Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Seboreja
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 12:37 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Mogu da Vam posaljem pouzecem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 25, 2005 7:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 01, 2005 10:21 pm
Postovi: 7
odlicno
ja sam vam se javila e mailom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 03, 2005 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 03, 2005 10:18 pm
Postovi: 1
postoji jedna odlicna grcka krema-mast ( ne secam se tacno), koja btw nije na bazi kortikosteroida, a koja je veoma brzo i uspesno izlecila seboreju kod mog tate, mislim da se zove ELIDEL ( jako je tesko naci u srbiji, potrazite je po bolje snabdevenim apotekama)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Elidel krem
PostPoslato: Pet Mar 04, 2005 10:21 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Elidel krem mozete naci i kod nas. Cena je 1.970,00 din.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 04, 2005 2:41 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 01, 2005 10:21 pm
Postovi: 7
hvala vam puno na informaciji


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 22, 2007 3:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 22, 2007 3:15 pm
Postovi: 9
Zdravo zivo. Vidim da je tema stara oko dve godine ali bolje da nastavim nego da otvaram novu. sam sebi sam dao dijagnozu "seboreja na licu" pa mi treba pomoc. Inace imam ovo ukleto stanje vec oko 4-5 god a do pre par dana nisam znao kako se zove. Prvo sam u stvari mislio da imam rozaceu dok nisam shvatio da se ona ne peruta. Ja to zovem perutanje no nije to perutanje vec bukvalno ljuscenje koze.

Procitao sam ovde sta je pisalo i apsolutno mi nista nije pomoglo. znaci moj dermatolog je meni rekao da perem lice bebi sapunom dvaput dnevno, a jednom nedeljno da stavljam na lice neki "sampon", to je neka zelena tecnost u bocici koja se promucka i onda stavi na lice dva minita, zove se ili sadrzi ketonazol ili ketokonazol. to mi je pomoglo, inace imam tu bolestinu na nosu, obrazima oko nosa i na bradi. Inace mi se sad odjednom cini da se siri jer dobijam po celoj bradi, upravo sada je crvena i svrbela me je, i dobijam pecate po donjem delu lica koji se takodje perutaju, inace glavni problem mi je perutanje. Takodje mi se cini da kada stavim bebi sapun da mi se koza eruta svuda gde je bio prisutan bebi sapun, nezavisno od toga da li je tu bilo crvenilo ili nije. A to "perutanje" mi najvise smeta. Ranije su mi se mnogo perutali i obrazi oko nosa, ali vise ne, medjutim odnedavno mi se peruta deo izmedju "gornjih i donjih" obraza, otprilike onaj deo na strani lica koji je izmedju usta i nosa, a tu nema crvenila, tako da me to jako nervira. Sta mislite o tome ? ZAsto mi se toliko peruta lice ?

Jos jedna stvar, koliko sam video senoderm dosta pomaze za sve oko seboreje, pa zasto ga onda ne koristiti? Da, procitao sam da se povecava broj gljivica ili sta vec, ali i ovako i onako stanje to odvratno stanje je neizlecivo, pa zasto onda ne koristi stalno samo sinoderm? Molim vas ako dajete dodatne instrukcije neka budu jasne i glasne, znaci sta kako i i koliko i kada.

Hvala i nadam se nekakvoj pomoci.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 28, 2008 9:48 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 12, 2007 10:21 pm
Postovi: 16
Ja tu seboreju imam oko 1,5 godinu ali sam tek saznao da imam prije tacno 5 dana...došao sam kod dermatologa i zena samo sto me vidjela kaze ovo je seboreja...reko wtf sta je to, kaze poremecaj kod znojnih zlijezda...evo ti AFLODERM mast, MAŽI 7 DANA, NIKAKO NE DOVODI LICE U KONTAKT SA OBICNOM VODOM, LICE PERI CAJOM OD KAMILICE, NE NERVIRAJ SE, STO MANJE STRESA i dodji na kontrolu za 7 dana...evo od kako sam poceo mazat nema mi nista na licu tj. oko nosa...skroz se sve povuklo i sve ide kako treba...ne nerviram se, pokusavam ostat smiren u svakoj situaciji jer mi je najprece da ovo prodje...zasad je okey i vjerujujem da ce tako i ostat....btw. ovo kozno oboljenje se samo moze zalijecit...al meni to ne predstavlja problem jer 1,5 godinu vec se zezam s tim i sta mogu...niko mi nikad nista nije prigovorio ili rekao da mi je ruzno lice i sl. :P

ps: vokitoki, nemoj se nervirat brate...bice to okey...samo ne diraj lice nikako i ne radi nista sa lica nego fino otidji nekom VEOMA strucnom dermatologu i neka ti kaze definitivno sta i kako da radis ;) tako ti se samo moze pogorsat kad koristis dosta razlicitih.

_________________
xxx


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 02, 2008 11:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 01, 2008 11:56 pm
Postovi: 7
Vidim da se tema pojavljuje godisnje :lol: , a i vidim da nije odgovorino na pitanje, pa da ne pisem i da se ne raspisujem ako nema odgovora. Da li je jos uvek aktivan savet dermatologa na ovoj temi?

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 03, 2008 12:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 14, 2006 9:36 pm
Postovi: 806
Dermatologa ovde nema jako dugo. Ali, puno je pisano na ovu temu, verujem da ces pronaci odgovore na forumu dermatologija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 10, 2008 8:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 10, 2008 7:12 am
Postovi: 1
Ono sto bi trebalo forsirati u prici jeste da smo mi puni bakterija, virusa i ostalih mikroorganizama. Iamo bakterije u ustima, grlu, crevima tako da ni koza nije bez njih. Mogu biti korisni a isto tako i stetni.

Bolest nastaje kada organizam oslabi u toj meri da mikroorganizmi koji zive u nama i na nama iskoriste oslabljen teren.

Dakle, nisu bakterije gljivice etioloski faktori tj. uzrocnici. Oni dolaze naknadno i omogucavaju da se uoce problemi. Oni kazu: "imas problem i resi ga inace cemo ti mi stalno signalizirati da imas problem. Nakoticemo se i mnozicemo se."

Kreme i ostali lekici lece simptome a ne bolest. Znate, pojavi vam se crvenilo dobijete kremu za suzbijanje crvenila a ne za suzbijanje onoga sto izaziva crvenilo. Pojavi vam se perut i ulepi se na kozu pojacavajuci crvenilo, izazivajuci ranice i vi naravno, dobijete kreme za suzbijanje simptoma a ne deluje se na uzrok bolesti.

Kreme su dobre za odrzavanje bolesti da ne napreduje.

Ono sto treba da ispostujete jeste san svetlost i kretanje. Toga nema u apoteci i nazalost dzabe je :wink:

Samo treba da postujete prirodu i svoj organizam koji je uskaldjen sa prirodom. Da ustajete u 6h ujutro a da dorucak bude u 7h. U sedam kortizol tj. hormon budnosti ima svoj najvise vrednosti. Tada je hormon budnosti najbudniji. A i zeludac je tada najaktivniji :wink: Vi pravite karambol u organizmu ako spavate kad se priroda budi i kad se vi budite. A kad lezete? Trebalo bi da ste vec u snu oko 21:30. Samo od 22:00 do 24:00 i to samo ako spavate organizam stvara antitumorske agense i zastitne faktore. Ako ste budni nista od besplatnog leka.

Svi mi krsimo pravila koja su u vezi sa nasim zdravljem. Kad dovoljno izmucimo orgnizam on slabi a bakterije napadaju.

Eto mozda ce neko hteti da razmislja i o uzrocima a ne samo o kremicama
:wink:

Za simptome seboreje na licu:

Bakar-Cink gel [ oko 1.500 din ]

Slika

Blue cap krem za lice [ oko 1.500 din ]

Slika

Blue cap sampon za kosu i kosmate delove glave: [oko 1.500 din ]

Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 11:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 22, 2007 3:15 pm
Postovi: 9
KAkav je to blue cap sampon ? Nisam jos cuo za njega, gde moze da se uzme ?

Koliko cesto treba da se koristi, i jel eliminise skroz ?

Citao sam ovde dosta o vichiy-ju, uzeo sam to ali mi nista posebno nije pomoglo.

Pozdravi daj vise informacija za taj blue cap brate :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: :)
PostPoslato: Sub Jan 24, 2009 12:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 24, 2009 12:40 am
Postovi: 2
Lokacija: Kikinda
Ja koristim Blue cap sampon za kosu... Nije los ali jos nisam kupio kremu za lice, takodje Blue cap... Isao sam kod dermantologa i rekao mi je da imam seboreju i prepisao mi ove dve gore navedene stvari.. :)
Trebao bi isto da koristim sapun za ispiranje lica Seba Med koji imam ali mrzim sapun na licu tako da ga bas i ne konzumiram.. :D
Sampon naneses na kosu, duboko utrljas i ostavis 5 min da ti kako ja kazem kulira na glavi :lol: ... Ponovis jos jednom i to ti je to!! Koristi se 3 puta nedeljno.. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 25, 2009 5:56 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Jan 25, 2009 5:50 pm
Postovi: 4
nelesko je napisao:

Blue cap krem za lice [ oko 1.500 din ]

Slika

Blue cap sampon za kosu i kosmate delove glave: [oko 1.500 din ]

Slika



Budite vrlo obazrivi ako koristite taj blue cap! Izgleda da sadrzi kortikosteroide, a da to nije navedeno u deklaraciji! Ima o tome dosta na internetu, evo jedan link

http://www.medicalnewstoday.com/articles/16706.php

a ima i ovde na forumu

http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?p=10422


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 26, 2009 8:49 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Za kosu: Revitabion sprej i Mikoseb šampon (može i neki od Biomelemovih šampona, Mikoseb nije poželjno koristiti duži vremenski period mada znam neke koji ga koriste godinama).
Za lice: Probati pavlovićevu mast, najbolje direktno napravljenu u proverenoj apoteci - ona je izrazito gusta i masna, teže se nanosi i moguće da će u prvo vreme izazvati bujanje bubuljica i crvenila, da bi se to kasnije smirilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 27, 2009 9:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
nikako masnu pavlovicevu mast za seboroicni dermatitis!

kod seboroicnog dermatita problem je u pojacanom lucenju sebuma na odredjenim mestima (T-zona na licu, ledja, koza poglavine). udela u bolesti ima i gljiva malasseziia furfur. njen "doprinos" nije poznat-to je gljiva normalan stanovnik kozne flore koja nekog udela ima i u simptomatologiji seboreje.
koza treba da se neguje praskovima, hidrogelovima i samponima za masnu kozu.
kortikosteroide treba izbegavati osim kod vecih egzacerbacija kada se koriste nekoliko dana.
najnovije terapijske preporuke odnose se na antimikoticko delovanje protiv malesezije - i to samponima koji sadrze SELENIJUM SULFID.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 46 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: larsfloris i 82 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: