Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: problem u porodici
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 10:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 05, 2008 10:09 pm
Postovi: 3
imam muza koji 25 god.pije artane,tek sam to saznala,mada sam osječala nešto!!!inaće to dobro krije,nije nasilan,...odgovoran je,a sad je nakon svadja prestao uzimati i neuzima ništa.ja sam ga natjerala i nije išao kod ljekara,sad je stalno pod nadzorom.bolim se da nisam pogriješila i šta bi mi savjetovali dalje.imamo i djecu. nije mi jasno kako je to kontrolisao??jedini što je bilo čudno je njegovo ne spavanje?? da i ponekad oći...ali mislila sam da je alkohol,nije pijanica ali znao je ponekad.sada radi sve što mu se kaze,izbjegava da se suprostavi,kao djete malo kad nešto pogriješi.strah me je da sebi nešto ne uradi,nemogu ga stalno pratiti.a ljekaru jedino da ga odnesem.ne pije ništa već 9 mjeseci,to je sigurno,da li sam USPJELA ILI SAM U ZABLUDI??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: problem u porodici
PostPoslato: Ned Okt 05, 2008 11:32 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 112
Lokacija: Beograd
terraeststella je napisao:
imam muza koji 25 god.pije artane,tek sam to saznala,mada sam osječala nešto!!!inaće to dobro krije,nije nasilan,...odgovoran je,a sad je nakon svadja prestao uzimati i neuzima ništa.ja sam ga natjerala i nije išao kod ljekara,sad je stalno pod nadzorom.bolim se da nisam pogriješila i šta bi mi savjetovali dalje.imamo i djecu. nije mi jasno kako je to kontrolisao??jedini što je bilo čudno je njegovo ne spavanje?? da i ponekad oći...ali mislila sam da je alkohol,nije pijanica ali znao je ponekad.sada radi sve što mu se kaze,izbjegava da se suprostavi,kao djete malo kad nešto pogriješi.strah me je da sebi nešto ne uradi,nemogu ga stalno pratiti.a ljekaru jedino da ga odnesem.ne pije ništa već 9 mjeseci,to je sigurno,da li sam USPJELA ILI SAM U ZABLUDI??

Kazes da je tvoj muz odgovoran, a pio je tablete krijuci od tebe ? To nije OK, partnerski i bracni odnos treba da se zasniva na potpunom poverenju. Mozda malo preterujem, ne mora se sve sapostiti, ali da neko pije lek koji pripada grupi antiparkinskonika ( bar tako pise na netu i cesto se zloupotrebljava ) to jeste stvar koja mora da se kaze svom bracnom partneru, ako ta osoba zeli da brak zasnuje na cvrsti temeljima, a ne na lazi i prevari.
Mogu i njega da razumem, mozda se plasio da ga ne ostavis ako ti kaze, ali ipak ne i da ga opravdam
Sad ste tu gde jeste.
Nije mi jasno pod cijim je nadzorim, lekarski ili tvojim, posto kazes da bi lekaru mogla samo da ga odneses.
U svakom slucaju, on mora prihvatiti odgovornost i za svoje zdravlje i za tebe i decu, odn. porodicu koju je stvorio.
Kazes da ste se svadjali, to je sigurno najgori model resavanja kriza, dakle samo razgovor i obavezna i redovna kontrola lekara.
Ono sto i je sumnjivo je da je tako lako prekinuo da pije lekove i promenio ponasanje, da te sada slusa kao malo dete.
Mozda uzima lek u potaji. Nadam se da nije tako, ali moras biti oprezna.
Da zakljucim, redovni nadzor lekara, mnogo razgovora da bi se uspostavilo proverenje izmedjeu vas, koje nije uspostavljeno jos na pocetku braka.
Zelim ti da iz ove situacije izadjete zajedno, narocito zog dece koja se se u njoj nasla ni kriva ni duzna.
Srecno
Edit :
Prvo sam pomislila da muz ima 25 godina, a sada vidim da on lek pije 25 godina. Jos jedan razlog za oprez, ne verujem da se tako lako mogao skinuti sa njega, a ako mu ga je lekar propisao, onda je pitanje da li treba da ga uzima ili ne, odn. da li neuzimanjem sebi i vama pravi vecu stetu od koristi ?

_________________
Pomozite nepokretnoj porodici !
sajt :
http://www.brotherskocic-needhelp.com/
tv reportaza (2 min i 37 sek.) :
http://www.youtube.com/watch?v=tWA1Ns1g_9o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 06, 2008 12:38 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Dec 01, 2007 12:38 pm
Postovi: 3083
razmotrite opciju da organizujete (privatnu) kucnu posetu psihijatra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 12, 2008 9:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 05, 2008 10:09 pm
Postovi: 3
hvala na savjetima,on je pod nadzorom ukućana ne lekara.sve je ovo da popizdiš u tim godinama...kad sam mu spomenula psihijatra rekao je da nije potrebno da se osječa dobro,molio me da to ostane u krugu porodice.pa pristala sam ,šta mi vrijedi da dovedem doktora ako on neće saradivati.ostajemi da čekam.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 93 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: