Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: temperatura 20 dana
PostPoslato: Čet Okt 02, 2008 8:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 02, 2008 8:17 am
Postovi: 1
imam sina koji ima 14 godina i evo vec cetvrtu jesen u isto vreme mu se pojavljuje temperatura od 37,1 do 37,5 i traje po 15-20 dana.svake godine radimo sve analize krvi i mokrace i nalazi su uvek u granicama normale.u tom periodu samo oseca malaksalost.i sad imamo isti problem jer ima temperaturu vec tri dana.posetili smo lekara (ista doktorka ga pregleda vec cetvrtu godinu i prati sve nalaze)i ove godine nam je preporucila neke kapi IMUNAL za pojacavanje imuniteta.znam da te kapi u sebi sadrze 20% etanola pa me zanima da li smem to da dajem detetu ,da li je to dobar lek jer sam isto cula da je to nesto novo i da se odskoro primenjuje u lecenju.sad opet cekamo rezultate krvi ,pa opet kod lekara . . . .da li da menjam doktora?da li da dajem detetu sta god mu prepisu od lekova(jer smo isprobali mnogo toga)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 02, 2008 6:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
ECHINACEA od Child life (Naziv leka je Child life)


Priznata i uvažena biljka za stimulaciju i jačanje primarnog imuniteta predstavlja izvanrednu podršku kod prve pojave simptoma.
Organski je uzgojena i prirodnog ukusa narandze.
Namenjena je periodičnoj primjeni.
ChildLife Echinacea je prva Echinacea za decu napravljena u standardiziranom obliku.
Svaka bočica uvek sadrži 0,3 mg po ml ehinakozida i cikorijske kiseline, dva primarna aktivna sastojka.

UPUTA:
starije odojche: 5 kapi 3 puta dnevno
deca od 1-12 god.: 10 kapi 3 puta dnevno

A Imunal kapi koej se kod nas kupuju:

1 ml rastvora sadrži 0,8 ml soka dobijenog iz svežeg nadzemnog dela u cvetu biljke

tamnoljubičasta ehinacea( Echinacea purpurea L., Asteraceae).

Rastvor sadrži 20 % etanola (V/V)

Zbog sadržaja etanola (20 %), Imunal kapi treba s oprezom primenjivati kod pacijenata s oštećenjem jetre, kao i osoba zavisnih od alkohola.
Tokom trudnoće i laktacije, treba koristiti samo uz konsultaciju s lekarom.

Ali sama chinjenica da se pominje i doza za decu
Deca od 1 – 6 godina: 3 puta na dan po 1 ml
znachi da sme da ga koristi!


Ja sam ga koristila i nishta nije uchinio, kao da ga nisam ni pila!

Bolje se posavetujte sa dr o Ecomeru, 2 do 6 tablete dnevno imaju antivirusno dejstvo i jachaju imuni odgovor organizma, a uz to moze da uzima Supradin tablete!

Ali opet kazem kod dr i pitajte!

Inace i homeopatske kapi su pune alkohola pa cak i oni s cirozom jetre mogu piti, to su stvarano minimalne kolichine kolicine.

Ehinacea dize imunitet u periodu 3-4 nedelje a zatim joj slabi delovanje. Tako da pijte ehinaceu, pa pauza 1 mesec - uzmite nesto drugo pa opet moze ehinacea.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 170 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: