Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 09, 2007 7:10 pm
Postovi: 717
Je li ubrizgavao kortikosteroide, ili je samo izvukao tecnost? I ja imam na obe ruke vec godinama, nikako da odlucim sta cu. I da li je bol prestao posle intervencije? Posto sam citala neko istrazivanje, da cak i kad se higrom hirurski ukloni, sto je najbolje i najtrajnije resenje, da bol cesto ne bude znacajno smanjen.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 10:31 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Ne, uzeo spric, iglu i izvukao u roku od 3 sekunde, posle stavio zavoj i to je to. Sto se bola tice, boli kao kad ti vade krv, mozda za nijansu vise, stvarno mnogo manje nego sto sam ocekivala:) Posle me boluckalo nekih 15 minuta i proslo je. Sad posto mi je zglob donekle fiksiran i posto mi je nalozeno da mirujem ne mogu da proverim da li me i dalje boli kad savijam zglob. Inace me nije bolelo, osim kad savijem, oslanjam se na njega ili na pritisak. Dok sam rucala i pokusala da secem meso zabolelo me, ali ranije se to nije desavalo pa pretpostavljam da je od punkcije tj da se zglob privikava na ranije stanje. A dal je bol potpuno nestao cu ti reci tek za 10ak dana kad mi skine zavoj i kad pocnem normalno da se sluzim rukom:D

Cemu bi sluzili ti kortikosteroidi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 11:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Da smire upalu, ako ista postoji, i z ajos malu milijardu stvarcica...nego - joooj...meni sve bese muka kad sam pomislila kako ti nabija iglu u ruku i aspirira tecnost...Meni su jednom to radili sa kolenom - ali mene je bolelo ko sam djavo..... fuj.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 11:11 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Eeee pa mi obicni smrtnici smo hrabri, nismo ko vi razmazeni psihijatri :P :P :P :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 20, 2009 11:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Nov 17, 2008 2:46 am
Postovi: 1687
Lokacija: Lugar i PSIHOLOG ANALITICKE ORIJENTACIJE VODJEN LJUBAVLJU KRENU' U BESPUCE OHHHHH ZMEJEVI, ZMAJEVI!
Bem li ga, isto je imala i komsinica Ruza pre 6 meseci, sada joj je gotovo nestalo, a nista nije primenjivala od medikamenata!

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=X4U7VgUQ ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=fYia6tAd_EY&NR=1
Kad je struju izmislio Tesla, ameriko sisala si vesla!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 31, 2009 3:51 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Garfield, gde mogu da nadjem te steznike za saku, bila sam u apotekama i par sportskih radnji-nema.

Inace juce mi je skinut zavoj, higrom je i dalje tu, doduse manji. Med sestra mi je rekla da u toploj vodi masiram, "kao da ruka nije moja" :lol: Medjutim ja bih probala pre sa imobilizacijom...

Juce mi je decko iz sve snage pritisao higrom na drugoj ruci medjutim sem sto je nenormalno bolelo, nije se smanjio :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 31, 2009 4:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
imam isto to na levoj ruci!godinama!kupila sa kod kineza steznik za saku i za zglob,nisu skupi 150-200 din! stavim prvo onaj za saku pa za zglob i nosim tako nekoliko dana!
malo se smanji i ne boli me dok pomeram ruku!

inace,steznike ni ja nisam mogla da nadjem ni u apotekama ni u sportskim radnjama!jedino kod kineza !

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 31, 2009 8:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Nisam ljubitelj kupovine kod Kineza, radije bih negde drugde kupila, ako ima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 31, 2009 8:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 10:24 pm
Postovi: 1893
ako nadjes na nekom drugom mestu onda javi!meni se ta opcija ucinila najprihvatljivijom!
doduse,postoji i opcija da narucis od proizvodjaca sportske opreme i pomagala!
mm tako narucio mider za sebe! kosta malkice vise ali...
ako te zanima ,javi mi se na pp,dacu ti adresu firme(da ne ispadne da reklamiram)!!!

_________________
Ko ne zna, a misli da zna, budala je, ignorishi ga!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Gotove ortoze>saka- prsti
PostPoslato: Sub Jan 31, 2009 10:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
http://www.ottobock.rs/ortopedska-pomag ... -prsti/183

samo da napomenem: Ima hygroma koji imaju kapsule( kese") koje se posle punkcija ponovo napune i eto ponovne pojave( te ih je zajedno sa kapsulom potrebno hirurski izvaditi - mada ima i onih koji se spontano povuku-redje).
Na gornjoj adresi pogledaj a potrazi i druge .
Ja ti ne mogu poslati fotografije
koje imam u svom kompjuteru jer ih iz neznanja nisam pravilno sejvirala ( nego metodom copy/paste pa imageshack ih ne prihvata).
Poz R.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 12:02 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
Citiraj:

PorukaPoslao: Sub Jan 31, 2009 10:28 pm Naslov: Gotove ortoze>saka- prsti
http://www.ottobock.rs/ortopedska-pomag ... -prsti/183

samo da napomenem: Ima hygroma koji imaju kapsule( kese") koje se posle punkcija ponovo napune i eto ponovne pojave( te ih je zajedno sa kapsulom potrebno hirurski izvaditi - mada ima i onih koji se spontano povuku-redje).
Na gornjoj adresi pogledaj a potrazi i druge .
Ja ti ne mogu poslati fotografije
koje imam u svom kompjuteru jer ih iz neznanja nisam pravilno sejvirala ( nego metodom copy/paste pa imageshack ih ne prihvata).
Poz R.


Hvala puno! Vidim da imaju radnje u Pasterovoj i Tadeusa Koscuskog, zvacu u ponedeljak da vidim da li imaju i koja je cena. Jel bi mi ti savetovala bas taj steznik sa linka? Vidim da ih ima dosta a ja se opste ne razumem...

Nisam razumela na koje slike mislis? Kako god sejvovala, mozes na imageshack da ubacis :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pomagala za saku i prste
PostPoslato: Ned Feb 01, 2009 12:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Dec 26, 2008 9:42 am
Postovi: 333
Konsultujte se sa ortopedom ...koji?- Jedino znam da Vam je potrebno kada "pomagalo" aplikujete na sake - da mozete sa njima raditi poslove, kao recimo kucanje na tastaturi.( ne znam da li bi pruzalo potporu npr pri voznji skija ).
Ona pomagala koja imobilisu zglob rucja i prste ne vrede Vam ( jer je to blisko gipsanoj imobilizaciji).Znaci pomagalo uz ocuvanu funkciju >sto dalje znaci da vrsi potporu sake pri radu ( ne i imobilizaciju!).
#
Probala sam da fotografije postavim (jos ranije ) ali ovaj "gospodin sto ih prenosi:))) "kaze" >bad faile < i nece da ih hostuje.
Nisam zapisala adresu sa koje sam te slicke skinula i eto...tragajuci za adresom naisla sam na ovu koju sam Vam ispisala a Vi trazite dalje...

Ponekada treba napraviti i predahe u poslu kojim se bavimo , odmoriti svoje telo ukljucujuci i zglobove rucja i prste saka:)))
Sve najboljeR.

_________________
Ako si licem okrenut prema suncu sve će senke biti iza tebe.R.:)))


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: higrom kod mlade mame
PostPoslato: Sre Feb 25, 2009 10:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 7:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: Bg
Interesuje me,da li ima povezanosti izmedju:imam bolove u levom rucnom zglobu oko 3 god.isla sam kod doktora koji nije hteo da prihvati da u zivotu nisam imala povredu tog zgloba iako sam odradila sve terapije (strujom,ledom i vezbe)nista mi bolje nije bilo.bolove imam(ne vezano sa promenom vremena,niti preopterecenjem)periodicno na svakih par meseci i traju 3-4 dana.Na kraju su mi prepisali lek "nimulid"i rekli da imam pocetak reume (tada sam imala 26 god.)i samoinicijativno sam vezivala elasticni zavoj.i sada:od juce mi je iskocila bas na tom zglobu higrom,posto sam se porodila pre 6 mes. i jedina stvar koju radim je da sam sa bebom po ceo dan ali napominjem da mi nije stalno po rukama i kucam na tastaturi da chat-ujem sa prijateljicama ali i u tome ne preterujem.Da li je lose lecenje do sada rezultiralo ovim?

:evil: :evil: :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: higrom kod mlade mame
PostPoslato: Ned Mar 01, 2009 12:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 27, 2005 7:47 pm
Postovi: 881
jucasky je napisao:
Interesuje me,da li ima povezanosti izmedju:imam bolove u levom rucnom zglobu oko 3 god.isla sam kod doktora koji nije hteo da prihvati da u zivotu nisam imala povredu tog zgloba iako sam odradila sve terapije (strujom,ledom i vezbe)nista mi bolje nije bilo.bolove imam(ne vezano sa promenom vremena,niti preopterecenjem)periodicno na svakih par meseci i traju 3-4 dana.Na kraju su mi prepisali lek "nimulid"i rekli da imam pocetak reume (tada sam imala 26 god.)i samoinicijativno sam vezivala elasticni zavoj.i sada:od juce mi je iskocila bas na tom zglobu higrom,posto sam se porodila pre 6 mes. i jedina stvar koju radim je da sam sa bebom po ceo dan ali napominjem da mi nije stalno po rukama i kucam na tastaturi da chat-ujem sa prijateljicama ali i u tome ne preterujem.Da li je lose lecenje do sada rezultiralo ovim?

:evil: :evil: :evil:


Koliko razumem higrom ti je izasao na istom zglobu koji te ranije boleo? Moguce je da si imala higrom i ranije, samo da se sad povecao. To pretpostavljam na osnovu hirgoma koji se meni prvi pojavio, na levoj ruci, ranije je bio dosta veliki a sad se jedva vidi medjutim kao i tebi, desi mi se da me par dana za redom jako boli taj zglob, cak i kad mirujem. Dr nije htoeo da mi izvadi taj higrom, kaze "mali je". Sa druge strane ovaj veci koji mi je izvadio me nikad tako ne boli, samo kad se oslanjam na ruku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: higrom kod mlade mame
PostPoslato: Pon Mar 02, 2009 10:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 7:18 pm
Postovi: 11
Lokacija: Bg
da,bas na toj ruci,tacnije na istom zglobu koji me povremeno boli...ali cini mi se da se nesto poprilicno uvecao kroz samo par dana??? koliko sam citala,on moze i da pukne i tada ruka na kratko poplavi..ali sam totalno u dilemi da li da se intervenise u vidu operacije ili ne???vidim da su misljenja podeljena.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 43 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 91 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: