Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 2:12 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
Slavko...hvala ti....raduje me kad vidim da je iko odgovorio.....i tuzno kad niko nije....zelim ti svu srecu ovog sveta....i znam da ce ti i biti.....pozzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Sub Jul 24, 2010 12:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
nemojte se brinuti toliko...verovatno ne postoje indikacije da se radi pregled glave,zracenje je sve to,ako se radi skener...ne znam koliko je dobro uradjen patohistoloski nalaz,tu bi trebalo da se opise kakvo je tkivo,dokle je doslo,da li je bilo u kapsuli ili tako to...jednostavno neke stvarni morate prihvatiti takve kakve jesu,ako je receno da ne treba pregled glave,onda budite spokojni... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 3:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hi....pozz svima i dali netko mze reci kad dobijes patohistoloski nalaz jel to definitivno ili je iobicajeno traziti i drugo mislenje???? hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 3:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Zavisi od toga šta piše u PH nalazu.

Nije uobičajeno da se traži drugo mišljenje, ali postoje druge vrste analiza.

Navedite šta piše, pa makar i na stranom jeziku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 4:32 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
najlepse hvala na vasem odgovoru..citala ja vase odgovore i dopao mi se vas jednostavna opijasneja...ali evo i ja dobila sansu za odgovor......da ne duzim, suprug operirao krajnike i nalaz je bio sledeci :
makrosjopski nalaz:
dostavljeni su 4 nepravilni, sivo-kafeavi {braon} ,tkivni gragmentisa izgledom na tonziliarno tkanje sa dimenzija 2xo.7 do 4x3.5x2 sm

mikroskopski nalaz :pri mikroskopskom pregledu na delovimaiz tonzile 1 i 2 identifikovani su kao tonziliarno tkanjefragmenti su prikrivenisa viseslojanplocast epitel. odmah ispod povrsinevidi se difuzna proliferacija na stanice iz tonziliarno limfoidnotkanje koje brise [zbrisava] tonziuliarne kripte u vidu na difuzni infiltrat proteze se u celoj debelini na poslate uzroke. u osnovnoj populaciji koja je glavno gradzena od sitni limfociti postoje ostatci od reaktivni folikuli gde se vide krupniji keliji iz folikularni centri
zaklucak ;
tonzila je zafacena maligni limfom iz tipa difuzan limfocitan limfom.................

sa ovim nalazom bili kod hematologa i pocelai sa hemo do sada 3, terapija u hodu takoreci her hosp[ital;izacije nije bilo,...i da najvaznije trg pluca , eho abdomena , kt, punkcija kostane srzi je bilo OK. teapija po r-chob ......................dali ovo znaci da je bolest marginilizovana samo na krajnike ??? terapija je kao neka prevencija ili???...reci kolko mozes molim te......doktor skoro nista i nije rekao , nemoze se doci do njega osim bice u redu, navreme je.......deca su u osnovnoj skoli znaci ni mala ni velika i neznaju nista , nadam se da necu ni morat reci bila sta i trudim se vjerovat da ce biti dobro na kraju..........................................


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Pon Sep 13, 2010 4:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
izvini mozda je vazno i ovo..posle prvu hemo hematolog nam je dao otpusnu listu (samo ga vodio tamo inace on nije lezao u bolnicu) i isao na posao osim te nekolko dana oko terapiji, i na otpusnoj listi je pisalo NHL - difuzni limfocitni lomfom.............kako vididte nigde jasni ne stoji jkoji je tip aliu ja pitala i dr. je rekao b keliski.....jos jednom hvala....sta nije jasno u tim nalazima??? i zaso sad jos jedno misljenje???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Uto Sep 14, 2010 2:24 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
Nema potrebe za drugim mišljenjem, PH nalaz je jasan i po njemu bih rekla da je maligni proces nastao upravo tu u krajnicima.
Zaista ste bolest uhvatili na vreme i sada sve zavisi od toga kako će maligne ćelije, ali i sam organizam Vašeg supruga odreagovati na hemoterapiju. Ona služi da uništi maligne ćelije gde god se one nalazile, bilo da su samo u krajnicima, bilo da su "otputovale" i negde dalje.
Nema potrebe za hospitalizacijom, naprotiv, ako se suprug subjektivno oseća dobro, trebalo bi što više vremena da provodi u zdravoj porodičnoj atmosferi, u igri sa decom, uz mnogo smeha i lepih trenutaka sa prijateljima i kolegama (osim ako ne radi neki težak fizički posao, jer u tom slučaju savetujem izostanak sa posla), a Vi morate biti jaki i da zračite optimizmom.
Ništa konkretnije ne mogu da Vam kažem, jer nisam specijalista.

Srdačan pozdrav i sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Sre Sep 15, 2010 3:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hi...........sedefasta...reci mi molim te dali nesto nedostaje tom nalazu...zato sto trazi se revizija zbog navodno drugo misljenje i utvrdzivanje subpodtipa, ...pa zar nije standard procedura da se to uradi jos na pocetku jer po tim nalazima daje se i terapija mije ovo grip.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Sre Sep 15, 2010 3:11 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hi ..slavko...videlam to sta si mi poslao...puno puno hvala......pricacemo...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Sre Sep 15, 2010 8:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
nema problema,ja sam tu uvek... :)

a revizija tih plocica,ne znam ko je radio,sta pise tamo...ja sam cekao na prvi nalaz ravno 2 nedelje i to je bilo pitanje:da li ce uraditi ili cemo morati da nosimo za beograd i da platimo ph nalaz a cena nije mala,oko 15-16 000 zavisi od toga sta se radi...a verifikacija samo je verovatno jeftinija...naravno privatno kada se radi a ovako ne znam koja je procedura...trebalo bi da su to na pocetku odredili...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Čet Sep 16, 2010 2:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 28, 2008 12:00 am
Postovi: 363
lejlallal je napisao:
hi...........sedefasta...reci mi molim te dali nesto nedostaje tom nalazu...zato sto trazi se revizija zbog navodno drugo misljenje i utvrdzivanje subpodtipa, ...pa zar nije standard procedura da se to uradi jos na pocetku jer po tim nalazima daje se i terapija mije ovo grip.....


Zaista ne mogu da Vam odgovorim, kao što rekoh, nisam specijalista ni onkologije, ni hematologije, ni patologije. Mislim da nije u pitanju "drugo mišljenje", već neka vrsta detaljnijeg ispitivanja.

Ali reći ću Vam jedno: to što Vaš doktor traži dalje, ispituje, žargonski rečeno "cima se" oko Vašeg supruga, meni bi ulilo ogromno poverenje u tog lekara. Osim toga, čim on toliko pažnje i energije posvećuje Vašem slučaju, to znači da on nikako ne smatra da je bitka izgubljena i da su prognoze loše. Razmislite o tome.

Sve najbolje! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Pet Sep 17, 2010 4:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Sve vas puno pozdravljam! :P
Ja idem sutra ponovo na ultrazvuk,i obecao mi je lekar da ce me poslati kod general surgeon zbog biopsije.
Moze li se videti uvecane limfne zlezde na MRI bez kontrasta ili na CT skanu?
Meni nisu hteli da rade obican jer kazu,nece se videti bez kontrasta.Koliko ja znam to nije tacno!
Inace na nalazu bone scan lepo pise da nesto nije uradu sa leve strane vrata,tacno gde imam bolne limfne zlezde.
Svaki radiolog koji ocitava ultrazvuk pise drugacije,uvek se menjaju,zbog toga i zahtevam, biopsiju da vec jednom vidim sta je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Sre Sep 22, 2010 12:08 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
ontario..kod nas..kad je bio ustaniovljen limfom , radili su pretrazge sa te kontraste da bi videli imali na drigih mjesta....na KT se moze videti...ali ja tako mislim.valda ce se javiti neko ko ce znati preciznije...pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Sre Sep 22, 2010 1:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jul 20, 2010 4:04 pm
Postovi: 98
hi..........znali neko reci nesto oko ovo: odradili smo 3 hemo do sada kosa pada pada ili ne do kraja ..primcuje se da je znatno redza ili ima je.dali to znaci da hemo ne deluje na maligne celije??ili ne mora znaciti....i ako nije odpala do trecu moze li do kraja padati ali ne i cela odpasti??? citala sam da posle prve druge vec kome padne padne do tada....hvala svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Problem sa limfnom zlezdom!
PostPoslato: Pon Sep 27, 2010 6:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Ja mislima da je to uredu sto opada kosa,ne boj se za to,cula sam od mnogih da im opadne pa posle poraste.
Od moga muza sestra od pokojne tetke je imala kancer dojke i opala joj je sva kosa.Ona je ziva i zdrava i posle 20 godina,tako da to[b] NE ZNACI da je maligno/[b].Znam i drugu zenu kojoj je opala,molim te ne brini se za to :wink: :wink: :wink:
Dragi moji ja idem na biopsiju,ne znam kada cekam da me zove specijalista.
Nece mi vise ORL raditi biopsiju nego specijalsita koji generalno operise,pa se nadam da ce biti uspesna.
Javisu vam sve,malo se plasim :cry: :cry: :cry:
Ljubim vas


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 52 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 90 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: