Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Potrebna pomoc bilo koga
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 12:52 pm
Postovi: 2
Imam kiselinu u zeludcu desetak godina, medjutim pre tri godine poceli su bolovi u zeludcu koji se sire ka grudima i ledjima, taj bol postaje u jednom trenutku nesnosan i jedino sto pijem je baralgin protiv bolova. Sto se tice lekara: uradjena mi gastroskopija 4 puta za 3 godine i utvrdjeno je da imam refluks ali uz to i helikopilori bakteriju i uzimao sam do sad 6 puta terapiju klatrocin, amoksicilin, orvazil i controloc. Posle uzimanja terapije bude mi dobro nekoliko dana pa onda ponovo pocinje kiselina, pecenje u zeludcu i jednjaku i kasnije ako ne popijem controloc ili ranisan na vreme ponovo nastaju bolovi. Danas sam ponovo zavrsio sa istom terapijom jer su me bolovi zatekli na god.odmoru pa sam sam poceo da pijem terapiju bez konsultacije sa lekarom. Sad mi je bolje ali neznam koliko ce to trajati.Gastroskopijom nije utvrdjen cir. Uradjen je nekoliko puta ultrazvuk abdomena i sve je u redu. Uz sve ovo stalno me tera na podrigivanje i skupi mi se neki vazduh u zeludcu koji ne mogu da izbacim.Sta da radim, ako neko ima bilo kakav savet bio bih mu zahvalan ili preporuku za neku medic.ustanovu koja se bavi ovakvim problemom. HVALA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 1:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Otidi kot svog lekara i objasni mu sta se desava s tobom i tvojim zelucem.

S obzirom na to sto si istaknuo u tekstu:
I sam baralgin dosta iritira sluznicu pa je i to uzrok problema.

Za sada reguliraj prehranu, lagani obroci, nemasna hrana i ne jedi kasno pre spavanja. Nemoj ni da legnes nakon obroka nego prosetaj nekoliko minuta.

Sto se tice terapije:

Controloc/ omeprazol(ultop) 20mg 2x dnevno. Ujutro nataste i navecer pol sata pre spavanja. Ukoliko za cca 10 dana nebude bolje, zamenite lek za 40mg.

Preko dana, ako je zeludac previse nadrazen uzmite neki Rupurut ili Kompensan. Sto manje to bolje.

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 3:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Mislim d aje neophodno da nadjete dobrog (naglasak na 'dobrog'!) gastrologa, koji ce sprovesti adekvatno terapiju lecenja helikobaktera, uz to neophodno je da poradite na opstem imunitetu jer se h. bacter aktivira kod velikog pada imuniteta, da ne gutate lekove na svoju ruku, da se pravilno hranite (3 oborka, 2 uzine, kuvana hrana) izbacite alkoholo, kafu, duvan, belo brasno i rafiniorane secere, i najzad, smanjite stres, a ukoliko to ne mozete sami da s ejavite psihijatru koji ce Vam u tom smislu dati savet i eventualne lekove. POzdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 5:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Dec 22, 2007 12:09 am
Postovi: 612
Za kiselinu u zelucu dobar je Karbosorb, koji sadrzi aktivni ugalj, koji neutralise kiselinu. moze se kombinovati sa Rupurutom.
A da nista ne bude napamet, konsultuj se sa lekarom(adekvatnim).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 11:07 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 10:54 pm
Postovi: 154
dr Krstic, gastroenterolog, izuzetan dijagnosticar, KCS.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 14, 2008 11:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jun 27, 2006 10:15 am
Postovi: 152
Izvinjavam se zbog offtopic-a.

Garfield je napisao:
smanjite stres, a ukoliko to ne mozete sami da se javite psihijatru koji ce Vam u tom smislu dati savet i eventualne lekove.


Da li stres, stalna nervoza, strah, potištenost mogu da utiču na pad imuniteta usled čega se javlja nagomilavanje E. Coli u urogenitalnom traktu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 12:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Iwa je napisao:
Izvinjavam se zbog offtopic-a.

Garfield je napisao:
smanjite stres, a ukoliko to ne mozete sami da se javite psihijatru koji ce Vam u tom smislu dati savet i eventualne lekove.


Da li stres, stalna nervoza, strah, potištenost mogu da utiču na pad imuniteta usled čega se javlja nagomilavanje E. Coli u urogenitalnom traktu?


Naravno da moze.SVE JE U GLAVI......ILI VECINA PROBLEMA PROIZILAZI IZ GLAVE... :D
Veoma se cesto desava da pacijenti idu od jednog do drugog doktora i tako godinama,a ne shvataju da jedan (psihijatar)moze da im resi vecinu problema.

Srdacno te pozdravljam Iwa.... :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 11:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Iwa je napisao:
Izvinjavam se zbog offtopic-a.

Garfield je napisao:
smanjite stres, a ukoliko to ne mozete sami da se javite psihijatru koji ce Vam u tom smislu dati savet i eventualne lekove.


Da li stres, stalna nervoza, strah, potištenost mogu da utiču na pad imuniteta usled čega se javlja nagomilavanje E. Coli u urogenitalnom traktu?


Inace, prvi lek kod ulkusa (uz one koji su za zeludac) je nesto za smirenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 6:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Sto je glupost. Jer se lekovima za smirenje ne leci ni ulkus niti stres, vec se samo stvara zavisnost (na duge staze i bez realnih indikacija datih).

Stres se leci psihoterapijski odnosno kod psihijatra koji je dinamski orijentisan, a ulkus od helicobactera se leci zna se cime. Nego je najlakse svima podeliti anksiolitike kao da su to tic tac bombone. I sta onda? Dolkle se leci stres anksioliticima? 2 meseca? 2 godine? ceo zivot? Blesava brljivost onih koji ne zele da se zadube u sustinu problema i resavaju uzrok a ne posledice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 8:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Ne pricamo o H.Pylori(trojna terapija) nego najobicnijem "stres" ulkusu, za kojeg je poznato da se moze u akutnoj fazi dati psihosedativ ili anksiolitik.

Naravno svaki pocetak je iscrpna anamneza. Moze se i uputit nekom majstorskome "gastroenterologu", ko ce ga ostavit da ceka par meseci (na pregled) dok mu zeludac totalno rupturira. :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Avg 15, 2008 11:53 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Maj 05, 2007 12:41 pm
Postovi: 1224
Neko ipak mora i d amu dijagnostikuje stres ulkus, zar ne? Ne verujem da lekar opste prakse to moze, rendgenskim pogledom. Pre ce moci gastrolog, gastroskopijom.
Naz alost kod nas ne postoji terapija za samo 'akutna fazu', anksiolitici se rabe mesecima, godinama. Njima s ekod nas sve leci - od kijavice do nesanice.... :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 12:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Apr 26, 2008 8:31 am
Postovi: 216
Lokacija: planet earth
Slazem se da neko mora to adekvatno da diagnosticira.

Za pocetak je na lekaru opste prakse da sprovede "tzv. omeprazolski test". Jeftino,brzo,tacno.

A za psihomedikamente - slazem se da "cine cuda" :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Avg 16, 2008 12:38 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:41 am
Postovi: 379
Imate ovde vise tema koje pisu o navedenom...Mozete da procitate koliko se ljudi pate sa prestajanjem uzimanja ovakvih lekova (anksiolitika).Takav lek je lako uzeti,a veoma TESKO prestati da se koristi.I vecina uzima na svoju ruku,ali uzimanje ovakvih lekova je veoma opasno i mora da se uzima pod strogom kontrolom doktora.
Ocekujem da ce neki pomenute lekove,poceti da uzimaju "kutlacom".. :D :D ,jer je vecini mnogo lakse da lecenje stresa i psihickih bolesti odradi u svojoj reziji,po mogucstvu brzo i bez stida,jer kod nas jos uvek postoji "inhibiranost" na psihoterapiju.Psihoterapjia je osnov svega,a lekovi samo pomazu,da se prebrodi trenutno stanje i to u ekstremnim situacijama.
Nisu sve bolesti psihogene,ali vecina jeste kao sto sam napisala gore.I za svaku bolest postoji odredjeni lek.Ne mozemo kapima za oci leciti zeludac,besmisleno je,zar ne?! :D :D


Sve vas srdacno pozdravljam! :P :P :P :P :P

_________________
"Izbiliza niko nije normalan..E=mc2"


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 4:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sub Nov 25, 2006 6:53 am
Postovi: 1809
Lokacija: canada
Tako je Iva,slazem se sa tobom ...... :D :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 17, 2008 1:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 14, 2008 12:52 pm
Postovi: 2
Hvala Vam puno, hvala Vam na svim savetima i sve cu da probam sto ste mi predlozili.Inace samo da Vam kazem da nisam nikada pio alkohol i nikada pusio a opet mi se desava tako nesto.Mozda je pomalo i zbog posla jer sam na rukovodecem mestu pa je naravno prisutna velika nervoza.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 22 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 189 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: