Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: pomagala za saku i prste
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 12:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Konsultujte se sa ortopedom ...koji?- Jedino znam da Vam je potrebno kada "pomagalo" aplikujete na sake - da mozete sa njima raditi poslove, kao recimo kucanje na tastaturi.( ne znam da li bi pruzalo potporu npr pri voznji skija ).
Ona pomagala koja imobilisu zglob rucja i prste ne vrede Vam ( jer je to blisko gipsanoj imobilizaciji).Znaci pomagalo uz ocuvanu funkciju >sto dalje znaci da vrsi potporu sake pri radu ( ne i imobilizaciju!).
#
Probala sam da fotografije postavim (jos ranije ) ali ovaj "gospodin sto ih prenosi:))) "kaze" >bad faile < i nece da ih hostuje.
Nisam zapisala adresu sa koje sam te slicke skinula i eto...tragajuci za adresom naisla sam na ovu koju sam Vam ispisala a Vi trazite dalje...

Ponekada treba napraviti i predahe u poslu kojim se bavimo , odmoriti svoje telo ukljucujuci i zglobove rucja i prste saka:)))
Sve najboljeR.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: higrom kod mlade mame
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 7:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: Bg
Interesuje me,da li ima povezanosti izmedju:imam bolove u levom rucnom zglobu oko 3 god.isla sam kod doktora koji nije hteo da prihvati da u zivotu nisam imala povredu tog zgloba iako sam odradila sve terapije (strujom,ledom i vezbe)nista mi bolje nije bilo.bolove imam(ne vezano sa promenom vremena,niti preopterecenjem)periodicno na svakih par meseci i traju 3-4 dana.Na kraju su mi prepisali lek "nimulid"i rekli da imam pocetak reume (tada sam imala 26 god.)i samoinicijativno sam vezivala elasticni zavoj.i sada:od juce mi je iskocila bas na tom zglobu higrom,posto sam se porodila pre 6 mes. i jedina stvar koju radim je da sam sa bebom po ceo dan ali napominjem da mi nije stalno po rukama i kucam na tastaturi da chat-ujem sa prijateljicama ali i u tome ne preterujem.Da li je lose lecenje do sada rezultiralo ovim?

:evil: :evil: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: higrom kod mlade mame
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 12:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
jucasky je napisao:
Interesuje me,da li ima povezanosti izmedju:imam bolove u levom rucnom zglobu oko 3 god.isla sam kod doktora koji nije hteo da prihvati da u zivotu nisam imala povredu tog zgloba iako sam odradila sve terapije (strujom,ledom i vezbe)nista mi bolje nije bilo.bolove imam(ne vezano sa promenom vremena,niti preopterecenjem)periodicno na svakih par meseci i traju 3-4 dana.Na kraju su mi prepisali lek "nimulid"i rekli da imam pocetak reume (tada sam imala 26 god.)i samoinicijativno sam vezivala elasticni zavoj.i sada:od juce mi je iskocila bas na tom zglobu higrom,posto sam se porodila pre 6 mes. i jedina stvar koju radim je da sam sa bebom po ceo dan ali napominjem da mi nije stalno po rukama i kucam na tastaturi da chat-ujem sa prijateljicama ali i u tome ne preterujem.Da li je lose lecenje do sada rezultiralo ovim?

:evil: :evil: :evil:


Koliko razumem higrom ti je izasao na istom zglobu koji te ranije boleo? Moguce je da si imala higrom i ranije, samo da se sad povecao. To pretpostavljam na osnovu hirgoma koji se meni prvi pojavio, na levoj ruci, ranije je bio dosta veliki a sad se jedva vidi medjutim kao i tebi, desi mi se da me par dana za redom jako boli taj zglob, cak i kad mirujem. Dr nije htoeo da mi izvadi taj higrom, kaze "mali je". Sa druge strane ovaj veci koji mi je izvadio me nikad tako ne boli, samo kad se oslanjam na ruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: higrom kod mlade mame
PostPoslato: Pon Mar 02, 2009 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 7:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: Bg
da,bas na toj ruci,tacnije na istom zglobu koji me povremeno boli...ali cini mi se da se nesto poprilicno uvecao kroz samo par dana??? koliko sam citala,on moze i da pukne i tada ruka na kratko poplavi..ali sam totalno u dilemi da li da se intervenise u vidu operacije ili ne???vidim da su misljenja podeljena.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 02, 2009 11:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Pa ja ne znam sta da ti kazem... Meni operacija nije bliska opcija jer ostaje oziljak. Ortoped koji mi je vadio higrom je rekao da se obicno vrati jos 2-3 puta i da onda nestane. Pa cu pokusati opet sa punkcijom... Eto nije proslo ni mesec dana a vratio mi se, ista velicina, malo drugaciji oblik :( S tim sto cu ja sad pokusati kad mi ga izvade da stavim i neki steznik i sto manje da opterecujem ruku...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 25, 2009 1:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Posto se i posle druge punkcije vratio, predlozena je elektorterapija(neki ultrazvuk se pominje, ne razumem se). Samo sam htela da pitam da li lak na noktima moze da bude neki problem za tu terapiju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 26, 2009 4:00 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 01, 2008 8:28 pm
Postovi: 150
ja sam to imao skoro pa 2 godine, pojavilo se samo od sebe na levoj ruci, povremeno bolelo kad se bas uveca pa fiksiram zavojem i slicno... iako sam ja bio skroz da to resim hiruskim putem, kucni prijatelj hirurg je pricao da ne diram to jer cu samo dzabe to da radim i da ce proci samo, samo da povremeno masiram to mesto ne secam se vise dal' pod mlazom hladne ili tople vode... na kraju je nestalo kao sto se i pojavilo samo od sebe, jedan dan sam se probudio i nije ga bilo, to je bilo pre 10ak godina i nikad se vise nije vratilo... inace izgledalo je isto kao na slici na prvoj strani.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 5:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 4:57 pm
Postovi: 2
Ljudi, resenje je krajnje jednostavno. Meni je moj muz uklonio higrom na ovaj nacin http://www.youtube.com/watch?v=GR5Qfwyq ... re=related za 1ms, bez ikakvog bola. Bila sam pre toga kod ortopeda i rekao mi je da ga ne diram, ali mene je poceo strasno da nervira i da boli, pa sam se okrenula ovim "alternativnim" metodama i za sada se pokazalo uspesno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 18, 2009 11:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
drnenica, citala sam da to ne samo da je uzasno bolno, vec je i opasno jer moze prouzrokovati jos vece probleme. Iskreno, nije mi jasno kako je moguce da te nije bolelo? Meni je decko stisnuo iz sve snage (a nema je malo), sve sam zvezde prebrojala a higrom ni makac :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 21, 2009 11:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 18, 2009 4:57 pm
Postovi: 2
Poenta je da kratkotrajan pritisak primenis na naispupceniji deo i da se ta kapsula raspukne iznutra. Ja nisam mogla da verujem da je nestao s obzirom da me "operacija" nije uopste bolela. Evo vec pet dana je proslo i bolucka me 10-ti deo od onoga koliko me je bolelo dok je higrom bio prisutan, svaki dan sve manje. Pretpostavljam da je potrebno neko vreme da organizam resorbuje taj sadrzaj koji je iscureo, pa zbog toga jos uvek malo bolucka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 01, 2009 9:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 25, 2008 10:01 pm
Postovi: 15
i ja imam ovo cudo al ga neka sve dok me ne bude bas bolio sto se nadam nece desiti , e da jednom mi se povukao ali samo na tri dana i opet se vratio :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 02, 2009 8:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Moj je sada toliki da to prevazilazi granice dobrog ukusa :lol:

I ne znam sta da radim sa njim, ni jedan doktor nema resenja, sem hirurga koji je rekao da bi da secne :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sta je ovo?
PostPoslato: Pet Apr 13, 2012 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Apr 13, 2012 12:50 am
Postovi: 1
Ja imam nesto slicno, s tim sto ja smatram da mi je iskocila kost. Ne deluje mi kao da je ispunjeno vodom, bas osecam siljatu kost. :/ da li je to moguce? inace, ne vidi se kada ispravim ruku, vec tek kada je savijem, boli kad se oslanjam na ruku i kada je stavljam pod 90 stepeni. Fiksirala sam ruku uz pomoc elasticnog zavoja. :( pomagajte :P ne znam da okacim sliku, ali je slicno prvoj slici na ovoj temi


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: