Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Suv kasalj i konstantno golicanje u grlu
PostPoslato: Sre Okt 09, 2013 10:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 10:41 pm
Postovi: 3
Evo ovako... Pre neki 10-ak dana sam se prehladio ono klasicno virusno.. prateca temperatura i kasalj (pio sam neko ladno pivo i vracao se kuci pesaka neki 300-400 metara po pljusku).. Otiso kod doktora pulmologa nakon 2 dana i on mi je reko da nema nista na plucima ali mi je prepisao 2 kutije Hemomicina da pijem 6 dana i 5 dana da pijem Pronizon i Durofilin i uz to sirup Bronhoklir.. To mi je donekle pomoglo ali idalje nista.. kad sam zavrsio sa tom terapijom otiso sam na kontrolu i pulmolog mi je reko da on vise ne moze da mi pomogne jer na plucima nema vise nista pa me je uputio da se javim svom lekaru i da me posalje na ORL. Ja sam tamo otiso i doktorka me je pregladala i rekla da su glasne zice bele kakve treba da budu ali dala mi je sirup MUCHOPLANT i da prskam malo Marisol u nos.. Medjutim ja sam dodao uz to sve grgorenje ZALFIJOM i ispijanje cajeva koliko god puta dnevno mogu i BELI SLEZ i ljute bombone.. Najvise napade dobijam rano izjutra i uvece, preko dana ima i nema.. Svez vazduh mi prija dok mi grejanje i zatvorena prostorija stvara velike tekobe.. Dali mozda ovo moze da bude i delo loseg zeludca ili je to samo grlo koje je jako ostecene od tog ladnog piva i kaslja zbog prehlade i sta mozete da mi preporucite? Nadam se da ce neko imati strpljenja da procita ceo ovaj post i pomogne mi.. Spreman sam cak i da platim za uslugu jer ovaj kasalj nikako da prodje i golicanje u grlu nikako da prestane ma koliko god se ja zakasljao jako. Hvala unapred... Od srca.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suv kasalj i konstantno golicanje u grlu
PostPoslato: Čet Okt 10, 2013 10:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
PROBAJ BRONHI SIRUP-MENI JE POMOGAO --A IMAO SAM DUGO GODINA TAKAV PROBLEM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suv kasalj i konstantno golicanje u grlu
PostPoslato: Ned Okt 13, 2013 1:32 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 10:41 pm
Postovi: 3
Hvala ti, videcu kad zavrsim sa Muchoplant pa cu da pitam farmaceuta dali smem i njega koristim posto sam pre ovog sirupa popio celu bochicu Brohnoklira.. Pa da vidim dal ovaj Bronhi mozda nije istog spektra kao i ova dva..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suv kasalj i konstantno golicanje u grlu
PostPoslato: Ned Okt 13, 2013 12:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
ovo je med-propolis i mislim jos neka biljka--nemas nista problematicno veruj mi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suv kasalj i konstantno golicanje u grlu
PostPoslato: Ned Okt 13, 2013 12:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 09, 2013 10:41 pm
Postovi: 3
Probacu, hvala na odgovoru :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suv kasalj i konstantno golicanje u grlu
PostPoslato: Uto Feb 06, 2018 1:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2018 1:05 pm
Postovi: 1
Pozdrav,

znam da je ovaj post star ali se nadam da ce ga nek procitati i dati mi odgovor...Operisao sam krajnike u septembru 2017 sa 26 godina i sada kako udahnem osecam duboko na usta odmah se zakasljem a kada disem na nos osecam konstantno golicanje u grlu.
Pokusavao sam sve sto sam cuo ali ne pomaze...
Zanima me kako ste vi resili ovaj problem jer ovaj kasalj i golicanje su nepodnosljivi...Inace imam problema sa sinusima bol u obrazima i celu ali mislim da kasalj nije povezan sa sinusima ....Da li moze neki odgovor ??

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suv kasalj i konstantno golicanje u grlu
PostPoslato: Uto Feb 06, 2018 3:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Тако је када се изваде крајници јер ваздух директно иде у душник без "предгревања".

Прво размишљај како да излечиш синусе па тек онда о том маргиналном проблему: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/sinusi_upala

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suv kasalj i konstantno golicanje u grlu
PostPoslato: Sre Feb 07, 2018 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 06, 2018 12:41 pm
Postovi: 5
Nice post. Thanks for sharing
------------------------------------------------
https://bsscommerce.com/magento-2-extensions.html - https://bsscommerce.com/google-amp-exte ... nto-2.html - https://bsscommerce.com/magento-2-size- ... nsion.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suv kasalj i konstantno golicanje u grlu
PostPoslato: Sre Feb 14, 2018 10:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Po opisu bi rekao da imam i ja to, pisao sam ovde na forumu da imam problem sa grgutanjem li nisam znao da objasnim sta je u pitanju.
Uz sve sto si ti naveo, meni se jos javlja i nenormalno puno pljuvacke u grlu, od tog silnog gutanja stalno podrigujem. Isto mi se javlja ujutru i uvece. Sve bukvalno isto. Znaci, problem su glasne zice.
Ja sam jedno vreme pio sirup od jagorcevine i posle 4-5 dana konzumuranja sirupa bio sam miran jedno 15 dana, uopste nisam osetio nista, sve je bilo normalno. Posle se ponovo vratilo.
Meni pomogne i grgutanje sa bilo kojim toplim cajem

Prvo sam mislio da je alergija na nesto ali sad kada sam video tvoj opis, definitivno odgovara mom problemu i sad znam da su glasne zice problem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suv kasalj i konstantno golicanje u grlu
PostPoslato: Pon Feb 19, 2018 11:52 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ако немаш проблема са гласом онда није проблем код гласних жица.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suv kasalj i konstantno golicanje u grlu
PostPoslato: Uto Feb 11, 2020 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 06, 2018 3:31 pm
Postovi: 35
I mene ovih dana muči sličan problem. Konstanto me golica u grlu i tera da kašljem. Imam problema i sa glasom. Da li neko zna da preporuči neki prirodni lek?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Suv kasalj i konstantno golicanje u grlu
PostPoslato: Uto Feb 11, 2020 1:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
С обзиром на доба године могуће је да те напала нека бактерија.

Пробај глро да испираш воденим раствором соде бикарбоне: пуна мала кашика на два деци млаке воде.

За чишћење душника мени је много добар Пропомуцил 600: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/iskasljavanje_2

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: