu nisu kokice.

Inace, evo sad sam opet popio casu limunde, domace koje moja mama pravi i nista se nije desilo sa grlom.

Trazeci po internetu, svi simptomi koje sam imao i koji su jos uvek prisutni u manjoj meri, uklapaju su u refleksnu kiselinu, mislim da se tako zove ako sam dobro zapamtio.
Sve od prve do poslednje opisane stavke se meni desavalo, a nesto je jos uvek prisutno.
Osecaj knedle u grlu, ostecenje glasnih zica i promena glasa prilikom govora, zaglavljivanje hrane u grlu prilikom gutanja i td... Sve stavke koje su stajale u opisu su moj problem i to sve, sudeci po svemu, je od anksioznosti jer dok nisam bio opterecen raznim mislima nikakv problem imao nisam, pocelo je samo odjednom.

Zanimljiva stvar u celoj toj prici je ta, da mi nenormalno mnogo prijala grlu voda iz frizidera nego voda direktno iz slavine i onda sam se preko leta, sad sve do pre 15-20 dana, nalivao ladnom vodom kao nenormalan.
Otkako mi se pojavio problem, poceo sam da sumljam da je u pitanju jaka upala grla zbog nalivanja hladnom vodom ali opet kontam da je nemoguce toliko dugo da traje upala ili je mozda problem sa krajnikom.

Ne znam vise sta da mislim jer od jednom mi bude dobro neko vreme pa se problem opet vrati i tako u krug vec nakoliko.

Takodje sam primetio, kad nagnem glavu nazad, da me u vratu kod grla nesto zateze, a to ranije nije bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala grla, posledica od kiseline ili nesto drugo?
PostPoslato: Čet Okt 04, 2018 11:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Сода бикарбона кисела?! Нема потребе да се више дописујемо. Ћао.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala grla, posledica od kiseline ili nesto drugo?
PostPoslato: Čet Okt 04, 2018 8:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Hahahaha, toliko o tvojoj pomoci. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala grla, posledica od kiseline ili nesto drugo?
PostPoslato: Pet Okt 05, 2018 2:48 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Очигледно нисмо са исте планете па теби помоћ није потребна, а не бих ти је ни могао пружити јер је сода бикарбона код мене алкална тј. базна. Збогом.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Upala grla, posledica od kiseline ili nesto drugo?
PostPoslato: Pet Okt 05, 2018 9:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Ako je sve sto znas soda bikarbona i sastav sode bikarbone, normalno da mi nemozes pomoci.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 67 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: