Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pršljeni Th11 i Th12 i S1
PostPoslato: Čet Okt 24, 2019 2:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 12:39 pm
Postovi: 9
Magnetnom rezonancom mi je viđena kompresija na duralnu vreću i ishodište oba korena S1 u lateralnim recesusima.

U nivou Th11 degenrativne promene iv diska sa formiranom protruziom diska na širokoj osnovi obostrano paracentralno više desno.
Lak kompresivni efekat dominantno na desi recesus duralne vreće i koren Th12 uz relativnu stenozu sinapnog kanala.


Simptomi koje imam su: Povremeno bol u donjem delu creva (ne čak ispod puka, nego malo niže, iznad i u predelu gde je lastiš gaća) i bol u predelu bešike i bolna prostata normalne veličine. Nema upale, CRP je normalan, leukociti su 7.

Mene zanima da li ovi bolovi mogu da budu od viđenih promena na kičmi? Pitam zato što me gastroenterolog ubeđuje da je u pitanju IBS, a moja komšinica koja je sestra na neurologiji kaže da je verovatno od kičme jer su baš ti prišljenovi odgovorni za delove koji me bole.

Hvala unapred na odgovoru pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pršljeni Th11 i Th12 i S1
PostPoslato: Pet Okt 25, 2019 1:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Некада је много лакше лечењем извршити дијагностику него на њихове слепачке начине. То је нарочито практично ако лечење нема негативне појаве. Само је питање шта ћеш прво да примениш јер у овом случају лечење није тако брзо.

Од кичме свашта може да буде, па прочитај ово: http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/kicma_2

Мени то највише личи на озбиљнију уринарну инфекцију или можда камење или песак. Следеће је проблем са дебелим цревом па тек онда кичма.

Када ти се јављају болови? Каква ти је мокраћа и столица - како изгледају и колико често их имаш?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pršljeni Th11 i Th12 i S1
PostPoslato: Pon Okt 28, 2019 2:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Avg 04, 2013 12:39 pm
Postovi: 9
Slazem se, samo sto za IBS nema adekvatnog lecenja u vecini slucajeva, pa iskljucivanje dijagnoze lecenjem nije u mom slucaju od koristi. Pun je net ljudi koji imaju IBS i ni jedna terapija im ne pomaze.

Bol se javlja najvise kada lezim i duze sedim. Kada stojim i setam lakse je, mada se nekad i tada javlja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pršljeni Th11 i Th12 i S1
PostPoslato: Pon Okt 28, 2019 3:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Медицинско-фармацеутско решење не постоји, али постоји сигурно "народно" решење: пробиотици и домаћи кефир. Гарантовано решава проблеме за неколико месеци.

Није ти баш детаљан опис болова али личи на камење или песак у уринарном тракту.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 172 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: