Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Pomoc stalno osecam mucninu
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 11:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 10:54 am
Postovi: 32
Vec vise od desetak dana osecam mucninu kad se iznerviram, prilikom voznje u autobusu i kolima, i u toku vezbanja u teretani. Moram da napomenem da nema nikakve veze sa unosenjem hrane. Isto mi se desava i na prazan stomak i na pun. Cim stanem na traku muka mi je iako ne stavim veliku brzinu, dok radim trbusnjake takodje. Najpriblizniji opis je kao mucnina prilikom putovanja. Bila sam kod lekara i cekam da odradim laboratoriju, a ona mi je dala da pijem niaxim koji mi uopste ne pomaze. Jel moze neko da mi kaze sta je u pitanju. Vec sam ocajna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 12:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Moze da bude sindrom nervoznih creva ali za svaki sluchaj ne bi bilo loshe da odete gastroenterologu da se urade malo preciznije analize!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 2:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 02, 2008 11:22 am
Postovi: 7
Zaista može da bude mnogo toga. Možda je na nervnoj bazi, a možda je samo poremećen sistem nedovoljno kvalitetnom ishranom. Probajte sa meditacijom pred spavanje, moja prijateljica je imala probleme sa nervima i stomakom i rešila ih je redovnom meditacijom (ima mp3 kurs meditacije na mp3 playeru). Radi meditaciju svakog dana pred spavanje, kaže da joj je to potpuno promenilo život.

Možda ima veze sa ovim, a možda i nema, ali ona od kada je shvatila šta je problem jede samo sirovu hranu (sve sirovo osim mesa) po principu alkalno-kiselog dijetetskog režima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 2:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 30, 2008 1:13 pm
Postovi: 74
Meni to lici na neki poremecaj centra za ravnotezu. Mada vi nemate vrtoglavicu, samo mucnine :roll: , ali to dvoje cesto idu zajedno. Palo mi je na pamet posto kazete da lici na bolest voznje od koje i ja patim, pa se nekada slicno tako osecam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jun 03, 2008 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 02, 2008 11:22 am
Postovi: 7
Macaki je napisao:
Meni to lici na neki poremecaj centra za ravnotezu. Mada vi nemate vrtoglavicu, samo mucnine :roll: , ali to dvoje cesto idu zajedno. Palo mi je na pamet posto kazete da lici na bolest voznje od koje i ja patim, pa se nekada slicno tako osecam.


Ima logike.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 04, 2008 12:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 10:54 am
Postovi: 32
Hvala svima na odgovorima. Moram da napomenem (sto sam gore preskocila ) da nemam bas vrtoglavice ali imam neki cudan osecaj u glavi u predelu oko slepocnica i usiju. Ja inace vrlo retko imam glavobolje mozda me godisnje 3 puta zaboli glava. Ovo nije prava glavobolja vec eto pa lepo sam gore rekla neki cudan osecaj u tom delu. I kad spustim glavu malo mi treperi pred ocima. Pritisak mi je malo nizi (takav mi je uvek), pratim ga od kad je ovo pocelo. Danas cu ponovo kod lekara sa rezultatima laboatorije pa cu da vidim sta ce da mi kaze. Evo jutros sam izasla iz tramvaja koliko mi je bilo muka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ....
PostPoslato: Čet Jun 05, 2008 12:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
pusti sajt nego kod lekara jer uzivo ti sve moze biti jasnije a ne ovako nagadjanja i sl pozzzz sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 10:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 10:54 am
Postovi: 32
Evo bila sam juce kod lekara, krvna slika i ostalo mi je sve ok. Doktorka sumnja na helikobakter pilori, dobila sam uput za ureazu izdisajni test, pa ako nemam helikobakter pilori, onda mi je rekla da zakazem kod gastroenterologa u klinickom centru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 11:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
Da li imate mogućnosti da proverite krvni pritisak kada vam se to desi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 12:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 10:54 am
Postovi: 32
Pratila sam pritisak 10-ak dana i bio je normalan. Nazalost nemam mogucnosti da merim pritisak u autobusu ili u teretani. Ja mislim da je to meni na nervnoj bazi, nerviram se stalno na poslu a i u kuci, ali doktorka je totalno ignorisala to sto sam joj rekla i zalepila se za helikobakter prilori.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 06, 2008 11:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Dec 08, 2004 12:10 am
Postovi: 210
zanima me gde si dobila taj uput za taj test i gde se radi pozzzz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 9:19 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 5:35 pm
Postovi: 246
Majma,
a kako stoji stvar sa trudnocom?Menstruacija?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 12:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Maj 09, 2008 10:49 pm
Postovi: 349
majma je napisao:
Pratila sam pritisak 10-ak dana i bio je normalan. Nazalost nemam mogucnosti da merim pritisak u autobusu ili u teretani. Ja mislim da je to meni na nervnoj bazi, nerviram se stalno na poslu a i u kuci, ali doktorka je totalno ignorisala to sto sam joj rekla i zalepila se za helikobakter prilori.

Stres svakako može biti uzrok glavobolja ili mučnina ali s obzirom da si rekla da se mučnina povećava prilikom nekih aktivnosti,mislim da kod tebe nije taj slučaj.
Puno je razloga koji mogu dovesti do takvih problema pa je glupo da nagađamo.Moraš slediti upute lekara a ako nisi yadovoljna promeni istog.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 07, 2008 1:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 24, 2008 4:27 pm
Postovi: 198
Lokacija: novi beograd
Fullmetal Alchemist je napisao:
Zaista može da bude mnogo toga. Možda je na nervnoj bazi, a možda je samo poremećen sistem nedovoljno kvalitetnom ishranom. Probajte sa meditacijom pred spavanje, moja prijateljica je imala probleme sa nervima i stomakom i rešila ih je redovnom meditacijom (ima mp3 kurs meditacije na mp3 playeru). Radi meditaciju svakog dana pred spavanje, kaže da joj je to potpuno promenilo život.

Možda ima veze sa ovim, a možda i nema, ali ona od kada je shvatila šta je problem jede samo sirovu hranu (sve sirovo osim mesa) po principu alkalno-kiselog dijetetskog režima.


kako bih ja mogla da dodjem do tog mp3 kursa meditacije? :D
pozz

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 09, 2008 9:24 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 11, 2008 10:54 am
Postovi: 32
Evo da vam odgovorim, uput za test sam dobila u domu zdravlja kod lekara opste prakse, a nisam bas ni ja sigurna gde se tacno radi, valjda u klinickom centru (napisacu kad budem tacno znala, verovatno sutra). Trudnoca sigruno nije u pitanju (nazalost) posto ja vise ne mogu da radjam, a i imala sam u trudnoci mucnine i to ne izgleda ovako kao ovo.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 21 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 145 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: