Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: PULS
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 2:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 10, 2008 10:48 am
Postovi: 79
Rekli su mi da je normalan broj otkucaja u minuti za odrasle osobe u mirnom stanju 60-80 puta. Zanima me da li normalno da osoba u mirnom stanju, recimo dok sedi ili neposredno posle budjenja ima otkucaje od 94-105 /min i da nekada kada legne da spava kao da cuje svoje srce da lupa sa druge strane jastuka jako i brzo ? Inace osoba ima normalan pritisak, u vecini slucajneva cak i nizi, cesto se desava da joj se zavrti u glavi od naglog ustajanja ili gledanja na gore, jednom joj je cak pritisak bio i 80 sa 40 a puls i dalje ubrzan. Pusac, 24 godine, krvna slika u redu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 2:49 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Sasvim normalno za nekog ko ima nizak pritisak a pri tom i tzv posturalnu hipotenziju tj nemogućnost brze regulacije pritiska pri naglom ustajanju. Pad pritiska srce nadoknađuje ubrzanim radom. Inače, do 100 otkucaja/min nije tahikardija.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 3:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 10, 2008 10:48 am
Postovi: 79
Hvala. Kazu da su osobe sa niskim pritiskom "smirene", pa mi je onda totalno kontradiktorno tome bilo da otkucaji srca budu ubrzani, ali mi je sada jasno zasto je to tako. Hvala jos jednom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 03, 2008 4:03 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 9:07 pm
Postovi: 1484
Lokacija: VMA
Hipotenzija sa smirenošću nema ama baš nikakve veze, sem eventualno ako se radi o hipofunkciji štitaste žlezde, pa je takav pacijen "usporen" a to što tako "kažu", na znam ko to kaže ali to nema veze sa realnošću.

_________________
sva pitanja u vezi kalkuloze urotrakta (kamen u bubregu i mokraćnim kanalima) mozete poslati na [email protected]


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 04, 2008 3:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sub Maj 10, 2008 10:48 am
Postovi: 79
Znam, shvatila sam sada sve. Svi smo u prilici da cujemo svasta sto nema veze sa istinom, a ko nije potkovan medicinskim znanjem, lako moze upasti u zamku da poveruje i pomisli za mnoge gluposti da su tacne. Hvala na objasnjenju, sada nema mesta za brigu i nedoumicu kod mene.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 10 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 219 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: