Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: preponska kila levo
PostPoslato: Sre Jan 16, 2013 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 05, 2012 8:26 pm
Postovi: 17
imam preponsku levo kilu,imam je vec dva meseca i skoro na wma su mi to otkrili ovde kod mene su me zavlacili samo tako,vec je pocelo da mi otice i da se primecuje
cito sam dosta o toj bolesti
zanima me jedno ali istinito,razmisljo sam da odem kod dr djokovica koji ima svoju privatnu ordinaciju da platim 1000 eura jer vec pocinjem se jako nervirati i vec me mucnina ubija,imali li neko licno iskustvo sa ovom klinikom koja se nalazi na vozdovcu
citajuci na internetu da su dobri ali ja sam udaljen 250km pa me zanima
molim pomoc jer ovo me bas izludjuje nabijam druge bolesti
pozdrav i veoma zahvalan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preponska kila levo
PostPoslato: Čet Jan 17, 2013 2:38 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Ee slicna panika je i mene uhvatila pre 7 godina a sad vidim da sam bio luuuuud.
Kad su mi utvrdili kilu --ne znam zasto al sam hteo sto pre da to operisem iako me tek malo boluckalo kad se nakasljem--bilo je velicine pola oraha-mozda i manje i trebalo je u bolnici u Vrbasu ili u Novom Sadu da operisem al je trebalo cekati godinu dana ili platiti (ili podmazati) da niko ne cuje hehehe.
No ja sam na kraju odlucio da platim i da operisem za mesec dana-u Novom Sadu u bolnici i tako i uradim-laparaskopski-i sve dobro bilo dok nisam krenuo posle 2 meseca u akciju--kao da radim sve sto sam ranije radio (tako mi makar doktor rekao)..
Jes OČIN-upali mi se sve dole i testis i sve natekne--onda snimanja i antibiotici pola godine-i pomalo se smanjivalo i pojavilo se nesto kao lesnik na mestu bruha kad je splasnuo otok, doktor kaze nije nista strasno--praticemo dal raste i nemoguce je da je ponovo jer je stavljena mrezica.I tako malo po malo sa stalnim manjim tegobama jedno 2 godine. Sad nosim hidrocelu-u testisu koja mi puno ne smeta pa necu da operisem iako doktor preporucuje-malo nekad bolucka al nije problem.
ZNACI SAMO OPUSTENOOOO-od toga ti nista nece biti....ljudi nose godinama-evo moj kolega pre mene trebao da operise i sad nije operisao--ima kao pola jabuke al malo se uzdrzava kad dize tesko i nekad ga vrati kad jako ispadne.Mnogi nose celog zivota mali bruh.AKO IMAS SRECE I U NAJGORI HIRURG CE TO DOBRO URADITI NE BRINI.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preponska kila levo
PostPoslato: Čet Jan 17, 2013 3:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 05, 2012 8:26 pm
Postovi: 17
hvala vasa na odgovoru
ja radim na takvom mjestu da moram najmanje osam sati da provedem radim imam svoj lokal popravljam elektronske uredjaje
ja odem i izdrzim do jedno jedanest sati o onda bolovi otekne sa leve strane i to kad pipnes tu to boli samo tako nemozes da sedis smeta
odem jedva u stan i legnem i ona se uz bolove povuce i onda opet mogu ustati,ali ako bih otiso opet da radim odmah bi se sav ukocio
malo pre sam doso samo sto nisam poceo da placem od bolova i legnem i sad mi je lakse
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preponska kila levo
PostPoslato: Pon Jan 21, 2013 10:31 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 05, 2012 8:26 pm
Postovi: 17
danas odem kod interniste i ceko msam od osam do 3 sata po velikoj zimi i kaze nemozes se operisati pritisak ti je 150-105
stvarno nemogu vjerovati da mi se ovo desava
a neki dan merijo bio 105 sa 60


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preponska kila levo
PostPoslato: Uto Jan 22, 2013 9:01 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
NEMOGUCE da ti je samo to rekao--nije valjda mislio odmah da te operise??
Jel ti preporucio nesto za pritisak--da ga regulises pa da tad dodjes.
Valjda ti je dao neki savet.
Ja ti savetujem da se ne nerviras koliko god mozes--malo se cuvaj, ne dizi tesko,ne napinji se ili ako bas moras recimo kad kasljes uvek stavi ruku-malo pritisni da se ne povecava-da ne puca trbusni zid jos vise.
Pokusaj da sredis pritisak-i koliko znam ja sam isao kod nekoliko hirurga na preglede i jedan od njih mi je i operisao.
SAMO STRPLJIVO I BEZ PANIKE-nije to nista strasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preponska kila levo
PostPoslato: Pon Feb 04, 2013 4:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 05, 2012 8:26 pm
Postovi: 17
operiso u cetvrtak u spinalnoj anestzija danas doso kuci bas me zateze


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preponska kila levo
PostPoslato: Sre Feb 06, 2013 11:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 05, 2012 8:26 pm
Postovi: 17
imo sm tesku operaciju trajala je vise od sat vremena nadjene su dve kile i neko masno tkivo,sad samo odem do kupatila piskim i u krevet tesko ustajem bolovi i tesko sedim bolovi i ovo jedva pisem,operisan u cetvrtak

imam jos jdan veliki problem pojavila mi se temperatura juce i dostizala je 37,7
jutros je 37,1 bas mi je uzas,imali neko pametnu rana je gledajuci suva


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preponska kila levo
PostPoslato: Ned Avg 25, 2019 1:13 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Maj 13, 2008 10:19 am
Postovi: 2
Zdravo,vidim dda je tema dosta stara ali rekoh čisto da pitam,u kakvom ste stanju sada posle toliko vremena?

Ja sam operisao preponsku kilu pre nepuna dva meseca.
Meni na primer smetaju gaće,bokserice.Kada nosim samo šorc bez ičeg ispod sve ok.

Mada je doktor rekao da prva 2-3 meseca traje oporavak a do 6 meseci kao totalni oporavak.
Da mogu da se vratim normalnom načinu života bez ekstremnih sportova (mada se ja time nikada nisam ni bavio).

Inače ja se bavim elektronikom tj servisom dronova i moj posao je da 8h sedim,vidim da je neko napisao isto (da mu je posao da sedi).Meni isto smeta da sedim duži vremenski period.

Zaboravio sam da napomenem da sam nakon operacije dobio samo mesec dana bolovanja,kao to je maksimum za tu vrstu operacije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: preponska kila levo
PostPoslato: Pon Avg 26, 2019 10:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Ни тебе није било 11 година на форуму. :D

Какав си са оним бактеријама?

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 14 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 166 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: