Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Umor, malaksalost...
PostPoslato: Sre Jul 02, 2008 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 27, 2002 2:00 am
Postovi: 4
U zadnjih nekoliko meseci skoro svakodnevno se osecam umorno i malaksalo. Posle spavanja se jako tesko budim, pogotovo ako je to popodnevno spavanje posle rucka.

Cesto ne mogu da izdrzim a da ne zaspim posle rucka, a pred budjenje kao da sam polusvestan i treba mi puno vremena da se organizam ponovo aktivira.

Radio sam osnovne pretrage (krvna slika, ekg...) i sve je u granicama normalnog, a ovo skoro da postaje nepodnosljivo...

Ima li neko neki predlog kome da se obratim, neki savet, slicno iskustvo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 02, 2008 12:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 22, 2007 2:03 pm
Postovi: 263
nisam lekar, niti mogu nesto "strucno" da ti kazem, ali ono sto me je do sad zivot naucio mogu da podelim sa tobom. Umor moze biti od hiljadu razlicitih stvari, a moze biti i od stresa, mozda "bezis u san" od necega sto se zove zivot. Mozda ti jetra nije ok (a posto sam ponosni nosilac hcv-a) preporucila bih ti ako bas zelis da se testiras na hepatitise, ne znam kakve su ti transaminaze jer jetra hoce da da simptome hronicnog umora?! Umor moze biti i od stitne zlezde, jedna devojka koju znam imala je nedostatak B vitamina, pa je zbog toga vecito bila "komirana"...mislim ima puno ako onda i puno bi toga moglo biti.
Da proveris ti jopet tu krv, eventualno da odes da popricas sa nekim psihologom, psihijatrom, mozda oni pomognu?
Nadam se da ce ti neko ovde strucniji odgovoriti!
Srecno :wink:

_________________
_____________________

http://hepatitiscforum.forumakers.com/index.htm


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 5:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 22, 2008 3:46 pm
Postovi: 6
idi obavezno vadi krv jos jednom,pa cak i ako ponovo sve bude u redu,posle nekog vremena obavezno idi ponovo!moj brat od tetke je pre 2 meseca vadio krv i sve je bilo ok.sad je ponovo vadio i ispostavilo se da ima leukemiju!u zadnje vreme je bio umoran i malaksao...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 22, 2008 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ili anemija koju ja imam ili sleep apnea.......(prestanak disanja u toku noci)
Jedno od toga......
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 11:45 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2007 11:46 am
Postovi: 146
tamarathebest je napisao:
idi obavezno vadi krv jos jednom,pa cak i ako ponovo sve bude u redu,posle nekog vremena obavezno idi ponovo!moj brat od tetke je pre 2 meseca vadio krv i sve je bilo ok.sad je ponovo vadio i ispostavilo se da ima leukemiju!u zadnje vreme je bio umoran i malaksao...


U, bre, pa nemojte da plasite coveka sad.... Umor moze biti od milion stvari... I ja sam osecala malaksalost i umor pre nego sto su mi dijagnostikovali leukemiju, ali sam pored toga imala jos mali milion simptoma...
Ne znam da li jos uvek citas ovu temu, ali mozda da odes u privatnu laboratoriju i uradis sve analize vezane za krv? Kazem ti jer je moja mama radila to pre par dana, ispalo joj je oko 1500 din. a bas su joj sve proverili, zajedno sa mokracom. Pozdrav i srecno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: s
PostPoslato: Sre Jul 23, 2008 1:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
pokusaj pronaci razlog da ne spavas popodne recimo-odmah posle rucka-ne dozvoli da te prevari-bavise necim-nametni sebi neku obavezu svakodnevnu-dobro bi bilo da je to nesto sto jako zelis al posto je to malo teze-pokusaj sa necim sto ti nece tesko pasti--recimo samo neku rekreaciju ako vec ne mozes nesto korisno (materijalno ili nematerijalno) zavisi sta smatras korisnim a u ovom slucaju sve bi bilo korisno jer ce ti pomoci da otklonis problem-
RAD I KRETANJE NIKOM NIJE NASKODILO AKO NIJE POMOGLO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 25, 2008 6:26 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Mozda........MOZDA KAZEM sleep apnea/OBSTRUKTIVNA APNEA,prestanak disanja u toku noci....
Ja cu se testirati na to pa cu onda znati da li je anemija ili apnea!
Apnea uzrokuje uzasan umor i nikada ti nije jasno zasto se tako osecas kada "spavas"citavu noc.Jednostavno prestnes disati u toku noci puno puta i toga nisi svestan,a zastoji traju po par sekundi nekada i po 2 minuta.Muz je bas dobio rezultate gde je prestao disati 80 puta u toku samo par sati.
Pozz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 12 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot], larsfloris i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: