Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: POZITIVAN ILI NEGATIVAN
PostPoslato: Sre Okt 24, 2007 11:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 18, 2007 10:05 pm
Postovi: 12
Lokacija: Saarbrücken
POSTOILI NESTO GORE NEGO CEKANJE NA REZULTATE KOJI OBJAVLJUJU STARSNE VESTI ?
KAKVA SU VASA ISKUSTVA I DALI STE RAZMISLJALI O LJUDIMA KOJI SU SAZNALI TAKVE STVARI STA SE NAKON TOGA DESAVALO SA NJIMA...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN ILI NEGATIVAN
PostPoslato: Čet Okt 25, 2007 1:08 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
ZimicS je napisao:
POSTOILI NESTO GORE NEGO CEKANJE NA REZULTATE KOJI OBJAVLJUJU STARSNE VESTI ?
KAKVA SU VASA ISKUSTVA I DALI STE RAZMISLJALI O LJUDIMA KOJI SU SAZNALI TAKVE STVARI STA SE NAKON TOGA DESAVALO SA NJIMA...


- suze
- stres
- tuga
- neverica
- istrazivanje + strah
- pomirenje sa cinjenicama
- opet istrazivanje (istrazivanje do u nedogled)
- strah
- strepnja
-neverica + tuga
- opet pomirenje
- i za dalje ne znam.........proces i dalje traje.......... :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 5:19 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:45 pm
Postovi: 55
Cekanje rezultata koji objavljuju strasne vesti je UZASNO! Prolazila sam kroz mracne odaje svoje psihe u tim trenucima, ali sam dozivela katarzu kada sam cula dobre rezultate. I razmisljala sam i ja sta se desava sa ljudima kada saznaju lose vesti. Ne znam...ali mozda promene nacin zivota, mozda pocnu da gledaju na stvari drugacije, mozda uspeju da se bore...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 03, 2008 5:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:45 pm
Postovi: 55
Nikada se ne zna kada neko u zivotu moze saznati lose rezultate, doziveti nesto ruzno ili se suociti sa necim strasnim, ali vazno je boriti se i tada. Moja poruka svima koji su se suocili sa losim rezultatima je: BORITE SE!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 2:41 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 24, 2008 11:45 pm
Postovi: 14
Lokacija: sarajevo
PorukaPoslao: Sre Okt 24, 2007 11:35 pm Naslov: POZITIVAN ILI NEGATIVAN
POSTOILI NESTO GORE NEGO CEKANJE NA REZULTATE KOJI OBJAVLJUJU STARSNE VESTI ?
KAKVA SU VASA ISKUSTVA I DALI STE RAZMISLJALI O LJUDIMA KOJI SU SAZNALI TAKVE STVARI STA SE NAKON TOGA DESAVALO SA NJIMA...

Postoji mnogo gorih stvari a u vašem slučaju sve je stvar psihe .Što manje budute o ovome razmišljali biće vam bolje bar dok ne dođu rezultati a i tada bez obzira ako budu i pozitivni MORATE SE BORITI i biti toliko psihički jakijer samo tako možete pobijediti i najgore bolesti za što vam u svijetu postoje brojni primjeri.Mnogo pozdrava za Vas i ne predajite se NIKAKO


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 04, 2008 11:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:45 pm
Postovi: 55
Citala sam da su mnogi ljudi koji su se suocili sa dijagnozom kancera, nakon prvog soka i straha, doziveli kao neko "otreznjenje" i da su upravo tada poceli da angazuju sve svoje potencijale koje su dugo potiskivali, da su upravo tada poceli da menjaju zivot u dobrom pravcu. Mnogi od njih su upravo tada poceli da isceljuju sebe. Tada su promenili svoj odnos prema ljudima, svoj pogled na zivot, odjednom su uvideli gde su gresili. Poceli su da se bore, da koriste sve svoje borbene moci i izlecili su se! Zato, mislim da suocavanje sa losim rezultatima moze da bude taj momenat promene sebe i zivota, uz veru i borbu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 12:56 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Postovani,
i sama sam bila u istoj situaciji......cekala sam PH nalaz posle biopsije.Receno mi je da dodjem posle dve nedelje.Kada sam dosla,rezultat nije bio gotov....trebalo je da cekam jos jednu nedelju.Kada sam ponovo dosla opet nije bilo rezultata,jes su doktori na kongresu..........Po rezultat sam otisla posle mesec i po dana,racunajuci da ce tada biti gotov.U medjuvremenu,normalno sam zivela,ne opterecujuci se i ne strahujuci od ishoda.Bice sta ce biti.
Zato,moja preporuka svima je : racionalni tj.razumni pristup svakom problemu,pa i ovom,bez stresa,drame,izbezumljivanja..........jer sve to nas samo iscrpljuje, a nista ne resava.......sacuvajmo i upotrebimo svu svoju energiju za savladjivanje bolesti......nema predaje.
pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 3:23 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Nov 04, 2007 1:37 am
Postovi: 199
Jos '94 sam cekala rezultate testa na HIV vise od 15 dana, koji je, srecom, bio negativan.
To sto sam tada prozivjela me je ''opametilo'' za ostatak zivota.
KONDOM GLAVU CUVA!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 05, 2008 4:11 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
seven.maja je napisao:
Jos '94 sam cekala rezultate testa na HIV vise od 15 dana, koji je, srecom, bio negativan.
To sto sam tada prozivjela me je ''opametilo'' za ostatak zivota.
KONDOM GLAVU CUVA!!!


Ja sam svoj čekala nekih 6-7 sati i ne znam kako čir nisam dobila čekajući........... :( To je za mene bilo "doživotno" čekanje.
Još kad sam stigla u Jazas po rezultat, devojka koja mi je saopštavala rezultat, držala je moju kovertu u rukama i pričala telefonom. Ta priča je trajala, trajala, trajala, trajala.........a ja :o :o :o

Kad je videla kako bledim i koliko se tresem, mimikom mi je pokazala da je sve ok, da sednem i iskuliram malo :lol: Sve mi se vrtelo pred očima, mislila sam da ću da se onesvestim, cela sam se tresla u glavi mi je bubnjalo, ma grozan osećaj......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 3:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 04, 2007 12:34 pm
Postovi: 106
ja sam cekala pcr nekoliko nedelja i mislim da sam bila na ivici da potpuno poludim!Ta kolicina straha je skoro nepodnosljiva !Razmisljaneje i pravljenje raznih scenarija razvoja - uzasan proces!
Ako vazi ono "Zivot te udari onoliko koliko mozesh da podnesesh!", meni se to cekanje rezultat cini kao granicna situacija! Ipak , mozda je jedino gore kad strpish i cekash rezultate za svoju decu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 6:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
Trifunija je napisao:
Citala sam da su mnogi ljudi koji su se suocili sa dijagnozom kancera, nakon prvog soka i straha, doziveli kao neko "otreznjenje" i da su upravo tada poceli da angazuju sve svoje potencijale koje su dugo potiskivali, da su upravo tada poceli da menjaju zivot u dobrom pravcu. Mnogi od njih su upravo tada poceli da isceljuju sebe. Tada su promenili svoj odnos prema ljudima, svoj pogled na zivot, odjednom su uvideli gde su gresili. Poceli su da se bore, da koriste sve svoje borbene moci i izlecili su se! Zato, mislim da suocavanje sa losim rezultatima moze da bude taj momenat promene sebe i zivota, uz veru i borbu!


Kada mi je receno da imam rak, moj mozak uopste nije mogao da analizira tu recenicu. Kao da mi je neko rekao da je danas lep dan! Postoji jedna bitna razlika kada je u pitanju prihvatanje lose dijagnoze, a to je da li ste samo razumeli dijagnozu i da li ste je svesno prihvatili.
Ja sam svoju dijagnozu prihvatila tek nakon otprilike 45 dana. Toliko sam naime cekala da histopatolog u N.Frontu zavrsi svoj nalaz i telefonom mi saopsti da ona nema pojma gde mi je primarni karcinom! Niko, sem onih koji su bili u istoj situaciji, ne moze da zamisli uzas koji obuzme coveka. Paralise vas.

imala sam prilike da vidim zene koje nisu prihvatile bolest. moje je misljenje da covek moze da se bori protiv bolesti tek ako je prihvati.

U pravu si kada kazes da se promeni stav prema zivotu, prema ljudima. Jednostavno, moji prioriteti su se promenili. Stvari koje su me ranije nervirale postale su beznacajne. Zivot mi je postao dragocen. Svaki dan u mom zivotu postao je dragocen. Danas, sa svoje 42 godine, godinu dana nakon operacije i 3 meseca nakon poslednje hemoterapije, mogu da kazem da sam sretna sto sam ziva. Ne razmisljam o tome da li ce se bolest vratiti. Ako se vrati - boricu se!

Zato, dragi moji, uzivajte, budite veseli i pametno trosite svaki dan svog zivota.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 6:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:45 pm
Postovi: 55
evelina je napisao:
Trifunija je napisao:
Citala sam da su mnogi ljudi koji su se suocili sa dijagnozom kancera, nakon prvog soka i straha, doziveli kao neko "otreznjenje" i da su upravo tada poceli da angazuju sve svoje potencijale koje su dugo potiskivali, da su upravo tada poceli da menjaju zivot u dobrom pravcu. Mnogi od njih su upravo tada poceli da isceljuju sebe. Tada su promenili svoj odnos prema ljudima, svoj pogled na zivot, odjednom su uvideli gde su gresili. Poceli su da se bore, da koriste sve svoje borbene moci i izlecili su se! Zato, mislim da suocavanje sa losim rezultatima moze da bude taj momenat promene sebe i zivota, uz veru i borbu!

Kada mi je receno da imam rak, moj mozak uopste nije mogao da analizira tu recenicu. Kao da mi je neko rekao da je danas lep dan! Postoji jedna bitna razlika kada je u pitanju prihvatanje lose dijagnoze, a to je da li ste samo razumeli dijagnozu i da li ste je svesno prihvatili.
Ja sam svoju dijagnozu prihvatila tek nakon otprilike 45 dana. Toliko sam naime cekala da histopatolog u N.Frontu zavrsi svoj nalaz i telefonom mi saopsti da ona nema pojma gde mi je primarni karcinom! Niko, sem onih koji su bili u istoj situaciji, ne moze da zamisli uzas koji obuzme coveka. Paralise vas.

imala sam prilike da vidim zene koje nisu prihvatile bolest. moje je misljenje da covek moze da se bori protiv bolesti tek ako je prihvati.

U pravu si kada kazes da se promeni stav prema zivotu, prema ljudima. Jednostavno, moji prioriteti su se promenili. Stvari koje su me ranije nervirale postale su beznacajne. Zivot mi je postao dragocen. Svaki dan u mom zivotu postao je dragocen. Danas, sa svoje 42 godine, godinu dana nakon operacije i 3 meseca nakon poslednje hemoterapije, mogu da kazem da sam sretna sto sam ziva. Ne razmisljam o tome da li ce se bolest vratiti. Ako se vrati - boricu se!

Zato, dragi moji, uzivajte, budite veseli i pametno trosite svaki dan svog zivota.


Evelina, mnogo mi je drago sto to cujem, sto si tako hrabra, jaka i srecna! I sto si uspela da se izboris i pobedis bolest! Svaka cast!!! Samo napred! Zelim ti dobro zdravlje, radost i uzivanje u svakom danu, kao i svima ostalima.
I mislim da je mnogo korisno ovo sto si napisala da covek moze da se bori protiv bolesti tek ako je prihvati.
Citala sam o jednoj hrabroj zeni kao sto si ti, koja je takodje pobedila rak i ona je porucila da je tek u toj borbi sa bolescu otkrila dragocenost i lepotu zivota, a da joj je zivot dobio pravi smisao tek kada se izborila sa bolescu!
Mislim da si dala dragocen primer da covek moze da pobedi bolesti!
I slazem se sa tvojom porukom:Zato, dragi moji, uzivajte, budite veseli i pametno trosite svaki dan svog zivota.Trebalo bi svako od nas svakodnevno da ima ovo na umu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: POZITIVAN ILI NEGATIVAN
PostPoslato: Uto Mar 11, 2008 7:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 10:44 pm
Postovi: 230
ZimicS je napisao:
POSTOILI NESTO GORE NEGO CEKANJE NA REZULTATE KOJI OBJAVLJUJU STARSNE VESTI ?
KAKVA SU VASA ISKUSTVA I DALI STE RAZMISLJALI O LJUDIMA KOJI SU SAZNALI TAKVE STVARI STA SE NAKON TOGA DESAVALO SA NJIMA...

Joj postoji :(, to je docekati lose rezultate.

Molim se da ti rezultat bude negativan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: :(
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 11:59 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 9:12 am
Postovi: 41
Ja sam razmisljao o svacemu!
Ali na kraju krajeva kada me je malo popustilo ( jos se niosam testirao cekam jos mesec dana). Pa i da imam, sta mogu da promenim!? Zivot ide dalje! Nedaj boze u svetu se svasta desava, ne umiru samo bolesni! I ima mnogo bolesti! Ljudi imaju svakake bolesti neznaju za njih i umru. Opustite se zivot ide dalje...mi smo samo jedan mali minut ovog sveta! Iskoristite ga pametno! Netreba tugovati! Dignes glavu i teras dalje! Ko zna zasto je sve to dobro!!!! Zezaj te se ljudi!!! :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 27, 2008 12:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako nece zlo od tebe, bezi ti od zla!

Ljudi, vodite rachuna o svom zivotu! On je samo vash!

Ostali ce kao plakti i patiti za vama ali VAS nece biti!



Bolje slep ocima, nego slep pamecu.

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 279 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: