Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Pitanje, Pomoc
PostPoslato: Pon Maj 30, 2016 3:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Maj 30, 2016 3:25 pm
Postovi: 1
Pozdrav,

Prosle godine aprila meseca sam primetio krv u stolici, ona se javljala sve do maja ove godine. Krv je sveza, svetlo crvene boje, i javlja se otprilike jednom u mesec, mesec i po dana i zadrzi se na par dana, otprilike 1-4 dana. Od aprila prosle do aprila ove godine nisam imao nikakve probleme sa zdravljem, ni najmanje, normalna mi je ishrana, nemam nikakve bolove, bas nista.. jedino sto se ta krv tako pojavi s vremena na vreme. Onda sam pocetkom maja ove god primetio cesta nadimanja po stomaku a pre 10 dana tacnije prosle subote sam primetio i bol u stomaku. U pocetku, prva 3 dana (subota, nedelja, ponedeljak), ta bol je bila u predelu zaluca, ja sam prvo mislio da sam nesto pokvario stomak pa sam pio cajeve ali od utorka stomak je poceo da me boli sa leve strane, tj to nije neka bol vise imam osecaj kao da imam neku upalu u stomaku, cak me je uvece bila i temperatura stisla (ni ona nije bila nesto velika, neka mala, nisam osetio malaksalost, umor, vrtoglavicu..) ali primetio sam da su mi obrazi i celo dosta vruci. U sredu sam otisao kod doktora, dao sam bio uzorke stolice, krvi, mokrace.. i sve je bilo u redu, bio sam na pregled kod hirurga, pipao mi je stomak detaljno, rekao je da je normalan, mek, da nema nista cudno.. dao mi je neku dijetu da drzim i da mirujem nekoliko dana (posto igram fudbal, dosta trcim i idem u teretani) pa da to izbacim neko vreme. Bol je u poslednjih par dana prisutna bas malo, skoro da je i nema ponekad se javi na nesto kratko. I da napomenem krv u stolici nisam primetio minimum 2 nedelje, znaci za ovo vreme dok imam tih problema sa stomakom, stolica mi je sasvim normalna, bez krvarenja... Zakazali su mi pregled ultrazukom i pregled kod doktora interniste ali moracu da cekam dugo izgleda posto su svi termini u skorijem periodu puni.
Ja se jos uvek nekako cudno osecam, evo i trenutno nemam nikakve bolove u stomaku, ali obrazi i celo su mi vruci i imam neki osecaj kao da sam malo malaksao i ne znam sta da radim, doktor opste prakse mi je rekao da idem da zakazem te preglede (ultrazuvk i interno) pa kad obavim te preglede da idem kod hirurga ponovo
Ne znam da li ta krv koja se pojavljivala tih godinu dana ima neke veze sa ovim bolovima, da li je to povezano?
I da li mozda postoji mogucnost da sam se nesto preopteretio u teretani, od silnog dizanja tegova, posto cak i trbusnjake radim sa opterecenjem i tegovima, pa da nije to neka upala od toga?
ako neko mozda zna nesto neka napise, hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje, Pomoc
PostPoslato: Pon Jun 06, 2016 8:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Ja bih tebi preporučio gastroenerologa koji će te uputiti na kolonoskopiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Pitanje, Pomoc
PostPoslato: Uto Jun 07, 2016 10:36 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 27, 2008 4:59 am
Postovi: 765
Slažem se sa Vasom, neophodan je pregled interniste (gastroenterologa).


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 8 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 100 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: