Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Podrigivanje
PostPoslato: Uto Maj 19, 2009 10:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 1:04 am
Postovi: 45
Lokacija: nalazim se svida gde mogu da se povredim
E ovako imam 14 sledeceg meseca 15 godina i odjednom samo poceo da podrigujem ali to radim kad ja hocu mnogo lako a neki put i prosto me natera da podrignem a kad se zamorim trcim igram basket ......tad me najvise tera d apodrigujem i ja prosto moram da podrignem a kad podrigujem nepravilno disem pa se i vise umaram ...sta da radim..bio sam kod lekara i kaze ako ne bude bolje za 1 nedelju da dodjen na neko snimanje ali kaze da sam jos mali nesto valjda sa kontrastom ili tako nesto....??

_________________
pomozite molim vas :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 19, 2009 11:49 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
kad imas gasove u zelucu podigne se dijafragma pa lupa srce, i tesko se dise, tako da to moze da bude uzrok tvojem zamaranju.

idi kod nekog ozbiljnijeg doktora, nemoj da radis nikakva "snimanja" bez potrebe. u krajnjem slucaju mozes da uradis gastroskopiju (gutanje sonde) da doktor vidi sta se desava u tvom zelucu. moj gastroenterolog npr. nije hteo ni meni koja imam 29 godina da radi nikakve invazivne metode nego me je pregledao, ustanovio da imam iritabilna creva, analize krvi su ustanovile da imam i helikobakter i dobila sam terapiju lekovima, i sad vec duze vremena nemam probleme sa zelucem i crevima. uzgred, iritabilna creva nekad mogu da izazovu podrigivanje, a taj sindrom mozes da dobijes ako se mnogo nerviras, ako si pod nekim stresom zbog skole npr.

sve u svemu, ja bih ti preporucila da vidis sa roditeljima (ako se podrigivanje nastavi sa svim tim simptomima) da odes kod nekog ozbiljnog gastroenterologa, koji zna sta radi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 19, 2009 12:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
e da, mozes da probas par dana da prilagodis ishranu, da vidis da li ce to smanjiti podrigivanje. treba da izbegavas hranu koja opterecuje zeludac i izaziva kiselinu: voce i vocni sokovi (osim banane), vecina povrca, pogotovo paradajz je tezak za stomak, mleko, cokolada i ostali slatkisi, veoma zacinjena hrana (ljuto, kiselo), przeno, masno. jedi kuvanu hranu, suvi keks tipa bambi, badem je dobar za zeludac, kao i kokice koje skupljaju kiselinu. i nemoj da jedes odjednom puno, nego vise puta u toku dana po malo. i dobro zvaci hranu, jer ako gutas hranu "kao zmija", uz hranu se nagutas vazduha pa se javlja podrigivanje.

a ako te mrzi da menjas ishranu, bar se potrudi da se ne prejedas, i da dobro vaces hranu. to moze da ti pomogne mnogo.

pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 12:09 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 1:04 am
Postovi: 45
Lokacija: nalazim se svida gde mogu da se povredim
MOj otac ima priajtelja koji je dokrot opste prakse i sad ja njega pitao i on kaze da uzmem neke tablete RUPURUT i sad ih pijem ostale jos 2 mozda se smanjilo podrigivanje mozda malo i taj doktor mi kaze da cu mozda morati da gutam neki kontrast ili neku sondu ...i sad odem ja kod te doktorke i ona mi kaze da dodjem za 2 nedelje post sam mlad da bi mi nesto snimala a ostalo je jos nedelju dana od tih dve nedelje inace vezbam trcim sklekovi trbusnjaci i malo tegove po 5 kila po malo 15 kila ali samo jedna vezba ali nije neko veliko opterecenje nije ono da se puno naprezem dok radim te vezbe vise dok trrcim igram basket ....a danas sam trcao i nisam toliko puno podrigivao koa i kad sam igrao basket ali to mi se pojavilo pre toga inace neku dijetu kao drzim ali jedem dosta paradajz i supe od paradajza cak i po 2 kesice stave u jednu supu kecap jedem samo ljuti..mozda zbog toga....ipak ako kaze da ne valja da se snima stomak ipak ja ne bih ....

_________________
pomozite molim vas :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 9:42 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 7:11 pm
Postovi: 290
izbaci taj paradajz i kechap obavezno. ako ti rupurut pomaze to znaci da imas povisenu kiselinu u zelucu, a paradajz ti sigurno za to ne valja. jedi manje obroke, vise puta dnevno, i obavezno treba 2 sata da prodje od obroka do vežbanja.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 20, 2009 1:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 07, 2008 1:04 am
Postovi: 45
Lokacija: nalazim se svida gde mogu da se povredim
Probacu i javljam sta se desava .........

_________________
pomozite molim vas :( :( :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podrigivanje
PostPoslato: Čet Jun 28, 2018 1:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2018 1:45 pm
Postovi: 1
Zdravo,i ja imam 15god I vec duze vreme imam tezinu u zelucu nakon jela i nekad mucninu,bio sam kod doktora i pio sam Ranitidin i smanjila mi se mucnina ali tezina i malaksolst su i dalje prisutni,u poslednje vreme mi je krenulo i lupanje srce i kao da vidim kroz kozu kako mi lupa srce,mozda zato sto sam mrsav,kad treniram nemam nista od tih simptoma cak se osecam I dobro,kad jedem i mucnina i malaksalost me prestanu ali osecam tu tezinu dok zeludac ne svari bar malo i odma posle sat moram opet nesto jesti da mi ne bi bilo muka,jel moguce da mi se zeludac pomerio,jer dugo nisam trenirao nista sedeo sam iskrivljen za kompjuterom po ceo dan u istom nepravilnom polozaju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podrigivanje
PostPoslato: Pet Jun 29, 2018 10:32 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
То је данас веома честа појава а последица је лоше хране и смањеног лучења желудачне киселине. Имаш о томе на мом сајту:
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/zeludac_gorusica
http://www.aca.rs/index.html?stranica=saveti/zdravlje/ishrana

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Podrigivanje
PostPoslato: Pon Jul 02, 2018 2:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Jul 25, 2015 12:36 am
Postovi: 230
Slucajno sam saznao pre neki dan od nekih ljudi koji su imali problem sa zeludcem, varenjem i kiselinom, da im je mnogo pomogao limunov sok sa sodom bikarbonom.

Iscedi se pola limuna, u to se doda na vrh kasicice sode bikarbone, izmesa se i popije. Najbolje ujutru na prazan stomak.

Neki ljudi koji su imali cireve na zeludcu su se uz pomoc toga izlecili.

Jeste kuselo i odvratno ali kazu da pomaze.

Ja cu morati to probati jer i ja nekad imam problem sa kiselinom.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 13 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 134 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: