Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Povisena "radna" temperatura,stres i jos stosta
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 12:12 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 07, 2008 11:33 pm
Postovi: 2
Lokacija: Beograd
Imam 28 godina.
Godinama imam povisenu temperaturu i to najvise 37.1 , 37.2.
To sam primetio pre 4 godine i otisao kod lekara na pregled.Doktor mi je slusao pluca, uradio rentgen pluca, krvnu sliku i sve je bilo u redu. Rekao mi je da mi je najverovatnije na nervnoj bazi pogotovo kada je cuo da sam neposredno pre toga izgubio oba roditelja od karcinoma (grlic materice kod majke, rak pluca kod oca) i da sam napet i uplasen i da treba da se opustim, i da je moguce da je to moja "radna" temp. i da dosta ljudi ceo zivot imaju blago povisene temperature.
Ja sam to prihvatio i probao da se naviknem da se vise znojim, cesto nocu a i uglavnom mi se tek popodne ili predvece i povisi temperatura.
Slicnu stvar mi je rekao i drugi lekar kod kog sam otisao nakon 6 meseci zeleci da cujem jos necije misljenje.

- Da li da prihvatim to objasnjenje mog stanja?Ne znam sta jos da proveravam a polako postajem pravi hipohondar.


Takodje sam primetio da mi pri tom znojanju izbija i dosta masnoce na licu pa izgledam kao da sam od voska-to mi se ranije nije desavalo.
Napominjem da sam u toku bolesti roditelja pusio kao lud a od njihove smrti uglavnom ne pusim, ponekad pokleknem pa opet prestanem...
Ja se tih temperatura jako plasim jer je moj otac npr. imao niske temperature i ustanovilo se da ima karcinom pluca koji se video na rentgenu.

Imunitet mi je dosta oslabio.Zakacim svaki grip, izbila mi je kandida na genitalijama i jeziku koju jedva drzim pod kontrolom.(doduse nije radjen bris vec je cistom obzervacijom zakljuceno da je kandida-za sada dobro reaguje na daktanol kremu)

Nakon jedne prehlade sam posetio lekara a analiza krvi je pokazala malo povecane AST transaminaze,bilirubin, kreatin kinaze.To mi se opet desilo u periodu velikog stresa (ponovo bolest i smrt bliske osobe u koju sam bio opet direktno ukljucen).

Uradio sam na infektivnom test na HIV, sve hepatitise, mononukleozu i rezultati su dobri.Receno mi je da je najverovatnije neki virus protutnjao kroz mene.Zbog upaljenog zdrela sam pio antibiotike.
Pio sam mesec dana i lek RELIV za jetru i sada sam (mislim) ok.

Kandina me i dalje gnjavi, prehladim se na svakih mesec-dva i to po pravilu bez visokih temperatura.Samo me te niske muce koje imam non stop i cesto mi je upaljeno grlo.

Posto sam obisao lekare, uradio analize krvi i mokrace i urinoklukturu, slusali su mi pluca, gledali mi grlo da li je moj problem zaista na nervnoj bazi??U tolikoj meri da se razboljevam svaki cas?
Prosto ne znam sta da radim.

Ima li jos neko slicnih problema ili neki savet sta i kako da se ponasam s obzirom na moje probleme.

Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 08, 2008 12:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Mislim da bi tvoje sve probleme rechila jedna dobra vitaminska ishrana i jachanje imuniteta, farmakoloshkim suplimentima ili hranom, kako god!

Pronadji nutricionistu koji ce ti prepisati ishranu i udri po povrcu!

I molim te, nemoj da postanesh hipohondar! :lol:

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Povisena "radna" temperatura,stres i jos stost
PostPoslato: Čet Okt 16, 2008 10:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 16, 2008 8:03 pm
Postovi: 6
Pošto i ja imam sličnih problema u smislu hroničnih prehlada, a vrlo sam podložna stresu, problem se ne rešava samo zdravom vitaminskom ishranom već i pozitivnim emocijama.Loše,negativne misli iscpljuju organizam tako da je on manje otporan na sve boljke.Dakle, rešenje je izgleda u glavi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 189 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: