Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 01, 2003 12:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 01, 2003 2:00 am
Postovi: 1
Lokacija: vranje
Moj 13-to godisnji sin je posle rata(1999) oboleo od "psoriasis vulgaris".Koristi mast
"Butavate ointment"(lek iz Grcke), kaps.Protectin i tbl. Bedoxin.Njegova majka takodje boluje od iste bolesti ali se jos uvek nije izlecila.
Molim Vas da mi kazete da li je to nasledno i ima li leka.
Unapred zahvalan,Alexander.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2003 10:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 24, 2003 2:00 am
Postovi: 3
Dragi Aleksandre,
nisam lekar ali imam poznanike koji boluju od te bolesti.
Koliko sam uspeo da shvatim bolet je nasledna a katalizator je stres.
Nisam cuo da je neko izlecio bolest vec da je samo zalecio.
Kremama,mastima i suncanjem u dozvojeno vreme.Naravno treba se pridzavati i pravline ishrane tj one koje vam lekar preporuci.
Ovo sam vam poslao da bih vas bar malo utesio jer na ovom forumu retko se desava da vam neko odgovori a da je strucan.
Puno srece i pozdrava.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 09, 2003 4:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2003 2:00 am
Postovi: 10
Bolest je najverovatnije autoimune prirode te je na uzrok nemoguce uticati. Vazan je uticaj nasledja, stresa, ishrane, nacina zivota. Suncanje pomaze, postoji PUVA terapija: psoralen + UV zracenje, brojni lokalni preparati - keratolitici, kortikopreparati. Poboljsanja i pogorsanja se smenjuju. Vazno je drzati bolest pod kontrolom jer postoje i jako teski oblici. Vazna je psihicka stabilnost pacijenta i realno prihvatanje bolesti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: psoriasis vulgaris
PostPoslato: Sub Dec 15, 2012 5:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 15, 2012 4:42 am
Postovi: 14
What precisely usually tends to make a determination the simplest way massive and even tiny to look generally will depend on exactly what the average person online marketer acknowledges.North Face Outlet The result will be to see exactly what is appropriate for instance the products or services as well as the approach you are likely to show off these individuals.North Face Down Jackets Think about panels, and also when you have by no means visited 1,North Face TriClimate Jackets eventually take into account these since they their particular private excellent characteristics designed for study functions.North Face Denali Fleece Jackets May very well not also will need to join up for your local community; merely feel the different content and also look into specific principles.http://www.northfaceoutlet4u.co.uk/


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 113 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: