Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Ubod na ekser.
PostPoslato: Pet Okt 26, 2018 12:51 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 26, 2018 12:06 am
Postovi: 1
Pre vise od mesec dana ubo sam se na zardjali ekser, odhmah sam isprao ranu vodom i dodatno iscededio krv iz nje, krv je tekla jos mozda narednih 10 minuta. Posle kada se smanjilo krvarenje ocistio sam je alkoholom i zavio je. Nisam mogao primiti vakcinu jer dom zdravlja nije radio, bila je nedelja. Rana mi je pocela polako oticati, sutradan nisam zglob mogao pomerati od bola, domali prst se zgrcio kad god bih pokusao da pomeram prste uzasno bi me zabolelo, mislim da sam povredio tetivu. Tako mi je bilo 2 dana, posle je otok polako prolazio i mogao sam pomerati zglob bez problema, jedino kada bih pokusao pomerati prste oscecao bih bol. Kada sam pogleda ranu, bila je to rupa dubine oko 1-1.5cm i precnika eksera 2-3mm nije krvarila, nije bilo gnoja samo rupa.Svaki dan sam cistio i previjao ranu. Posle par dana sve je bilo u redu rana je zarasla mogao sam stojati bez problema i kretati se. Posle par dana jedino sam osetio ostar bol u vilici sa obe strane ispod usiju trajalo je mozda par sekundi, sad ne znam jeli to bio uzrok od uboda ili od neceg drugog. Posle toga nista nisam vise osecao. Nisam otisao kod lekara. Otkad je proslo vise od mesec dana, da li se moze dobiti tetanus? Do sada nisam imao nikakve simptome sem tog ostrog bola u vilici.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubod na ekser.
PostPoslato: Sub Okt 27, 2018 7:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 20, 2018 1:34 pm
Postovi: 9
Tetanus bi se do sada ispoljio. Vreme inkubacije je obicno oko nedelju, dve dana (od povrede do nastanka simptoma)... I bilo bi mnogo strasnije od kratkotrajnog bola u vilici :) Tako da bez brige.

Ali ako niste primili antitetanusnu zastitu tada, zasto ne odete sada, na revakcinaciju. Redovnu. Stitice Vas narednih deset godina. Dakle, revakcinacija je pozeljna iako se ne povredimo. Obicno u nasem narodu, mi odemo tek kada se ubodemo ili posecemo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Ubod na ekser.
PostPoslato: Sub Okt 27, 2018 10:46 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Што се тиче вакцине против тетануса, сећам се једног нашег лекара који је тврдио да једном примљена вакцина постаје довољна за цео живот. А да не спомињем отрове који се садрже у тим вакцинама...

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 236 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: